Kalmar

Prozkoumejte Kalmar – jedno z našich vůbec nejoblíbenějších měst!

 

Do Kalmaru, krásného historického města se spoustou pobřežního kouzla, se nejezdí jen tak, ale cestuje se i v čase. Architektura a staré město se snoubí s moderními budovami a současnou pohostinností, abyste si užili to nejlepší z obou světů – a to ještě předtím, než se vydáte miliony let do historie, do doby dinosaurů!

 

Kalmar se nachází v provincii Småland, která je označována jako „skutečné Švédsko“, a často se jím projíždí cestou na ostrov Öland. Přitom má sám co nabídnout. Líbí se nám, protože je trochu stranou hlavního turistického zájmu – přitom je tu spousta krajiny k prozkoumání a veškerý prostor, který k tomu potřebujete. 

 

Klenotem Kalmaru je jeho hrad. Je jako z pohádkové knihy, s věžemi a hradbami, příkopem, padacím mostem a hladomornou. Přejděte po dřevěném padacím mostě, projděte tunelem s kamennou klenbou a zjistíte, že uvnitř je plně zařízený. Prozkoumejte královskou komnatu, královnino apartmá i zlatý pokoj. A průvodce se zeptejte na mnoho duchů, kteří se prý potulují po chodbách!  Na hradě se pyšní tím, že se tady od roku 1592 nic nezměnilo, takže se opravdu vrátíte v čase.

 

Nedaleko hradu se nachází historické centrum, které je svědectvím o kdysi mocné minulosti Kalmaru. Vydejte se dlážděnými uličkami do středověkého centra města a zastavte se na kávu, abyste si vychutnali jeho atmosféru. Moderní obchody se mísí s klasickými dřevěnými a kamennými domy a jen o pár ulic dál můžete smočit nohy v Kalmarské úžině, která odděluje Småland od Ölandu.

 

Pokud cestujete na Öland, jeďte autem po 6 km dlouhém silničním mostě nebo jeďte trajektem pro pěší cestující – obě varianty jsou pořádně větrné a malebné. K dalším historickým zajímavostem Kalmaru patří dům Castenska Gården a Kalmarská katedrála ze 17.  století nebo se můžete dozvědět něco více o místní historii v okresním muzeu, kde jsou vystavené části ztroskotané lodi  Regalskeppet Kronan, včetně jejích děl.

 

Ostrovy a poloostrovy města zasahují do Baltského moře a vytvářejí ideální podmínky pro vodní sporty. Můžete si půjčit paddleboard nebo kajak a projet se vlastním tempem, absolvovat kurz nebo si užít výlet s průvodcem. A v Kalmaru máte vždy blízko k pláži – i když jste v centru města!

 

Småland je region známý svými výrobci potravin a řemeslníky. Zemědělci a potravináři se zaměřují na chuť a udržitelnost a většina jejich produktů míří do některých ze spousty kalmarských restaurací a kaváren. Vše se používá na výrobu švédských domácích jídel a lahodného pečiva, které tvoří základ fiky, což je skvělý způsob, jak strávit odpoledne.       

 

Pokud máte ještě čas a chcete se vrátit o mnoho milionů let zpět v čase, navštivte největší evropskou výstavu dinosaurů! Setkáte se tváří v tvář s více než dvěma stovkami největších a nejobávanějších tvorů, kteří kdy na naší planetě žili. Naštěstí pro vás jsou pouze ve formě koster, nicméně je tu i zhruba padesátka živých, dýchajících animatronických druhů. Pokud tedy budete mít dost odvahy, můžete se postavit a hledět z očí do očí T-Rexovi...  

Prozkoumejte Kalmar – jedno z našich vůbec nejoblíbenějších měst!

 

Do Kalmaru, krásného historického města se spoustou pobřežního kouzla, se nejezdí jen tak, ale cestuje se i v čase. Architektura a staré město se snoubí s moderními budovami a současnou pohostinností, abyste si užili to nejlepší...

Číst více Číst méně

Vyberte si trasu...

Vyrazte do Kalmaru

Od 83.20€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Vyberte si trasu...

Vyrazte do Kalmaru

Od 83.20€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Prozkoumat více destinací

 • Göteborg

  Proslulý svými kanály, širokými bulváry stíněnými stromy, kavárnami a skvělými nákupy – v Göteborgu si užijete spoustu dobrodružství!

 • Stockholm

  Říká se mu „Kráska na vodě“ a není divu – Stockholm je úžasné a živé město, kde je toho tolik k prozkoumání!

 • Sälen

  Sälen je rájem lyžařů i úžasnou celoroční destinací s krásnou přírodou, jezery a stezkami.

 • Åre

  Åre je proslulé skvělými lyžařskými sjezdovkami, obchody, restauracemi a bary a má skutečně velkoměstskou atmosféru.

 • Småland

  Pokud jezdíte na kole, vyrážíte na pěší túry, jezdíte na kánoi nebo rybaříte, přírodu ve Smålandu si zamilujete, je to „opravdové Švédsko“.

 • Halland

  Krásný Halland na západním pobřeží Švédska se může pochlubit skvělými a různorodými jídly, úchvatnou krajinou a ještě lepším golfem!

 • Öland

  Švédský letní ostrovní ráj! Neobvyklá destinace, plná přirozené a jedinečné krásy.

 • Glasriket

  Ve švédské skleněné říši je toho tolik k vidění! Nachází se zde Kosta Boda, přírodní rezervace, klidná jezera a lesy. 

 • Skåne

  Malý co do velikosti, velký co do přírodních krás. Skåne je rájem pro turisty, trekaře a milovníky přírody.

 • Värmland

  Ať už milujete vzrušující dobrodružství nebo klid a pohodu přírody, ve Värmlandu si přijdete na své!

 • Dalsland

  „Švédská jezerní provincie“ je ideální pro milovníky přírody díky dechberoucí scenérii a pohodové atmosféře.

 • Västervik

  Švédské město, kde se léto tráví nejlépe, je plné atrakcí, vynikajícího jídla a kultury a je výjimečným místem k návštěvě.

 • Vysoké pobřeží

  Vraťte se k přírodě při návštěvě pobřeží Höga kusten a užijte si nejlepší švédský venkovní život a rustikální kouzlo. 

 • Malmö

  Pobřežní město s přímořskou atmosférou, muzei k prozkoumání, eklektickými obchody a živou kulturní scénou.

 • Karlskrona

  Objevte bohatou historii a kulturní dědictví, stejně jako úchvatnou přírodní krásu tohoto souostroví. 

 • Idre Fjäll

  Okouzlující Idre Fjäll s krásnou přírodou, skvělými lyžařskými a turistickými trasami je ideální celoroční destinací.

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.