Švédsko trajektem – tudy vede cesta!

Švédsko je země bohatá na přírodu, kulturu, životní styl a jídlo, od úžasných přírodních krás až po ruch kosmopolitních měst, je jednou z nejlepších zemí k návštěvě v kteroukoli roční dobu.

 

Naše trajekty do Švédska z Německa, Dánska, Polska a Lotyšska představují nejjednodušší a nejpřímější způsob, jak začít své švédské dobrodružství. Když cestujete do Švédska autem, je to skvělá volba, můžete tak totiž prozkoumat jak města, tak vyrazit ven, prohlédnout si okolí a ocenit místní přírodu a divočinu.  Ať už chcete strávit noc v ledovém hotelu, vyrazit za pozorováním úžasné polární záře, vychutnat si skvělé mořské plody v Göteborgu, poslechnout si skupinu ABBA ve Stockholmu, vyrazit do sauny ve zlatém vejci Solar Egg, zalyžovat si v Åre nebo si užít krásu Smålandu a okolí, výlet do Švédska ve vás zanechá touhu vrátit se.

 

Stockholm, Göteborg a Malmö, tři hlavní kosmopolitní oblasti Švédska nabízejí spoustu aktivit a atrakcí, od muzeí a uměleckých galerií po trhy a restaurace. Stockholm, metropolitní hlavní město Švédska se svou nádhernou architekturou, kulturními památkami světové třídy a živou kulinářskou scénou je pro každého návštěvníka něčím, co musí vidět. Göteborg se nachází v chráněné zátoce na švédském západním pobřeží a má bohatou námořní historii. Je známý svými kanály, které připomínají ty holandské, zelenými bulváry a úzkými uličkami pro pěší lemovanými mnoha kavárnami a obchody. Třetí největší švédské město, živé Malmö, se nachází na jihu Švédska a toto inovativní město vám přináší vše od historie až po moderní kulinářské zážitky a vzrušující noční život.

 

Švédsko je celoroční destinací a každé roční období nabízí něco jiného. Od léta a dlouhých dnů, které vám umožní poznat rozlehlou divočinu Švédska, křišťálově průzračná jezera a zvlněné kopce, až po zimu, kdy země ožívá zimními sporty, od sjezdového a běžeckého lyžování po procházky na sněžnicích, jízdu na sněžných skútrech a mnohem více. 

 

Švédsko – je neodolatelné!

Švédsko je země bohatá na přírodu, kulturu, životní styl a jídlo, od úžasných přírodních krás až po ruch kosmopolitních měst, je jednou z nejlepších zemí k návštěvě v kteroukoli roční dobu.

 

Naše trajekty do Švédska z Německa, Dánska, Polska a Lotyšska představují nejjednodušší a nejpřímější způsob...

Číst více Číst méně

Vyberte si trasu...

Vyrazte do Švédska

Od 69 € jednosměrně, auto, řidič a sedadlo

Umístění přístavů

Map showing the routes to and from Sweden
Map showing the routes to and from Sweden
Map showing the routes to and from Sweden
Map showing the routes to and from Sweden
Map showing the routes to and from Sweden
Map showing the routes to and from Sweden

Společnost Stena Line má v Göteborgu k dispozici dva terminály, jeden ve směru na Kiel v Německu a druhý terminál slouží cestujícím, kteří míří do Dánska do Frederikshavnu. Terminál do Dánska se nachází dále na východě na řece Götě, poblíž obvodu Masthugget. Terminál je ze silnice E6 dobře značený a dostanete se k němu také tramvají.

 

Upozornění:  Nástup na palubu je u odjezdů mimo provozní dobu terminálu nebo u odjezdů na palubě Stena Vinga možný pouze ve vozidle. Nástup na palubu jako pěší cestující není u těchto odjezdů možný. 

Přístav Halmstad na západním pobřeží Švédska je snadno dostupný po silnici s dálničním přístupem ze severu, jihu a východu.

 

Důležité informace: nelze cestovat jako pěší cestující z Halmstadu.

Přístav Trelleborg je nejjižnějším přístavem ve Švédsku a je známý jako brána mezi Skandinávií a střední Evropou. Je snadno přístupný pěšky z centra Trelleborgu, případně autobusem, vlakem nebo autem.

Společnost Stena Line má v Göteborgu k dispozici dva terminály, jeden ve směru na Frederikshavn v Dánsku a druhý terminál slouží cestujícím, kteří míří do Kielu v Německu. Terminál do Německa se nachází dále na západě na řece Götě, poblíž mostu Älvsborgsbron. Terminál je ze silnice E6 dobře značený a dostanete se k němu také tramvají.

Přístav Karlskrona na jihovýchodním pobřeží Švédska je snadno přístupný po dálnici. Karlskrona má vynikající dopravní spojení, nicméně jelikož se přístav nachází na jiném ostrově než hlavní část města, musí cestující vlakem a pěší cestující k příjezdu do přístavu využít taxi nebo autobus.

 

Upozornění pro cestující pěšky a na kole: Z důvodu probíhajících stavebních prací v Karlskroně budou chodci a cestující na kolech přepravováni mezi naším terminálem a trajektem autobusem. Pro cestující, kteří přijíždějí do Karlskrony z Gdyně, může proces výstupu trvat až 1 hodinu. Vezměte prosím tuto skutečnost při cestování na vědomí. Jízdní kola na trajekt a z trajektu přepraví naše posádka a po příjezdu budou k vyzvednutí v terminálu. Omlouváme se za případné nepříjemnosti.  

Naše trajekty odjíždějí z nového terminálu Norvik, který se nachází 4 km (10 minut jízdy autem) od centraNynäshamnu. Z vlakového/autobusového nádraží jezdí k novému terminálu celá řada taxislužeb.

Vybrané destinace

 • Malmö

  Pobřežní město s přímořskou atmosférou, muzei k prozkoumání, eklektickými obchody a živou kulturní scénou.

 • Göteborg

  Proslulý svými kanály, širokými bulváry stíněnými stromy, kavárnami a skvělými nákupy – v Göteborgu si užijete spoustu dobrodružství!

 • Stockholm

  Říká se mu „Kráska na vodě“ a není divu – Stockholm je úžasné a živé město, kde je toho tolik k prozkoumání!

 • Karlskrona

  Objevte bohatou historii a kulturní dědictví, stejně jako úchvatnou přírodní krásu tohoto souostroví. 

 • Kalmar

  Vydejte se na cestu do minulosti v tomto krásném historickém městě.  Prozkoumejte zdejší hrad, dlážděné uličky a malebné staré město. 

 • Idre Fjäll

  Okouzlující Idre Fjäll s krásnou přírodou, skvělými lyžařskými a turistickými trasami je ideální celoroční destinací.

 • Sälen

  Sälen je rájem lyžařů i úžasnou celoroční destinací s krásnou přírodou, jezery a stezkami.

 • Åre

  Åre je proslulé skvělými lyžařskými sjezdovkami, obchody, restauracemi a bary a má skutečně velkoměstskou atmosféru.

 • Småland

  Pokud jezdíte na kole, vyrážíte na pěší túry, jezdíte na kánoi nebo rybaříte, přírodu ve Smålandu si zamilujete, je to „opravdové Švédsko“.

 • Halland

  Krásný Halland na západním pobřeží Švédska se může pochlubit skvělými a různorodými jídly, úchvatnou krajinou a ještě lepším golfem!

 • Öland

  Švédský letní ostrovní ráj! Neobvyklá destinace, plná přirozené a jedinečné krásy.

 • Glasriket

  Ve švédské skleněné říši je toho tolik k vidění! Nachází se zde Kosta Boda, přírodní rezervace, klidná jezera a lesy. 

 • Skåne

  Malý co do velikosti, velký co do přírodních krás. Skåne je rájem pro turisty, trekaře a milovníky přírody.

 • Värmland

  Ať už milujete vzrušující dobrodružství nebo klid a pohodu přírody, ve Värmlandu si přijdete na své!

 • Dalsland

  „Švédská jezerní provincie“ je ideální pro milovníky přírody díky dechberoucí scenérii a pohodové atmosféře.

 • Västervik

  Švédské město, kde se léto tráví nejlépe, je plné atrakcí, vynikajícího jídla a kultury a je výjimečným místem k návštěvě.

 • Vysoké pobřeží

  Vraťte se k přírodě při návštěvě pobřeží Höga kusten a užijte si nejlepší švédský venkovní život a rustikální kouzlo. 

Vyberte si trasu...

Vyrazte do Švédska

Od 69 € jednosměrně, auto, řidič a sedadlo

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.