Skåne

Malý co do velikosti, velký co do přírodních krás.

 

Tato malá skandinávská provincie, nejjižnější z celého Švédska, je malým rájem, kde se neustále něco děje. Někdy se jí anglicky říká Scania a je rájem pro pěší turisty a zkušené výletníky z celého světa, kteří se nemohou nabažit pobytu v přírodě. Naštěstí je pro vás velká část z ní zmapována...

 

Stezka Skåneleden měří 1 300 km, má šest dílčích tras a 118 úseků. Ve skutečnosti na ní najdete krásné pláže, atraktivní rybářské vesnice, husté lesy a megalitické památky. Krajina je rozmanitá, kultura bohatá a můžete si vybrat, zda se vydáte na jednodenní nebo mnohem delší túru. Každopádně vás čeká pořádná porce kilometrů, takže by možná bylo vhodné nakoupit si na cestu místní produkty v některém z mnoha farmářských obchodů. Trasu si můžete vybrat i podle svých schopností a některé jsou přístupné dokonce i pro osoby na invalidním vozíku, takže švédská krajina je zde otevřená úplně všem. 

 

Stezka Skåneleden je jen jednou z několika, které jsou rozesety po kraji Skåne a jeho národních parcích. Můžete si vybrat terén od bujných lesů národního parku Söderåsen a jeho 150 milionů let starého hřebene až po písečná vřesoviště a kamenité cesty národního parku Stenshuvud se třemi vrcholy. Západnímu pobřeží Skåne pak dominují dramatické útesy a skalnaté výběžky.  

 

Ať už cestujete kamkoli, je dobré vědět, že Švédsko je rájem kempování ve volné přírodě, takže se můžete utábořit prakticky kdekoli a na jednu nebo dvě noci tak opravdu uniknout veškerému shonu. Pokud chcete mít k dispozici alespoň základní zázemí, můžete využít kempy s vybavením, jako je přístřešek, kompostovací toaleta, dřevo na oheň a odpadkové koše. Vše je zdarma.

 

Skåne samozřejmě nabízí nepřeberné množství ubytování ve všech cenových kategoriích. Pokud vás neláká kempování, můžete se rozhodnout pro luxusní zámek, jednoduchou chatu, relaxační lázeňský hotel nebo dokonce farmu – mnoho farmářů nabízí ubytování hostům, kteří touží po netradičním zážitku.  

 

Díky čerstvému vzduchu je Skåne ideální prázdninovou destinací pro rodiny s dětmi, které mají rády aktivní odpočinek. Navíc je tu spousta atrakcí, které děti potěší a zabaví. Určitě se jim bude líbit Skånes Djurpark, zoologická zahrada, která je domovem více než 900 zvířat 100 různých druhů. Většinu z nich tvoří roztomilí zástupci severské fauny a objevíte zde i několik zvířat, která možná neznáte, jako jsou husy Skånegås, ovce Gutefår, plemeno skotu Fjäll a kozy Jämtlandsget. Zoo je také dočasnou zastávkou pro osiřelá zvířata z celého světa, dokud nenajdou svůj stálý domov – takže nikdy nevíte, na koho tu můžete narazit!

 

Fanoušci severského krimi thrilleru Most již budou Öresundský most, podle kterého je seriál pojmenován, znát. Je vidět z pobřeží Skåne a nejlepší výhled je z vyhlídky Luftkastellet. Případně můžete navštívit venkovní lázně a sauny u pláže Ribersborg a most pozorovat při relaxaci. Pokud si chcete most prohlédnout skutečně zblízka, pak je samozřejmě nejlepší po něm přejet autem. Šestnáct kilometrů ujedete za pouhých 20 minut, přičemž závěrečné 4 kilometry pojedete nejdelším podvodním tunelem na světě z umělého ostrova Pepparholmen.   

 

Most spojuje Malmö s Kodaní a říká se, že obě města toho mají více společného než Skåne se zbytkem Švédska. Budete je muset navštívit, abyste se dozvěděli více o jejich společné historii a zjistili, jak je Malmö výrazně švédské, ale s mírnou dánskou příchutí...

Malý co do velikosti, velký co do přírodních krás.

 

Tato malá skandinávská provincie, nejjižnější z celého Švédska, je malým rájem, kde se neustále něco děje. Někdy se jí anglicky říká Scania a je rájem pro pěší turisty a zkušené výletníky z celého světa...

Číst více Číst méně

Vyberte si trasu...

Vyrazte do Skåne

Od 79.00€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Vyberte si trasu...

Vyrazte do Skåne

Od 79.00€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Prozkoumat více destinací

 • Göteborg

  Proslulý svými kanály, širokými bulváry stíněnými stromy, kavárnami a skvělými nákupy – v Göteborgu si užijete spoustu dobrodružství!

 • Stockholm

  Říká se mu „Kráska na vodě“ a není divu – Stockholm je úžasné a živé město, kde je toho tolik k prozkoumání!

 • Sälen

  Sälen je rájem lyžařů i úžasnou celoroční destinací s krásnou přírodou, jezery a stezkami.

 • Åre

  Åre je proslulé skvělými lyžařskými sjezdovkami, obchody, restauracemi a bary a má skutečně velkoměstskou atmosféru.

 • Småland

  Pokud jezdíte na kole, vyrážíte na pěší túry, jezdíte na kánoi nebo rybaříte, přírodu ve Smålandu si zamilujete, je to „opravdové Švédsko“.

 • Halland

  Krásný Halland na západním pobřeží Švédska se může pochlubit skvělými a různorodými jídly, úchvatnou krajinou a ještě lepším golfem!

 • Öland

  Švédský letní ostrovní ráj! Neobvyklá destinace, plná přirozené a jedinečné krásy.

 • Glasriket

  Ve švédské skleněné říši je toho tolik k vidění! Nachází se zde Kosta Boda, přírodní rezervace, klidná jezera a lesy. 

 • Värmland

  Ať už milujete vzrušující dobrodružství nebo klid a pohodu přírody, ve Värmlandu si přijdete na své!

 • Dalsland

  „Švédská jezerní provincie“ je ideální pro milovníky přírody díky dechberoucí scenérii a pohodové atmosféře.

 • Västervik

  Švédské město, kde se léto tráví nejlépe, je plné atrakcí, vynikajícího jídla a kultury a je výjimečným místem k návštěvě.

 • Vysoké pobřeží

  Vraťte se k přírodě při návštěvě pobřeží Höga kusten a užijte si nejlepší švédský venkovní život a rustikální kouzlo. 

 • Malmö

  Pobřežní město s přímořskou atmosférou, muzei k prozkoumání, eklektickými obchody a živou kulturní scénou.

 • Kalmar

  Vydejte se na cestu do minulosti v tomto krásném historickém městě.  Prozkoumejte zdejší hrad, dlážděné uličky a malebné staré město. 

 • Karlskrona

  Objevte bohatou historii a kulturní dědictví, stejně jako úchvatnou přírodní krásu tohoto souostroví. 

 • Idre Fjäll

  Okouzlující Idre Fjäll s krásnou přírodou, skvělými lyžařskými a turistickými trasami je ideální celoroční destinací.

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.