Karlskrona

Jedno město, 1 650 ostrovů, zálivů a skalnatých ostrůvků.

 

Karlskrona, rozkládající se na 33 z 1 650 ostrovů tvořících souostroví, je skutečně jedinečným městem, a to nejen tím, jak vypadá. Má osobitou atmosféru, kterou nikde jinde nezažijete: bohatou historii, velkolepou architekturu a pocit exkluzivity, že má ve všech směrech něco „extra“, a to vše zabalené do pohodové, typicky švédské atmosféry. Je to dokonalé místo pro relaxaci...

 

Karlskrona, kterou založil v roce 1680 Karel XI., když zde zřídil námořní základnu, si žije vlastním životem. A není těžké pochopit proč: okolní příroda je bezpochyby největším lákadlem regionu a přitahuje lidi, kteří si chtějí užívat zdravého životního stylu na vodě. 

 

Dnes má Karlskrona status světového dědictví UNESCO, což je uznání za zachovalou architekturu a městské plánování. Pokud chcete prozkoumat neuvěřitelné kostely, náměstí, bulváry a tradiční architekturu, vydejte se na prohlídku a objevte bohatou historii a dědictví. 

 

Město leží uprostřed souostroví, které je zároveň jednou z pouhých sedmi biosférických rezervací ve Švédsku, a centrum zabírá vlastní ostrov vzdálený 6 km od pevniny. Velké náměstí Stortorget je jedním z největších a nejkrásnějších v Evropě a nákupní ulice jsou vzdáleny jen kousek pěšky od mola – můžete se projet lodí po souostroví nebo si dokonce půjčit kajak a pádlovat vlastním tempem. Zdejší námořní základna zůstává největší v zemi a má i vlastní muzeum s ponorkou, potápěčským člunem, galionovými figurami z 18. století a podvodním tunelem, kde si můžete prohlédnout skutečný vrak lodi.

 

Nedaleko se nachází ostrov Saltö. Jde převážně o obytnou oblast, která však má fantastickou pláž se skokanským můstkem, který se zejména u dětí těší velké oblibě. Přes ostrov Saltö se dostanete na ostrov Dragsö, který nabízí další pláže, kempy, turistické stezky, přístav pro hosty, restauraci, minigolf a možnosti rybaření. Na tak malý ostrov docela slušná nabídka, navíc jen kousek od města!   

 

Karlskrona je ideálním výchozím bodem pro poznávání celého souostroví – a že je tady co vidět. Pokud máte opravdu dobrodružného ducha, můžete kempovat na opuštěném ostrově. Většina z nás se však spokojí s ponořením prstů u nohou do nádherné zátoky, šplháním po vlnami omývaných skalách nebo pouhých lenošením na písku a pozorováním ostatních, jak se cákají v moři!

 

Ať už hledáte cokoli, vždy se najde nějaký ostrov, který vám to splní!

 

Vydejte se na ostrov Hasslö, kde najdete chaty, hostely, restauraci a vinici! Vezměte si na prozkoumání souostroví vlastní kolo nebo se vydejte na pěší výlet – po ostrově se dá snadno pohybovat pěšky. Pokud půjdete ještě o kousek dál a přejdete přes most z Hasslö na Almö, odměnou vám budou další turistické trasy, nádherná scenérie a golfový klub. Můžete si zde zahrát pár jamek nebo jen poobědvat – v obou případech si však můžete vychutnávat krásný výhled. Největším ostrovem kraje Blekinge je Sturkö ležící v srdci souostroví, který je díky svým ideálním zátokám oblíbeným cílem plavců.

 

Pokud představa vaší dokonalé dovolené zahrnuje přírodu, Karlskrona má vše, co potřebujete, a ještě víc. 

Jedno město, 1 650 ostrovů, zálivů a skalnatých ostrůvků.

 

Karlskrona, rozkládající se na 33 z 1 650 ostrovů tvořících souostroví, je skutečně jedinečným městem, a to nejen tím, jak vypadá. Má osobitou atmosféru, kterou nikde jinde nezažijete: bohatou historii, velkolepou architekturu a pocit exkluzivity, že má ve...

Číst více Číst méně

Vyberte si trasu...

Vyrazte do Karlskrony

Od 83.20€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Obrázek ubytování

First Hotel Statt Karlskrona

Obrázek ubytování

Scandic Karlskrona

Obrázek ubytování

Clarion Collection Hotel Carlscrona

Obrázek ubytování

Best Western Plus JA Hotel Karlskrona

Obrázek ubytování

Hotell Conrad

Obrázek ubytování

Karlskrona H&H

Obrázek ubytování

Hotell Aston

Obrázek ubytování

The Brewery Hotel

Obrázek ubytování

På Hörnet

Vyberte si trasu...

Vyrazte do Karlskrony

Od 83.20€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Prozkoumat více destinací

 • Göteborg

  Proslulý svými kanály, širokými bulváry stíněnými stromy, kavárnami a skvělými nákupy – v Göteborgu si užijete spoustu dobrodružství!

 • Stockholm

  Říká se mu „Kráska na vodě“ a není divu – Stockholm je úžasné a živé město, kde je toho tolik k prozkoumání!

 • Sälen

  Sälen je rájem lyžařů i úžasnou celoroční destinací s krásnou přírodou, jezery a stezkami.

 • Åre

  Åre je proslulé skvělými lyžařskými sjezdovkami, obchody, restauracemi a bary a má skutečně velkoměstskou atmosféru.

 • Småland

  Pokud jezdíte na kole, vyrážíte na pěší túry, jezdíte na kánoi nebo rybaříte, přírodu ve Smålandu si zamilujete, je to „opravdové Švédsko“.

 • Halland

  Krásný Halland na západním pobřeží Švédska se může pochlubit skvělými a různorodými jídly, úchvatnou krajinou a ještě lepším golfem!

 • Öland

  Švédský letní ostrovní ráj! Neobvyklá destinace, plná přirozené a jedinečné krásy.

 • Glasriket

  Ve švédské skleněné říši je toho tolik k vidění! Nachází se zde Kosta Boda, přírodní rezervace, klidná jezera a lesy. 

 • Skåne

  Malý co do velikosti, velký co do přírodních krás. Skåne je rájem pro turisty, trekaře a milovníky přírody.

 • Värmland

  Ať už milujete vzrušující dobrodružství nebo klid a pohodu přírody, ve Värmlandu si přijdete na své!

 • Dalsland

  „Švédská jezerní provincie“ je ideální pro milovníky přírody díky dechberoucí scenérii a pohodové atmosféře.

 • Västervik

  Švédské město, kde se léto tráví nejlépe, je plné atrakcí, vynikajícího jídla a kultury a je výjimečným místem k návštěvě.

 • Vysoké pobřeží

  Vraťte se k přírodě při návštěvě pobřeží Höga kusten a užijte si nejlepší švédský venkovní život a rustikální kouzlo. 

 • Malmö

  Pobřežní město s přímořskou atmosférou, muzei k prozkoumání, eklektickými obchody a živou kulturní scénou.

 • Kalmar

  Vydejte se na cestu do minulosti v tomto krásném historickém městě.  Prozkoumejte zdejší hrad, dlážděné uličky a malebné staré město. 

 • Idre Fjäll

  Okouzlující Idre Fjäll s krásnou přírodou, skvělými lyžařskými a turistickými trasami je ideální celoroční destinací.

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.