Göteborg

Druhé největší město ve Švédsku, Göteborg, je klenotem na západním pobřeží země. Díky kombinaci historické architektury, klikatých kanálů, úchvatných míst plných přírody a moderního rázu je to místo, jaké jinde ve Skandinávii nenajdete.

 

Není divu, že si Göteborg získává tak širokou škálu návštěvníků. Outdooroví nadšenci s radostí objevují oblasti s rozsáhlou přírodou a divoké pobřeží. Milovníci jídla přijíždí poznat chutě skrytého gurmánského pokladu. Fanoušci kultury objevují nespočet městských muzeí, divadel a galerií. Všichni, kdo dorazí za zábavou, objevují nejrůznější bary, podniky a kluby.

 

V téhle příjemné metropoli se dostává do rovnováhy vytříbená historie a svérázné moderní cítění, a vzniká tak naprosto jedinečný městský zážitek. Tady najdete to nejlepší, co dělat v Göteborgu.

 

Objevte Göteborg

 

Göteborg byl založený roku 1621 a i když se město od té doby rozrostlo na 600 000 obyvatel, nepřišel o nic ze svého tehdejšího rázu. V polovině město dělí řeka Göta, a je to město plné krásných zahrad, kde starodávná architektura a pozůstatky industriálního období společně fungují jako veřejné umění.

 

Göteborg je díky historickým kanálům a klikatým pěším uličkám velmi snadné projít pěšky, ale také projet na kole nebo veřejnou dopravou. Brzy zjistíte, že každá oblast má svůj jedinečný charakter. V jednu chvíli se budete potulovat po známé ulici Avenyn plné designových obchodů. Za chvíli už budete stát v umělecké čtvrti a prohlížet si fontánu s Poseidonem nebo se procházet po starodávném kampusu univerzity Göteborg.

 

Další návštěvníci si pospíší do historické čtvrti Haga, kde na dlážděných ulicích sídlí typické kavárny a okouzlující butiky. Centrum města Magasinsgatan je rušná pěší oblast známá kvůli nakupování, restauracím, nočnímu životu a podobně. Ultra trendy čtvrti Majorna se přezdívá Brooklyn Göteborgu, protože tu najdete moderní bary, kavárny, kluby a obchody. Po krátké cestě tramvají vám čtvrť Saltholmen na nábřeží představí klidnější část města. Každá čtvrť má svůj jedinečný charakter a poznávat je je skutečně radost.

 

Vyjeďte si z Göteborgu

 

Rovnováha mezi městským životem a přírodou Göteborg zařadila mezi evropské nejzelenější metropolitní oblasti. V oblasti města najdete pláže, jezera, lesy i mokřady. Je to ideální místo pro odpočinek v přírodě, zatímco si dáte skvělé jídlo a budete poznávat kulturu a aktivity velkého města.

 

Naprostým klenotem v rámci systému parků tohoto města je samozřejmě Slottsskogen, 156 hektarů velký prostor zeleně, kde můžete využít rozsáhlou síť stezek, hřišť, bezplatnou zoo a podobně, a to přímo v centru města. V parku se také v létě koná festival Way Out West, který promění Slottsskogen v jednu z hlavních evropských destinací pro fanoušky hudebních festivalů.

 

Ve městě se také nachází Göteborgs Botaniska Trädgård a Trädgårdsföreningen, kde se můžete pokochat krásou květin. Ti, co by rádi strávili čas na pláži, mohou vyrazit na krátkou cestu tramvají do oblastí určených pro koupání Fiskebäcksbadet, Billdalsbadet nebo Saltholmen.

 

Žádný výlet do Göteborgu by nebyl kompletní bez návštěvy místního souostroví. Na více než 20 ostrůvcích najdete mimo jiné pláže, okouzlující městečka a rozlehlé přírodní rezervace. A pozor, na některé z nich se dá dostat pouze trajektem. Ať už se sem vydáte na lodičku, potápět, procházet, opalovat, pozorovat divokou zvěř, nebo prostě na čerstvý vzduch, návštěva ostrovů je naprostou povinností.

 

Adrenalinová zábava a úžasná muzea

 

Důležitou součástí panorama Göteborgu jsou horské dráhy a obrovské svítící kolo. Najdete je v Lisebergu, největším zábavním parku ve Skandinávii, jehož návštěva je typickým zážitkem při návštěvě Göteborgu. Park je naprostou povinností pro rodiny, protože tu najdete různé dráhy, hry a spoustu dalšího. Přijďte v létě, nebo se podívejte, jak se o Halloweenu změní v duchařskou zábavu nebo o Vánocích v zimní říši divů.

 

Göteborg je také jedno z nejbohatších center umění, kultury, historie a vědy ve Skandinávii. V Göteborgs Konstmuseum (Muzeum umění Göteborg) je umístěna jedna z nejlepších sbírek moderního a klasického umění v severní Evropě. V muzeu Volvo můžete oslavovat industriální historii města, stejně jako v námořním muzeu Maritiman. Nebo se vydejte za opicemi do Universeum, vědeckého centra určeného rodinám s několikapatrovým krytým deštným pralesem, akváriem a dalšími interaktivními expozicemi.

 

Projezte se v Göteborgu místní gastro scénou

 

Göteborg se řadí mezi skryté evropské kulinářské poklady. Gastro rozmanitost města je plná útulných kaváren, fine-dining zážitků, mezinárodních chutí, neuvěřitelných pouličních jídel a čerstvých mořských plodů. Čtvrti jako Linné, Eriksberg, Masthugget a Majorna nabízí bohaté kulinářské zážitky pro všechny chuťové pohárky. A tržnice s jídlem, jako je historická Stora Saluhallen a trendy Lindholmen Street Food Market, vám umožní ochutnat rozmanitost gastro scény pod jednou střechou.

 

V Göteborgu byste si měli udělat čas na fika: tradiční pauzu na kávu a pečené dobroty, kterou si můžete udělat v kavárnách po celém městě (městečko Alingsås, do kterého se dostanete po krátké jízdě vlakem, tvrdí, že tuto tradici vymyslelo. A samozřejmě, protože jste v blízkosti oceánu, dopřejte si nějaké tradiční skandinávské mořské plody v restauracích, jako jsou například Sjöbaren nebo Sjömagasinet.

 

Vstupní brána do Skandinávie

 

Göteborg není jen místo, kam můžete jet na kratší nebo delší městský výlet. Je to také vstupní brána k většímu skandinávskému dobrodružství. Přijeďte autem na lodi, ať můžete Švédsko a další země objevovat vlastním tempem. Projeďte pobřeží odshora dolů nebo naopak a poznejte místní přátelská městečka a nádherné pláže. Zamiřte do vnitrozemí, kde na vlastní oči uvidíte krásu hustých lesů a 100 000 jezer. Nebo zamiřte na sever – pokud se chcete vydat ještě dál, Norsko leží jen 3 hodiny autem odsud.

 

Jen si ještě před odjezdem ze Švédska naplánujte aspoň chvíli v Göteborgu. Je to totiž město, které si snadno oblíbíte, a budete se sem chtít neustále vracet.

Druhé největší město ve Švédsku, Göteborg, je klenotem na západním pobřeží země. Díky kombinaci historické architektury, klikatých kanálů, úchvatných míst plných přírody a moderního rázu je to místo, jaké jinde ve Skandinávii nenajdete.

 

Není divu, že si Göteborg...

Číst více Číst méně

Vyberte si trasu...

Vyrazte do Göteborgu

Od 80.11€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Obrázek ubytování

Scandic Europa

Obrázek ubytování

Scandic Hotel Crown

Obrázek ubytování

Clarion Hotel Post, Gothenburg

Obrázek ubytování

Comfort Hotel Goteborg

Obrázek ubytování

Spar Hotel Majorna

Obrázek ubytování

Liseberg Grand Curiosa Hotel

Obrázek ubytování

Quality Hotel 11

Obrázek ubytování

Apartments at Hotel Riverton

Obrázek ubytování

Gothia Towers & Upper House

Obrázek ubytování

Hotel Pigalle

Obrázek ubytování

Clarion Collection Hotel Mektagonen

Obrázek ubytování

Barken Viking by Dialog Hotels

Obrázek ubytování

Sure Hotel by Best Western Center

Obrázek ubytování

Comfort Hotel Panorama

Obrázek ubytování

Goteborgs Mini-Hotel - Hostel

Obrázek ubytování

Clarion Hotel Draken

Obrázek ubytování

Spoton Hostel & Sportsbar

Obrázek ubytování

Hotell City Avenyn

Obrázek ubytování

Linnéplatsens Hotell & Vandrarhem - Hostel

Obrázek ubytování

Le Mat B&B Göteborg City

Vyberte si trasu...

Vyrazte do Göteborgu

Od 80.11€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Prozkoumat více destinací

 • Stockholm

  Říká se mu „Kráska na vodě“ a není divu – Stockholm je úžasné a živé město, kde je toho tolik k prozkoumání!

 • Sälen

  Sälen je rájem lyžařů i úžasnou celoroční destinací s krásnou přírodou, jezery a stezkami.

 • Åre

  Åre je proslulé skvělými lyžařskými sjezdovkami, obchody, restauracemi a bary a má skutečně velkoměstskou atmosféru.

 • Småland

  Pokud jezdíte na kole, vyrážíte na pěší túry, jezdíte na kánoi nebo rybaříte, přírodu ve Smålandu si zamilujete, je to „opravdové Švédsko“.

 • Halland

  Krásný Halland na západním pobřeží Švédska se může pochlubit skvělými a různorodými jídly, úchvatnou krajinou a ještě lepším golfem!

 • Öland

  Švédský letní ostrovní ráj! Neobvyklá destinace, plná přirozené a jedinečné krásy.

 • Glasriket

  Ve švédské skleněné říši je toho tolik k vidění! Nachází se zde Kosta Boda, přírodní rezervace, klidná jezera a lesy. 

 • Skåne

  Malý co do velikosti, velký co do přírodních krás. Skåne je rájem pro turisty, trekaře a milovníky přírody.

 • Värmland

  Ať už milujete vzrušující dobrodružství nebo klid a pohodu přírody, ve Värmlandu si přijdete na své!

 • Dalsland

  „Švédská jezerní provincie“ je ideální pro milovníky přírody díky dechberoucí scenérii a pohodové atmosféře.

 • Västervik

  Švédské město, kde se léto tráví nejlépe, je plné atrakcí, vynikajícího jídla a kultury a je výjimečným místem k návštěvě.

 • Vysoké pobřeží

  Vraťte se k přírodě při návštěvě pobřeží Höga kusten a užijte si nejlepší švédský venkovní život a rustikální kouzlo. 

 • Malmö

  Pobřežní město s přímořskou atmosférou, muzei k prozkoumání, eklektickými obchody a živou kulturní scénou.

 • Kalmar

  Vydejte se na cestu do minulosti v tomto krásném historickém městě.  Prozkoumejte zdejší hrad, dlážděné uličky a malebné staré město. 

 • Karlskrona

  Objevte bohatou historii a kulturní dědictví, stejně jako úchvatnou přírodní krásu tohoto souostroví. 

 • Idre Fjäll

  Okouzlující Idre Fjäll s krásnou přírodou, skvělými lyžařskými a turistickými trasami je ideální celoroční destinací.

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.