Dalsland

Zpět do přírody

 

Chcete žít pomalejším tempem, jen tak sedět a užívat si výhled? Pak je výlet do Dalslandu pro vás tím pravým. Tato oblast v jižním Švédsku je pokrytá hustými lesy a jezery, díky nimž si vysloužila přezdívku „švédská jezerní provincie“.

 

Vydejte se do Dalslandu a objevte toto klidné prostředí plné turistických stezek a jezer, které je ideální jak pro milovníky přírody, tak i pro ty, kteří jen chtějí uniknout shonu života. Prozkoumejte Národní park Tresticklan, objevujte kilometry divoké přírody a jezer a užijte si klid a pohodu této oblasti hraničící s Norskem.

 

Podle toho, jaký typ turistiky máte rádi, zda lesní cesty nebo trochu náročnější kopcovité úseky, je výlet na poutní stezku v Dalslandu naprostou nutností. Tato stezka představuje rozmanitou turistickou trasu, která vás provede celou provincií Dalsland a na více než 100 kilometrech uvidíte rovinatou zemědělskou krajinu na jihu i divoké lesy a hory na severu.

 

Nebo nasedněte do kánoe a prozkoumejte Dalsland po vodě. Můžete plout po dalslandském jezerním systému DANO –Dalsland Nordmarken, který je jednou z nejoblíbenějších vodáckých oblastí v Evropě. Plavte se po 100 metrů hlubokém jezeře nebo pádlujte po Dalslandském kanálu, a když dostanete žízeň, můžete se klidně napít průzračné vody pod sebou! Pohodlně se tedy usaďte a vychutnejte si výhledy na nedotčené lesy a harmonii zvuků vody a divoké přírody. A až se unavíte, jsou vám k dispozici stovky kempů, a tak se nemusíte obávat, že byste neměli kde složit hlavu!

 

Tisíce návštěvníků se každoročně vydávají k Dalslandskému kanálu, aby si prohlédly akvadukt v Håverudu, který je úžasnou křižovatkou silnice, železnice a vodní cesty. Akvadukt v Håverudu je jedinečný, protože na rozdíl od jiných akvaduktů na světě je vybudován z nýtovaných ocelových plechů a nad akvaduktem vede železniční i silniční most. 

 

Pokud si chcete odpočinout od kempování, dopřejte si pobyt v malebném zámečku Baldersnäs Herrgård. Ubytujte se v hlavní budově zámečku, v jednom z jeho křídel, v přístavbě nebo v nedávno přistavěných domcích a probouzejte se za zvuků přírody, které k vám proudí otevřenými okny. Vychutnejte si procházku po bujném parku, relaxujte ve wellness centru, ponořte se do teplé vířivky nebo vany vytápěné dřevem a kochejte se výhledem na louky. Až vám po náročném dni vyhládne, udělejte si v hotelové restauraci radost vynikajícím jídlem z trvale udržitelných originálních švédských produktů. 

 

Dalsland nabízí nejen úchvatnou přírodu, ale také spoustu muzeí, jako je muzeum slámy Halmens Hus nebo muzeum současného umění Dalslands Kontsmuseum. 

 

Při návštěvě Dalslandu je naprosto nezbytné navštívit losí ranč. Setkání s losem, známým jako „král lesa“, je v Dalslandu tak trochu velkolepou záležitostí, a když se na losí ranč vydáte, budete mít možnost navázat kontakt s těmito fascinujícími tvory a vidět je v jejich přirozeném prostředí. 

 

U společnosti Stena Line říkáme „lagom“, což je švédský výraz pro „tak akorát“, a když cestujete na Dalsland, je všechno skutečně tak akorát. Pro cestovatele, dobrodruhy nebo pro někoho, kdo si chce jen užívat života v pomalejším tempu obklopen klidem a krásou, je cesta do provincie Dalsland nutností! 

Zpět do přírody

 

Chcete žít pomalejším tempem, jen tak sedět a užívat si výhled? Pak je výlet do Dalslandu pro vás tím pravým. Tato oblast v jižním Švédsku je pokrytá hustými lesy a jezery, díky nimž si vysloužila přezdívku „švédská jezerní provincie“.

 

Vydejte...

Číst více Číst méně

Vyberte si trasu...

Vyrazte do Dalslandu

Od 80.11€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Vyberte si trasu...

Vyrazte do Dalslandu

Od 80.11€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Prozkoumat více destinací

 • Göteborg

  Proslulý svými kanály, širokými bulváry stíněnými stromy, kavárnami a skvělými nákupy – v Göteborgu si užijete spoustu dobrodružství!

 • Stockholm

  Říká se mu „Kráska na vodě“ a není divu – Stockholm je úžasné a živé město, kde je toho tolik k prozkoumání!

 • Sälen

  Sälen je rájem lyžařů i úžasnou celoroční destinací s krásnou přírodou, jezery a stezkami.

 • Åre

  Åre je proslulé skvělými lyžařskými sjezdovkami, obchody, restauracemi a bary a má skutečně velkoměstskou atmosféru.

 • Småland

  Pokud jezdíte na kole, vyrážíte na pěší túry, jezdíte na kánoi nebo rybaříte, přírodu ve Smålandu si zamilujete, je to „opravdové Švédsko“.

 • Halland

  Krásný Halland na západním pobřeží Švédska se může pochlubit skvělými a různorodými jídly, úchvatnou krajinou a ještě lepším golfem!

 • Öland

  Švédský letní ostrovní ráj! Neobvyklá destinace, plná přirozené a jedinečné krásy.

 • Glasriket

  Ve švédské skleněné říši je toho tolik k vidění! Nachází se zde Kosta Boda, přírodní rezervace, klidná jezera a lesy. 

 • Skåne

  Malý co do velikosti, velký co do přírodních krás. Skåne je rájem pro turisty, trekaře a milovníky přírody.

 • Värmland

  Ať už milujete vzrušující dobrodružství nebo klid a pohodu přírody, ve Värmlandu si přijdete na své!

 • Västervik

  Švédské město, kde se léto tráví nejlépe, je plné atrakcí, vynikajícího jídla a kultury a je výjimečným místem k návštěvě.

 • Vysoké pobřeží

  Vraťte se k přírodě při návštěvě pobřeží Höga kusten a užijte si nejlepší švédský venkovní život a rustikální kouzlo. 

 • Malmö

  Pobřežní město s přímořskou atmosférou, muzei k prozkoumání, eklektickými obchody a živou kulturní scénou.

 • Kalmar

  Vydejte se na cestu do minulosti v tomto krásném historickém městě.  Prozkoumejte zdejší hrad, dlážděné uličky a malebné staré město. 

 • Karlskrona

  Objevte bohatou historii a kulturní dědictví, stejně jako úchvatnou přírodní krásu tohoto souostroví. 

 • Idre Fjäll

  Okouzlující Idre Fjäll s krásnou přírodou, skvělými lyžařskými a turistickými trasami je ideální celoroční destinací.

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.