Västervik

Město pro každé roční období

 

Švédské město Västervik je jedním ze tří pobřežních oblastí v provincii Småland. Bývá nazýváno nejlepším švédským městem pro strávení léta. Je plné atrakcí, lahodného jídla a kultury, a je tedy skvělým místem pro návštěvu kdykoli v průběhu roku.

 

Při návštěvě muzea mopedů Hjorted se dozvíte o historii mopedů a zároveň navštívíte velmi unikátní muzeum. Muzeum vystavuje přibližně 140 vozidel z 20. století se zvláštním důrazem na jejich vývoj během 50., 60. a 70. let. Jakmile se vrátíte ze své cesty do minulosti, vydejte se ven a prozkoumejte umění světové třídy při každoročním pouličním uměleckém festivalu BANK! Nabízí umělecká díla, která pokrývají více než 3 500 metrů plochy na zdi a představují se zde jedni z nejlepších pouličních umělců na světě.

 

Ve Västerviku se rozmazlete nákupem v celé řadě obchodů, od těch nezávislých až po obchody na hlavní ulici. Pro lovce výhodných obchodů a pro ty, kteří milují věci s příběhem, je tu spousta bleších trhů, na kterých si můžete vybrat kousky z druhé ruky.

 

Ve Västerviku si můžete vychutnat spoustu lahodných jídel, ať už se jedná o neformální, vybrané jídlo nebo oblíbené rodinné pokrmy. Pochutnejte si stylově v moderní, klasické restauraci Gränsö Castle a vychutnejte si vynikající místní jídlo v opulentním prostředí. Smuggleren je útulná a intimní restaurace, která nabízí devět stolů s prostorem pro 36 hostů. Chcete-li si užít autentický zážitek, vyzkoušejte večerní pětichodové menu, které zahrnuje místní jídlo a víno a při odchodu se budete cítit spokojeně plní.

 

Vraťte se při rybaření, projížďce na kajaku nebo pěší turistice zpět do divočiny. Je zde spousta míst, která čekají, až je objevíte. Prohlédněte si krásu přírody ve Västerviku s rozmanitými turistickými stezkami pro zkušené i začátečníky.

 

Pro milovníky golfu má Västervik tři fantastická hřiště, každé je jinak velké a má jiné charakteristiky pro hru. Pociťte mořský vzduch na tváři na Västerviks Golfklubb, 18jamkovém hřišti, které pokrývá park, les a pláž. Vyzkoušejte své dovednosti na 9jamkovém lesním hřišti v Lysingsbadets Golfklubbu. Golfové hřiště Loftahammars Golfklubb je 9jamkové hřiště, které se nachází v kopcovitém lese a v terénu parku. Nedělejte si starosti, pokud jste si nepřivezli své hole, protože všechna tři hřiště mají dobře vybavené golfové obchody.

 

Padel je ve Švédsku velmi populární a Västervik má tři vnitřní haly a několik venkovních kurtů. Zahrajte si jeden z nejrychleji se rozšiřujících sportů současnosti. Nebo co takhle si zahrát golfové frisbee? Ano, čtete správně, jde o golf, ale s frisbee. Alviken Disc Golf Course je 18jamkové frisbee golfové hřiště a je to zaručená zábava pro všechny!

 

Vydejte se na cestu vlakem do minulosti a projeďte se po úzké trati mezi Hultsfredem a Västervikem. Můžete dojet až na konečnou nebo se zastavit na některé z 20 stanic. Zarezervujte si výlet lodí a objevte Hasselö, největší a nejlidnatější ostrov souostroví u Västerviku. Tento ostrov je plný dobrodružství pro všechny věkové kategorie. Navštivte pláž pro děti nebo prozkoumejte zdejší zajímavou krajinu. Zažijte zábavu pod střechou v Oddis Lekland, hrajte si na hřišti nebo vyzvěte své přátele na LaserGame.

 

Ať už jde o prozkoumávání města, procházky po ostrovech nebo hru na jednom z úžasných golfových hřišť, ve Västerviku je něco pro každého.

Město pro každé roční období

 

Švédské město Västervik je jedním ze tří pobřežních oblastí v provincii Småland. Bývá nazýváno nejlepším švédským městem pro strávení léta. Je plné atrakcí, lahodného jídla a kultury, a je tedy skvělým místem pro návštěvu kdykoli v průběhu roku...

Číst více Číst méně

Vyberte si trasu...

Vyrazte do Vasterviku

Od 83.20€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Obrázek ubytování

Best Western Plus Vasterviks Stadshotell

Obrázek ubytování

Hamnhotellet

Vyberte si trasu...

Vyrazte do Vasterviku

Od 83.20€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Prozkoumat více destinací

 • Göteborg

  Proslulý svými kanály, širokými bulváry stíněnými stromy, kavárnami a skvělými nákupy – v Göteborgu si užijete spoustu dobrodružství!

 • Stockholm

  Říká se mu „Kráska na vodě“ a není divu – Stockholm je úžasné a živé město, kde je toho tolik k prozkoumání!

 • Sälen

  Sälen je rájem lyžařů i úžasnou celoroční destinací s krásnou přírodou, jezery a stezkami.

 • Åre

  Åre je proslulé skvělými lyžařskými sjezdovkami, obchody, restauracemi a bary a má skutečně velkoměstskou atmosféru.

 • Småland

  Pokud jezdíte na kole, vyrážíte na pěší túry, jezdíte na kánoi nebo rybaříte, přírodu ve Smålandu si zamilujete, je to „opravdové Švédsko“.

 • Halland

  Krásný Halland na západním pobřeží Švédska se může pochlubit skvělými a různorodými jídly, úchvatnou krajinou a ještě lepším golfem!

 • Öland

  Švédský letní ostrovní ráj! Neobvyklá destinace, plná přirozené a jedinečné krásy.

 • Glasriket

  Ve švédské skleněné říši je toho tolik k vidění! Nachází se zde Kosta Boda, přírodní rezervace, klidná jezera a lesy. 

 • Skåne

  Malý co do velikosti, velký co do přírodních krás. Skåne je rájem pro turisty, trekaře a milovníky přírody.

 • Värmland

  Ať už milujete vzrušující dobrodružství nebo klid a pohodu přírody, ve Värmlandu si přijdete na své!

 • Dalsland

  „Švédská jezerní provincie“ je ideální pro milovníky přírody díky dechberoucí scenérii a pohodové atmosféře.

 • Vysoké pobřeží

  Vraťte se k přírodě při návštěvě pobřeží Höga kusten a užijte si nejlepší švédský venkovní život a rustikální kouzlo. 

 • Malmö

  Pobřežní město s přímořskou atmosférou, muzei k prozkoumání, eklektickými obchody a živou kulturní scénou.

 • Kalmar

  Vydejte se na cestu do minulosti v tomto krásném historickém městě.  Prozkoumejte zdejší hrad, dlážděné uličky a malebné staré město. 

 • Karlskrona

  Objevte bohatou historii a kulturní dědictví, stejně jako úchvatnou přírodní krásu tohoto souostroví. 

 • Idre Fjäll

  Okouzlující Idre Fjäll s krásnou přírodou, skvělými lyžařskými a turistickými trasami je ideální celoroční destinací.

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.