Halland

Halland je idylický ráj na západním švédském pobřeží, který se nachází mezi Göteborgem a Helsingborgem. Chlubí bohatou kulinářskou kulturou a úchvatnou krajinou. Je oblíbeným cílem cyklistů, surfařů a také proto, že je známé jako „golfové hlavní město Švédska“ – golfisté milují Halland! 

 

Díky úchvatné přírodní krajině plné bujných lesů, písečných pláží a vodopádů si cestu do Hallandu zapamatujete. Ti, kteří milují outdoorové aktivity, nebudou mít Hallandu nikdy dost.

 

Halmstad je největším městem Hallandu a je ideálním místem pro objevování zbytku regionu. Zdejší cyklistické stezky jsou velkou atrakcí pro ty, kteří chtějí poznat krásnou krajinu. Halmstad je výchozím bodem Kattegattledenu – úplně první národní cyklistické stezky ve Švédsku, která kdysi získala ocenění Evropská cyklistická trasa roku na Veletrhu pro cyklisty a turisty. Tato jedinečná cyklistická trasa se táhne v délce 390 km a prochází malebnými rybářskými vesničkami, úchvatnými poli a dech beroucí krajinou Hallandu i okolí. Stezka prince Bertila je jednoduchá 18 km túra s výhledy na moře a zelený les. Nenechte si ujít návštěvu hradu Halmstad, který je výchozím bodem Stezky prince Bertila. Dánská Fall je krásný vodopád v neporušené přírodní rezervaci, kde si můžete vychutnat volnočasovou procházku malebným bukovým lesem. To si nesmíte nechat ujít. V blízkosti Halmstad se nachází přírodní rezervace Haverdals, další bukový les s mnoha turistickými stezkami. Najdete zde také písečnou dunu Lynga nebo Stora Sandkullen – duna se vzpíná neuvěřitelných 36 metrů nad mořem a je pravděpodobně nejvyšší ve Skandinávii. Výhledy na moře a les jsou jednoduše nádherné.

 

Halmstad je známý svými skvělými plážemi, přičemž Tylösand and Östra jsou dvě z nejoblíbenějších. Město nabízí skvělý noční život a spoustu barů a restaurací, které můžete zažít. Když se vydáte na cestu pěšími cestami u řeky Nissan, nezapomeňte se podívat na 15metrovou sochu Pabla Picassa „Hlava ženy“, a využijte také příležitost vychutnat si sochu Carla Mille, Evropa a býk. Pokud máte rádi venkovní trhy, vydejte se do Storatorgu, kde si také můžete koupit čerstvé ovoce, zeleninu, květiny, rostliny a mnoho dalšího.

 

Při cestě do Hallandu a Halmstadu si můžete být jistí, že se chystáte na výlet, který ve vás zanechá skutečné zážitky.

Halland je idylický ráj na západním švédském pobřeží, který se nachází mezi Göteborgem a Helsingborgem. Chlubí bohatou kulinářskou kulturou a úchvatnou krajinou. Je oblíbeným cílem cyklistů, surfařů a také proto, že je známé jako „golfové hlavní město Švédska“ – golfisté milují Halland! ...

Číst více Číst méně

Vyberte si trasu...

Vyrazte do Hallandu

Od 83.20€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Vyberte si trasu...

Vyrazte do Hallandu

Od 83.20€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Prozkoumat více destinací

 • Göteborg

  Proslulý svými kanály, širokými bulváry stíněnými stromy, kavárnami a skvělými nákupy – v Göteborgu si užijete spoustu dobrodružství!

 • Stockholm

  Říká se mu „Kráska na vodě“ a není divu – Stockholm je úžasné a živé město, kde je toho tolik k prozkoumání!

 • Sälen

  Sälen je rájem lyžařů i úžasnou celoroční destinací s krásnou přírodou, jezery a stezkami.

 • Åre

  Åre je proslulé skvělými lyžařskými sjezdovkami, obchody, restauracemi a bary a má skutečně velkoměstskou atmosféru.

 • Småland

  Pokud jezdíte na kole, vyrážíte na pěší túry, jezdíte na kánoi nebo rybaříte, přírodu ve Smålandu si zamilujete, je to „opravdové Švédsko“.

 • Öland

  Švédský letní ostrovní ráj! Neobvyklá destinace, plná přirozené a jedinečné krásy.

 • Glasriket

  Ve švédské skleněné říši je toho tolik k vidění! Nachází se zde Kosta Boda, přírodní rezervace, klidná jezera a lesy. 

 • Skåne

  Malý co do velikosti, velký co do přírodních krás. Skåne je rájem pro turisty, trekaře a milovníky přírody.

 • Värmland

  Ať už milujete vzrušující dobrodružství nebo klid a pohodu přírody, ve Värmlandu si přijdete na své!

 • Dalsland

  „Švédská jezerní provincie“ je ideální pro milovníky přírody díky dechberoucí scenérii a pohodové atmosféře.

 • Västervik

  Švédské město, kde se léto tráví nejlépe, je plné atrakcí, vynikajícího jídla a kultury a je výjimečným místem k návštěvě.

 • Vysoké pobřeží

  Vraťte se k přírodě při návštěvě pobřeží Höga kusten a užijte si nejlepší švédský venkovní život a rustikální kouzlo. 

 • Malmö

  Pobřežní město s přímořskou atmosférou, muzei k prozkoumání, eklektickými obchody a živou kulturní scénou.

 • Kalmar

  Vydejte se na cestu do minulosti v tomto krásném historickém městě.  Prozkoumejte zdejší hrad, dlážděné uličky a malebné staré město. 

 • Karlskrona

  Objevte bohatou historii a kulturní dědictví, stejně jako úchvatnou přírodní krásu tohoto souostroví. 

 • Idre Fjäll

  Okouzlující Idre Fjäll s krásnou přírodou, skvělými lyžařskými a turistickými trasami je ideální celoroční destinací.

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.