Värmland

Švédská říše divů

 

Ať už milujete vzrušující dobrodružství nebo klid přírody, ve Värmlandu si přijdete na své!

 

Krajinu Värmlandu tvoří kopce, majestátní lesy a více než 10 000 jezer. Představuje přírodní pobřeží, které se rozprostírá ve středozápadním Švédsku a protéká jím také nejdelší švédská řeka Klarälven, která se pak vlévá do jednoho z největších evropských jezer Vänern. Díky rozmanité krajině Värmlandu a kilometrům čtverečním vodních ploch je tato provincie ideální pro adrenalinové aktivity, včetně jízdy na kajaku, pěší turistiky a lyžování.

 

Pokud patříte mezi milovníky svérázných panských sídel, pak určitě nevynechejte návštěvu zámečků Dömle Herrgård Spa & Resort a Hennickehammars Herrgård, které jsou krásnými klenoty uprostřed úchvatné krajiny Värmlandu.

 

Pokud rádi trávíte čas na otevřené vodě, je pro vás Värmland tím pravým místem. Probuďte v sobě dobrodruha a vyzkoušejte si plavbu na dřevěných vorech po řece Klarälven nebo jděte ještě o krok dál a pusťte se do peřejí na voru, který si sami postavíte. Většina řek a jezer je ideální pro kanoistiku, ale pokud máte chuť na něco jiného, objednejte si rybářský výlet kolem jezera Upplunden a možná v křišťálově čisté vodě ulovíte i štiku nebo okouna. Pohodlně se usaďte a vychutnávejte si přírodu v její nejkrásnější podobě, sledujte, zda neuvidíte bobra nebo losa, a pokud budete mít štěstí, můžete spatřit i vzácného bílého losa, který byl v této oblasti zpozorován. 

 

Pro milovníky sněhu jsou zde skvělé sněhové podmínky pro zimní sporty, včetně běžeckých tratí, které jsou ideální pro začátečníky i zkušenější lyžaře. Vydejte se do severní části Värmlandu, kde najdete první švédský lyžařský tunel, supermoderní zařízení umožňující lyžování po celý rok. Oblast nabízí nepřeberné množství zimních aktivit pro všechny věkové i výkonnostní kategorie, nejtěžším úkolem tedy vlastně bude, kterou z nich si vybrat. K dispozici jsou například lyžařské výlety, procházky na sněžnicích, projížďky na saních nebo třeba rybaření na ledu na jezeře Gräsmången.

 

Värmland je nejen rájem outdoorových aktivit, ale také kultury. Mårbacka je bývalý dům spisovatelky Selmy Lagerlofové a jedna z hlavních kulturních atrakcí Värmlandu. Navštivte tento honosný dům a projděte se jeho zahradou plnou ovocných stromů. Podívejte se do Muzea Värmlandu a poznejte na vlastní oči historii regionu díky různým expozicím i dočasným výstavám o mezinárodních umělcích. 

 

Až budete v této oblasti, oblékněte se jako král a nakupte si místní tkané stolní prádlo, které je oblíbené u královské rodiny. Historická tkalcovna Klässbol má přímo ve svém areálu tovární obchod plný krásných kousků, které si můžete přivézt domů. Je to ideální dárek pro vaše blízké! 

 

Dalším důvodem, proč se vydat do Värmlandu, je fantastická kuchyně. Vyzkoušejte klasická švédská jídla, jako je špenátová polévka s pošírovaným vejcem a „raggmunk“ – bramborová placka podávaná se smaženým vepřovým masem a brusinkami. Všechny recepty jsou vytvořeny ze sezónních místních produktů nápaditým a zajímavým způsobem. Ve Värmlandu je oblíbené sběračství, proto při poznávání zdejší krajiny nezapomeňte ochutnat místní pochoutky! 

 

Chcete-li zažít skutečně autentické dobrodružství uprostřed přírody, pak je cesta do Värmlandu naprostou nutností!

Švédská říše divů

 

Ať už milujete vzrušující dobrodružství nebo klid přírody, ve Värmlandu si přijdete na své!

 

Krajinu Värmlandu tvoří kopce, majestátní lesy a více než 10 000 jezer. Představuje přírodní pobřeží, které se rozprostírá ve středozápadním Švédsku a protéká jím také nejdelší švédská...

Číst více Číst méně

Vyberte si trasu...

Vyrazte do Värmlandu

Od 91.11€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Vyberte si trasu...

Vyrazte do Värmlandu

Od 91.11€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Prozkoumat více destinací

 • Göteborg

  Proslulý svými kanály, širokými bulváry stíněnými stromy, kavárnami a skvělými nákupy – v Göteborgu si užijete spoustu dobrodružství!

 • Stockholm

  Říká se mu „Kráska na vodě“ a není divu – Stockholm je úžasné a živé město, kde je toho tolik k prozkoumání!

 • Sälen

  Sälen je rájem lyžařů i úžasnou celoroční destinací s krásnou přírodou, jezery a stezkami.

 • Åre

  Åre je proslulé skvělými lyžařskými sjezdovkami, obchody, restauracemi a bary a má skutečně velkoměstskou atmosféru.

 • Småland

  Pokud jezdíte na kole, vyrážíte na pěší túry, jezdíte na kánoi nebo rybaříte, přírodu ve Smålandu si zamilujete, je to „opravdové Švédsko“.

 • Halland

  Krásný Halland na západním pobřeží Švédska se může pochlubit skvělými a různorodými jídly, úchvatnou krajinou a ještě lepším golfem!

 • Öland

  Švédský letní ostrovní ráj! Neobvyklá destinace, plná přirozené a jedinečné krásy.

 • Glasriket

  Ve švédské skleněné říši je toho tolik k vidění! Nachází se zde Kosta Boda, přírodní rezervace, klidná jezera a lesy. 

 • Skåne

  Malý co do velikosti, velký co do přírodních krás. Skåne je rájem pro turisty, trekaře a milovníky přírody.

 • Dalsland

  „Švédská jezerní provincie“ je ideální pro milovníky přírody díky dechberoucí scenérii a pohodové atmosféře.

 • Västervik

  Švédské město, kde se léto tráví nejlépe, je plné atrakcí, vynikajícího jídla a kultury a je výjimečným místem k návštěvě.

 • Vysoké pobřeží

  Vraťte se k přírodě při návštěvě pobřeží Höga kusten a užijte si nejlepší švédský venkovní život a rustikální kouzlo. 

 • Malmö

  Pobřežní město s přímořskou atmosférou, muzei k prozkoumání, eklektickými obchody a živou kulturní scénou.

 • Kalmar

  Vydejte se na cestu do minulosti v tomto krásném historickém městě.  Prozkoumejte zdejší hrad, dlážděné uličky a malebné staré město. 

 • Karlskrona

  Objevte bohatou historii a kulturní dědictví, stejně jako úchvatnou přírodní krásu tohoto souostroví. 

 • Idre Fjäll

  Okouzlující Idre Fjäll s krásnou přírodou, skvělými lyžařskými a turistickými trasami je ideální celoroční destinací.

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.