Öland

Švédský letní ostrovní ráj!

 

Přejeďte přes most z Kalmaru autem nebo se svezte trajektem pro pěší cestující a dostanete se na Öland, druhý největší švédský ostrov a nejmenší provincii země. Nechybí mu však nic, co byste mohli potřebovat, abyste si zde dokonale odpočinuli od veškerého shonu. Öland je vskutku neobyčejná destinace, oplývající přirozenou a jedinečnou krásou.

 

Ö je švédský výraz pro ostrov a Öland se do češtiny překládá jako „ostrovní země“. Je to zdánlivě jednoduchý název, za kterým se však skrývá dechberoucí úžasnost místa, které je letním rájem Švédů – včetně švédské královské rodiny, která zde má své letní sídlo, palác Solliden, který můžete navštívit od května do září.

 

Kromě mnoha dlouhých písčitých pláží je tento úzký, převážně rovinatý ostrov pozoruhodný svou flórou a faunou – některé zdejší druhy nenajdete nikde jinde. Vápencová planina zvaná Stora Alvaret, která je domovem vzácných orchidejí, se rozkládá na jihu Ölandu a je považována za nedotčenou přírodní krásu. Nacházejí se zde vesnice, zemědělská půda a obdělávané pastviny, ale celá oblast je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Druhé takové místo byste jinde na světě těžko hledali.

 

Na západním pobřeží ostrova se nachází hrad Borgholm, často označovaný za nejkrásnější hradní zříceninu ve Skandinávii. Velikost i rozsah hradu jsou vskutku působivé, stejně jako jeho historie: obývali jej snad všichni od králů a královen až po vězně a jejich stráže. V současnosti přitahuje mnoho návštěvníků a pořádají se zde pravidelné prohlídky a akce – zajít si sem můžete dokonce i na koncert.  Pokud rádi odpočíváte aktivně, vydejte se na pěší nebo cyklistické stezky: všechny jsou tu přímo pro vás, bez ohledu na vaši kondici, věk nebo schopnosti.

 

Öland je však především místem, kde se můžete pořádně nadechnout. Vzduch je zde svěží a čistý a ostrov je jako stvořený pro pěší turistiku nebo cyklistiku. Zpomalte tempo, poznávejte přírodu a nasávejte historii. Nebo jen poslouchejte šumění vln při pohodovém pikniku na pláži.

 

Historické město Borgholm je oblíbeným lázeňským střediskem již od konce 19. století, kdy sem přijížděli hosté z celého Švédska na parnících, aby si užili čerstvého vzduchu. Dnes si můžete vychutnat pohled na velkolepá přímořská sídla a koupaliště pod širým nebem v přístavu nebo se vydat do lesa podél pobřeží. Můžete také zavítat do některé z útulných kaváren a restaurací, které většinou zásobují místní farmáři a výrobci potravin, nebo si prohlédnout specializované obchody.

 

Öland je možné poznat za jeden den, ale doporučujeme zůstat alespoň o něco déle. Ostrov nabízí turistům velký výběr ubytování, od hotelů s luxusní atmosférou přes penziony až po kempy, takže je ideální pro páry i rodiny.

Švédský letní ostrovní ráj!

 

Přejeďte přes most z Kalmaru autem nebo se svezte trajektem pro pěší cestující a dostanete se na Öland, druhý největší švédský ostrov a nejmenší provincii země. Nechybí mu však nic, co byste mohli potřebovat, abyste si zde dokonale...

Číst více Číst méně

Vyberte si trasu...

Vyrazte do Ölandu

Od 83.20€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Vyberte si trasu...

Vyrazte do Ölandu

Od 83.20€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Prozkoumat více destinací

 • Göteborg

  Proslulý svými kanály, širokými bulváry stíněnými stromy, kavárnami a skvělými nákupy – v Göteborgu si užijete spoustu dobrodružství!

 • Stockholm

  Říká se mu „Kráska na vodě“ a není divu – Stockholm je úžasné a živé město, kde je toho tolik k prozkoumání!

 • Sälen

  Sälen je rájem lyžařů i úžasnou celoroční destinací s krásnou přírodou, jezery a stezkami.

 • Åre

  Åre je proslulé skvělými lyžařskými sjezdovkami, obchody, restauracemi a bary a má skutečně velkoměstskou atmosféru.

 • Småland

  Pokud jezdíte na kole, vyrážíte na pěší túry, jezdíte na kánoi nebo rybaříte, přírodu ve Smålandu si zamilujete, je to „opravdové Švédsko“.

 • Halland

  Krásný Halland na západním pobřeží Švédska se může pochlubit skvělými a různorodými jídly, úchvatnou krajinou a ještě lepším golfem!

 • Glasriket

  Ve švédské skleněné říši je toho tolik k vidění! Nachází se zde Kosta Boda, přírodní rezervace, klidná jezera a lesy. 

 • Skåne

  Malý co do velikosti, velký co do přírodních krás. Skåne je rájem pro turisty, trekaře a milovníky přírody.

 • Värmland

  Ať už milujete vzrušující dobrodružství nebo klid a pohodu přírody, ve Värmlandu si přijdete na své!

 • Dalsland

  „Švédská jezerní provincie“ je ideální pro milovníky přírody díky dechberoucí scenérii a pohodové atmosféře.

 • Västervik

  Švédské město, kde se léto tráví nejlépe, je plné atrakcí, vynikajícího jídla a kultury a je výjimečným místem k návštěvě.

 • Vysoké pobřeží

  Vraťte se k přírodě při návštěvě pobřeží Höga kusten a užijte si nejlepší švédský venkovní život a rustikální kouzlo. 

 • Malmö

  Pobřežní město s přímořskou atmosférou, muzei k prozkoumání, eklektickými obchody a živou kulturní scénou.

 • Kalmar

  Vydejte se na cestu do minulosti v tomto krásném historickém městě.  Prozkoumejte zdejší hrad, dlážděné uličky a malebné staré město. 

 • Karlskrona

  Objevte bohatou historii a kulturní dědictví, stejně jako úchvatnou přírodní krásu tohoto souostroví. 

 • Idre Fjäll

  Okouzlující Idre Fjäll s krásnou přírodou, skvělými lyžařskými a turistickými trasami je ideální celoroční destinací.

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.