O nás

Naše společnost

Vítejte ve společnosti Stena Line, která je jedním z největších provozovatelů trajektů na světě nabízející více než 33 300 plaveb ročně. Vše, co děláme, je založeno na našich základních hodnotách; záleží nám na našich zákaznících, na našich zdrojích a sobě navzájem.

 

Kořeny společnosti Stena Line najdete ve Švédsku, jsme však skutečně mezinárodní společností. Zaměstnáváme více než 6 100 zaměstnanců ze 40 zemí napříč Evropou. Naše sídlo se nachází ve švédském Göteborgu a naše organizace je na základě plavebních tras rozdělena do 7 obchodních regionů.

 

Všem našim zákazníkům nabízíme cenově dostupnou a bezproblémovou přepravu trajektem a jsme odhodláni zajistit naprostou bezpečnost, spolehlivost a co nejmenší ekologickou stopu.

 

Jsme společnost provozující trajekty a naší vizí je propojit Evropu s ohledem na udržitelnou budoucnost.

        

Naše švédské kořeny

Sten A. Olsson vyrůstal na ostrově na západním pobřeží Švédska. Už v útlém věku zjistil, že usilovná práce, spolupráce a zájem o ostatní se vyplácí. V roce 1939, když mu bylo 23 let, založil v Göteborgu společnost obchodující se šrotem. O několik let později si koupil svou první loď a poté už jeho společnost jenom rostla. V současnosti je výkonným ředitelem Stena Group jeho syn Dan. Stena Line je stále rodinným podnikem se švédskými kořeny a na naše dědictví jsme opravdu hrdí.

 

Naše vize

Naše vize „Propojení Evropy pro udržitelnou budoucnost“ je hlavním cílem naší cesty. V Evropě již máme nejkomplexnější síť tras. Ale nakonec to není o tom, co děláme, ale proč a jak to děláme. My to vnímáme jako velké propojení. Spojením lidí umožňujeme podnikům a společnostem růst. To nám na oplátku umožňuje vyvíjet se jako ještě bezpečnější a spolehlivější společnost, která postupně snižuje svou ekologickou stopu.

 

Rozdělení společnosti podle tras

Naše organizace je na základě plavebních tras rozdělena do sedmi geografických obchodních regionů: Dánsko, Německo, Baltské moře – sever, Baltské moře – jih, Irské moře - sever, Irské moře - jih a Severní moře. Tyto obchodní regiony společnosti umožňují využívat synergie a zaměřovat se na ziskovost. Každý region je odpovědný za svou vlastní ziskovost.

 

Skupina Stena AB – naše širší rodina

Společnost Stena Line je součástí skupiny Stena AB. Společně máme 17 400 zaměstnanců po celém světě. Ti se každý den snaží poskytovat přidanou hodnotu pro naše zákazníky.

 

Společnost Stena Line v kostce

  • 6 100 zaměstnanců
  • 20 plavebních tras
  • 40 plavidel
  • Obrat 19 miliard SEK

Naše trasy

Naše trajekty

Naše cesta k udržitelnosti