Karlskrona

Jedno město, 1 650 ostrovů, zálivů a skalnatých ostrůvků.

 

Karlskrona, rozkládající se na 33 z 1 650 ostrovů tvořících souostroví, je skutečně jedinečným městem, a to nejen tím, jak vypadá. Má osobitou atmosféru, kterou nikde jinde nezažijete: bohatou historii, velkolepou architekturu a pocit exkluzivity, že má ve všech směrech něco „extra“, a to vše zabalené do pohodové, typicky švédské atmosféry. Je to dokonalé místo pro relaxaci...

 

Karlskrona, kterou založil v roce 1680 Karel XI., když zde zřídil námořní základnu, si žije vlastním životem. A není těžké pochopit proč: okolní příroda je bezpochyby největším lákadlem regionu a přitahuje lidi, kteří si chtějí užívat zdravého životního stylu na vodě. 

 

Dnes má Karlskrona status světového dědictví UNESCO, což je uznání za zachovalou architekturu a městské plánování. Pokud chcete prozkoumat neuvěřitelné kostely, náměstí, bulváry a tradiční architekturu, vydejte se na prohlídku a objevte bohatou historii a dědictví. 

 

Město leží uprostřed souostroví, které je zároveň jednou z pouhých sedmi biosférických rezervací ve Švédsku, a centrum zabírá vlastní ostrov vzdálený 6 km od pevniny. Velké náměstí Stortorget je jedním z největších a nejkrásnějších v Evropě a nákupní ulice jsou vzdáleny jen kousek pěšky od mola – můžete se projet lodí po souostroví nebo si dokonce půjčit kajak a pádlovat vlastním tempem. Zdejší námořní základna zůstává největší v zemi a má i vlastní muzeum s ponorkou, potápěčským člunem, galionovými figurami z 18. století a podvodním tunelem, kde si můžete prohlédnout skutečný vrak lodi.

 

Nedaleko se nachází ostrov Saltö. Jde převážně o obytnou oblast, která však má fantastickou pláž se skokanským můstkem, který se zejména u dětí těší velké oblibě. Přes ostrov Saltö se dostanete na ostrov Dragsö, který nabízí další pláže, kempy, turistické stezky, přístav pro hosty, restauraci, minigolf a možnosti rybaření. Na tak malý ostrov docela slušná nabídka, navíc jen kousek od města!   

 

Karlskrona je ideálním výchozím bodem pro poznávání celého souostroví – a že je tady co vidět. Pokud máte opravdu dobrodružného ducha, můžete kempovat na opuštěném ostrově. Většina z nás se však spokojí s ponořením prstů u nohou do nádherné zátoky, šplháním po vlnami omývaných skalách nebo pouhých lenošením na písku a pozorováním ostatních, jak se cákají v moři!

 

Ať už hledáte cokoli, vždy se najde nějaký ostrov, který vám to splní!

 

Vydejte se na ostrov Hasslö, kde najdete chaty, hostely, restauraci a vinici! Vezměte si na prozkoumání souostroví vlastní kolo nebo se vydejte na pěší výlet – po ostrově se dá snadno pohybovat pěšky. Pokud půjdete ještě o kousek dál a přejdete přes most z Hasslö na Almö, odměnou vám budou další turistické trasy, nádherná scenérie a golfový klub. Můžete si zde zahrát pár jamek nebo jen poobědvat – v obou případech si však můžete vychutnávat krásný výhled. Největším ostrovem kraje Blekinge je Sturkö ležící v srdci souostroví, který je díky svým ideálním zátokám oblíbeným cílem plavců.

 

Pokud představa vaší dokonalé dovolené zahrnuje přírodu, Karlskrona má vše, co potřebujete, a ještě víc. 

Jedno město, 1 650 ostrovů, zálivů a skalnatých ostrůvků.

 

Karlskrona, rozkládající se na 33 z 1 650 ostrovů tvořících souostroví, je skutečně jedinečným městem, a to nejen tím, jak vypadá. Má osobitou atmosféru, kterou nikde jinde nezažijete: bohatou historii, velkolepou architekturu a pocit exkluzivity, že má ve...

Číst více Číst méně

Vyberte si trasu...

Vyrazte do Karlskrony

Od 83.2€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Obrázek ubytování

First Hotel Statt Karlskrona

Obrázek ubytování

Best Western Plus JA Hotel Karlskrona

Obrázek ubytování

Clarion Collection Hotel Carlscrona

Obrázek ubytování

Hotell Conrad

Obrázek ubytování

Arkipelag Hotel & Brewery

Vyberte si trasu...

Vyrazte do Karlskrony

Od 83.2€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Prozkoumat více destinací

 • Göteborg

  Proslulý svými kanály, širokými bulváry stíněnými stromy, kavárnami a skvělými nákupy – v Göteborgu si užijete spoustu dobrodružství!

 • Stockholm

  Říká se mu „Kráska na vodě“ a není divu – Stockholm je úžasné a živé město, kde je toho tolik k prozkoumání!

 • Sälen

  Sälen je rájem lyžařů i úžasnou celoroční destinací s krásnou přírodou, jezery a stezkami.

 • Åre

  Åre je proslulé skvělými lyžařskými sjezdovkami, obchody, restauracemi a bary a má skutečně velkoměstskou atmosféru.

 • Småland

  Pokud jezdíte na kole, vyrážíte na pěší túry, jezdíte na kánoi nebo rybaříte, přírodu ve Smålandu si zamilujete, je to „opravdové Švédsko“.

 • Halland

  Krásný Halland na západním pobřeží Švédska se může pochlubit skvělými a různorodými jídly, úchvatnou krajinou a ještě lepším golfem!

 • Öland

  Švédský letní ostrovní ráj! Neobvyklá destinace, plná přirozené a jedinečné krásy.

 • Glasriket

  Ve švédské skleněné říši je toho tolik k vidění! Nachází se zde Kosta Boda, přírodní rezervace, klidná jezera a lesy. 

 • Skåne

  Malý co do velikosti, velký co do přírodních krás. Skåne je rájem pro turisty, trekaře a milovníky přírody.

 • Värmland

  Ať už milujete vzrušující dobrodružství nebo klid a pohodu přírody, ve Värmlandu si přijdete na své!

 • Dalsland

  „Švédská jezerní provincie“ je ideální pro milovníky přírody díky dechberoucí scenérii a pohodové atmosféře.

 • Västervik

  Švédské město, kde se léto tráví nejlépe, je plné atrakcí, vynikajícího jídla a kultury a je výjimečným místem k návštěvě.

 • Vysoké pobřeží

  Vraťte se k přírodě při návštěvě pobřeží Höga kusten a užijte si nejlepší švédský venkovní život a rustikální kouzlo. 

 • Malmö

  Pobřežní město s přímořskou atmosférou, muzei k prozkoumání, eklektickými obchody a živou kulturní scénou.

 • Kalmar

  Vydejte se na cestu do minulosti v tomto krásném historickém městě.  Prozkoumejte zdejší hrad, dlážděné uličky a malebné staré město. 

 • Idre Fjäll

  Okouzlující Idre Fjäll s krásnou přírodou, skvělými lyžařskými a turistickými trasami je ideální celoroční destinací.

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.