Vysoké pobřeží

Dechberoucí dobrodružství!

 

Höga kusten nabízí vzrušující výhled na každou zatáčku a je nejvyšším pobřežím Švédska. Ať už hledáte adrenalinem nabitou expedici nebo spíše volnočasové turistické dobrodružství, to vše a ještě mnohem víc zde najdete.

 

Navštivte Höga kusten a vraťte se zpět do divočiny. Ochutnejte zde ten nejlepší švédský outdoorový život. Díky jedinečnému prostředí zde všude kolem naleznete neomezený výběr aktivit. Vyzkoušejte svou zdatnost na některé z mnoha turistických a cyklistických stezek. Pokud rádi lezete, navštivte Via Ferrata na Skulebergetu nebo se vydejte na výzvu v Ringkallenu, což je jedna z nejúžasnějších švédských lezeckých oblastí se snadnými a pokročilými cestami. Vystoupejte na kopec Örsjöberget nebo Örsjöklippa a odměňte se nejen vynikajícím výlezem, ale také panoramatickým výhledem z vrcholu.

 

Užijte si dobrodružství v národním parku Skuleskogens a prozkoumejte zdejší rozmanitou krajinu. Najdete zde vše od hustých lesů až po hluboká údolí a útesy a nakonec se podíváte na svět z vrcholu nádherných horských vrcholků.

 

Höga kusten je kolébkou historie a kultury a stalo se inspirací pro řadu umělců. Obec Nordingrå je obzvláště populární a umělci, kteří v této oblasti buď trvale, nebo dočasně žijí, otevírají svá studia návštěvníkům. Pokud se vydáte po turistické trase z Hornöbergetu do Ullångeru, uvidíte obrovskou škálu umění. Vydejte se do muzea Mannaminne a prohlédněte si stálou výstavu prací místních umělců. Pokud máte rádi poněkud temnější stránku historie, navštivte Muzeum čarodějnic a zjistěte více o tomto fascinujícím období. Budova muzea současně slouží také jako muzeum loutek a jsou zde vystaveny loutky z různých představení divadla Raja. Tyto loutky diváci vídali na prknech divadla dvě desetiletí.

 

Höga kusten je nejprudší část pobřeží, které omývá Baltské moře a na zdejší souostroví je vskutku radost pohledět. Existuje lepší způsob, jak jej prozkoumat, než na lodi? Vydejte se k ostrovům Ulvön, které jsou největší turistickou atrakcí souostroví podél pobřeží Höga kusten. Kdysi největší rybářská komunita v severním Švédsku je plná fantastického kulturního dědictví. Trysunda, kterou mnozí nazývají nejkrásnější švédskou vesnicí, je obklopena horami a kopci. Prozkoumejte kapli ze 17. století, muzeum rybolovu a projděte se po stezkách vedoucích ke krásným zátokám.

 

Jedno z nejoblíbenějších muzeí v této oblasti je Mannaminne. Toto muzeum bylo založeno švédským sochařem Andersem Åbergem a jeho ženou Barbro. Projděte se po muzeu a prohlédněte si celou řadu expozic zabývajících se vším možným, od zemědělství až po tramvaje. Při návštěvě centra Naturum Höga Kusten objevte historii pobřeží Höga kusten a zjistěte, proč je toto místo zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

 

V oblasti Höga kusten není nouze o lahodné jídlo, jedinečné chutě a kuchyně využívající místní suroviny, které zde můžete ochutnávat. A pokud jste odvážní, proč nezkusit surströmming (zkvašené sledí maso)? Buď ho budete milovat, nebo nenávidět!

 

Navštivte palírnu High Coast Distillery, vychutnejte si prohlídku s průvodcem a zjistěte, jak se whisky vyrábí. Poté se odeberte do restaurace a whisky baru s velkou terasou a výhledem na nádhernou řeku Ångermanälven.

 

Pro udržitelnější způsob prozkoumávání pobřeží Höga kusten nastupte do autobusu světového dědictví (Världsarvsbussen). Autobus jezdí několikrát denně mezi FriluftsByn, návštěvnickým centrem Naturum na úpatí hory Skuleberget, zastávkou Veåsand (Skuleberget Havscamping) a jižním a západním vstupem do národního parku Skuleskogen. Pokud přijedete autem, můžete ho zde zaparkovat zdarma.

 

Oblast Höga kusten je plná rustikálního kouzla a dobrodružství a vyhovuje tempu všech. Užijte si život z nové perspektivy!

Dechberoucí dobrodružství!

 

Höga kusten nabízí vzrušující výhled na každou zatáčku a je nejvyšším pobřežím Švédska. Ať už hledáte adrenalinem nabitou expedici nebo spíše volnočasové turistické dobrodružství, to vše a ještě mnohem víc zde najdete.

 

Navštivte Höga kusten a vraťte se zpět...

Číst více Číst méně

Vyberte si trasu...

Vyrazte na pobřeží Höga kusten

Od 91.11€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Vyberte si trasu...

Vyrazte na pobřeží Höga kusten

Od 91.11€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Prozkoumat více destinací

 • Göteborg

  Proslulý svými kanály, širokými bulváry stíněnými stromy, kavárnami a skvělými nákupy – v Göteborgu si užijete spoustu dobrodružství!

 • Stockholm

  Říká se mu „Kráska na vodě“ a není divu – Stockholm je úžasné a živé město, kde je toho tolik k prozkoumání!

 • Sälen

  Sälen je rájem lyžařů i úžasnou celoroční destinací s krásnou přírodou, jezery a stezkami.

 • Åre

  Åre je proslulé skvělými lyžařskými sjezdovkami, obchody, restauracemi a bary a má skutečně velkoměstskou atmosféru.

 • Småland

  Pokud jezdíte na kole, vyrážíte na pěší túry, jezdíte na kánoi nebo rybaříte, přírodu ve Smålandu si zamilujete, je to „opravdové Švédsko“.

 • Halland

  Krásný Halland na západním pobřeží Švédska se může pochlubit skvělými a různorodými jídly, úchvatnou krajinou a ještě lepším golfem!

 • Öland

  Švédský letní ostrovní ráj! Neobvyklá destinace, plná přirozené a jedinečné krásy.

 • Glasriket

  Ve švédské skleněné říši je toho tolik k vidění! Nachází se zde Kosta Boda, přírodní rezervace, klidná jezera a lesy. 

 • Skåne

  Malý co do velikosti, velký co do přírodních krás. Skåne je rájem pro turisty, trekaře a milovníky přírody.

 • Värmland

  Ať už milujete vzrušující dobrodružství nebo klid a pohodu přírody, ve Värmlandu si přijdete na své!

 • Dalsland

  „Švédská jezerní provincie“ je ideální pro milovníky přírody díky dechberoucí scenérii a pohodové atmosféře.

 • Västervik

  Švédské město, kde se léto tráví nejlépe, je plné atrakcí, vynikajícího jídla a kultury a je výjimečným místem k návštěvě.

 • Malmö

  Pobřežní město s přímořskou atmosférou, muzei k prozkoumání, eklektickými obchody a živou kulturní scénou.

 • Kalmar

  Vydejte se na cestu do minulosti v tomto krásném historickém městě.  Prozkoumejte zdejší hrad, dlážděné uličky a malebné staré město. 

 • Karlskrona

  Objevte bohatou historii a kulturní dědictví, stejně jako úchvatnou přírodní krásu tohoto souostroví. 

 • Idre Fjäll

  Okouzlující Idre Fjäll s krásnou přírodou, skvělými lyžařskými a turistickými trasami je ideální celoroční destinací.

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.