Malmö

Malmö je kulturně ovlivněno dlouholetým spojením s Dánskem a od zbytku Švédska se velmi liší – a je na to hrdé!

 

Z Malmö do Kodaně denně dojíždí mnoho lidí, což obě města pevně spojuje, a světoznámým architektonickým důkazem tohoto pevného spojení je Öresundský most. K vidění je toho však mnohem více...

 

Toto přímořské město nabízí to nejlepší ze všech světů: parky v centru města, přímořskou atmosféru, spoustu kultury a eklektické nákupy. A to vše můžete objevovat pěšky, na kole nebo dokonce na kajaku!

 

Pokud začínáte prohlídku města v centru, najdete zde romantické dlážděné náměstí Lilla Torg (Malé náměstí), kde se nachází mnoho kaváren, malebných hrázděných domů a řemeslných obchůdků. V létě je oblíbeným místem setkávání, které je prodchnuto historií se všemi moderními vymoženostmi. Pokud chcete víc, nedaleko se nachází náměstí Stortorget – největší a nejstarší náměstí v Malmö, které bylo kdysi největší v severní Evropě. Dnes se častěji využívá pro velké akce, jako je Malmöfestivalen.

 

Tento největší skandinávský festival je zdarma, koná se obvykle poslední týden v srpnu a podporuje život ve městě. Místní obyvatelé i návštěvníci si mohou vychutnat všechny druhy hudby, kulturní akce i jídlo a pití. Na festivalovém menu jsou obzvláště oblíbení raci!  

 

Město Malmö je celosvětově na špičce v udržitelném rozvoji. Západní přístav je důkazem toho. Tato dříve zchátralá oblast ležící na břehu Öresundské úžiny, kde bývala loděnice Kockums, je nyní vzorem pro udržitelný život a práci.  Architektura je vzrušující a dobrodružná a umožňuje životní styl, který je uvolněný a zdravý. Až přijedete, pocítíte zdejší atmosféru a také vás ohromí oceněné Turning Torso. Jedná se o první mrakodrap na světě a nejvyšší skandinávskou budovu. V létě jsou restaurace, bary a kavárny přístavu plné lidí. Myslíme si, že vy se zde také budete chtít zastavit. 

 

Nedaleko se rozkládá pláž v Ribersborgu, která je oblíbená u lidí všech věkových kategorií, kteří se zde koupou a opalují. Nebo pokud jste více kulturně založení, můžete strávit den prohlídkou Muzea umění, Městského muzea a Přírodovědného muzea, která se všechna nacházejí v zámku Malmöhus, nejstarším dochovaném renesančním zámku ve Skandinávii. Možná budete chtít prozkoumat také muzeum moderního umění Moderna Museet Malmö, které sídlí v nepoužívané elektrárně a vystavuje současná mezinárodní umělecká díla.

 

Malmö je pravděpodobně nejrozmanitější a nejglobálnější švédské město, což se projevuje na každém jídelním lístku. Mezinárodní gastronomické kultury se tu mísí s národními tradicemi, chutěmi a vlivy a vytvářejí jedinečné zážitky. Můžete ochutnat specialitu regionu Skåne – dezert pečený na rožni zvaný spettekaka. Dále nezapomeňte vyzkoušet úhoře (ålagille) nebo posnídat lahodně tlustou palačinku äggakaka se slaninou. Pokud dáváte přednost sofistikovanějšímu stolování, v mnoha restauracích v Malmö, které jsou ovlivněny evropskou kuchyní, vám nabídnou vynikající pokrmy z místních produktů. Nebo si můžete všechny ingredience obstarat sami na potravinovém trhu Malmö Saluhall. A když už tam budete, zastavte se na fiku! 

Malmö je kulturně ovlivněno dlouholetým spojením s Dánskem a od zbytku Švédska se velmi liší – a je na to hrdé!

 

Z Malmö do Kodaně denně dojíždí mnoho lidí, což obě města pevně spojuje, a světoznámým architektonickým důkazem tohoto pevného spojení je Öresundský most...

Číst více Číst méně

Vyberte si trasu...

Vyrazte do Malmö

Od 49€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Vyberte si trasu...

Vyrazte do Malmö

Od 49€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Prozkoumat více destinací

 • Göteborg

  Proslulý svými kanály, širokými bulváry stíněnými stromy, kavárnami a skvělými nákupy – v Göteborgu si užijete spoustu dobrodružství!

 • Stockholm

  Říká se mu „Kráska na vodě“ a není divu – Stockholm je úžasné a živé město, kde je toho tolik k prozkoumání!

 • Sälen

  Sälen je rájem lyžařů i úžasnou celoroční destinací s krásnou přírodou, jezery a stezkami.

 • Åre

  Åre je proslulé skvělými lyžařskými sjezdovkami, obchody, restauracemi a bary a má skutečně velkoměstskou atmosféru.

 • Småland

  Pokud jezdíte na kole, vyrážíte na pěší túry, jezdíte na kánoi nebo rybaříte, přírodu ve Smålandu si zamilujete, je to „opravdové Švédsko“.

 • Halland

  Krásný Halland na západním pobřeží Švédska se může pochlubit skvělými a různorodými jídly, úchvatnou krajinou a ještě lepším golfem!

 • Öland

  Švédský letní ostrovní ráj! Neobvyklá destinace, plná přirozené a jedinečné krásy.

 • Glasriket

  Ve švédské skleněné říši je toho tolik k vidění! Nachází se zde Kosta Boda, přírodní rezervace, klidná jezera a lesy. 

 • Skåne

  Malý co do velikosti, velký co do přírodních krás. Skåne je rájem pro turisty, trekaře a milovníky přírody.

 • Värmland

  Ať už milujete vzrušující dobrodružství nebo klid a pohodu přírody, ve Värmlandu si přijdete na své!

 • Dalsland

  „Švédská jezerní provincie“ je ideální pro milovníky přírody díky dechberoucí scenérii a pohodové atmosféře.

 • Västervik

  Švédské město, kde se léto tráví nejlépe, je plné atrakcí, vynikajícího jídla a kultury a je výjimečným místem k návštěvě.

 • Vysoké pobřeží

  Vraťte se k přírodě při návštěvě pobřeží Höga kusten a užijte si nejlepší švédský venkovní život a rustikální kouzlo. 

 • Kalmar

  Vydejte se na cestu do minulosti v tomto krásném historickém městě.  Prozkoumejte zdejší hrad, dlážděné uličky a malebné staré město. 

 • Karlskrona

  Objevte bohatou historii a kulturní dědictví, stejně jako úchvatnou přírodní krásu tohoto souostroví. 

 • Idre Fjäll

  Okouzlující Idre Fjäll s krásnou přírodou, skvělými lyžařskými a turistickými trasami je ideální celoroční destinací.

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.