Småland

„Opravdové Švédsko“ – tak zní oficiální slogan oblasti Småland na jihovýchodě Švédska, která je velmi bohatá na kulturu, velkolepé lesy a jezera, malebné červené chaty a známá pro svou silnou vášeň pro místní a organicky vyráběné potraviny.

 

Je to také místo, kde vznikla IKEA a kde žila autorka Pipi Dlouhé punčochy, Astrid Lindgrenová. Při návštěvě Smålandu pochopíte, proč je toto místo známé jako centrum inovací a kreativity.

 

Småland je idylické místo. Ať už jde o cyklistiku nebo pěší turistiku, kanoistiku nebo rybaření, při návštěvě Smålandu se do zdejší přírody zamilujte a budete chtít venku trávit všechen čas. Nemůžete říct, že jste navštívili Småland, pokud jste se nevydali na cestu po jedné z nekonečných cyklistických stezek a během zastávky se nezastavili v jedné z mnoha výborných restaurací. Chtěli jste někdy strávit noc v tradiční červené chaloupce? Småland je místo, kde se budete v jedné z mnoha zdejších chaloupek cítit velmi útulně. Křišťálové království (Glasriket) musíte vidět. Je to malá skupina vesniček mezi městy Kalmar a Växjö a od roku 1742 je centrem světově proslulé sklářské komunity v zemi. Nenechte si ujít výlet do malého městečka Älmhult, místa, kde se zrodil první obchod IKEA a kde vznikl koncept nábytku dodávaného v rozmontovaném stavu – nyní je městečko domovem muzea IKEA.

 

Småland nabízí dokonalou harmonii mezi městským životem, outdoorovými aktivitami a nadčasovou kulturou. Cesta do Jönköpingu na břehu jezera Vättern – druhého největšího jezera ve Švédsku – skvěle spojuje městský život, plážovou atmosféru a venkovní život. Je to skvělá základna, ze které můžete vyrážet na své výlety. Kalmar na pobřeží je přímořské město, které je díky hradu ze 16. století s vodním příkopem, bohaté na historii. Najdete zde spoustu skvělých restaurací, krásných butiků a příjemných kaváren, které si můžete vychutnat. Při návštěvě Kalmaru si nenechte ujít výlet na Ostrov Öland, kde si můžete vychutnat úžasné pláže s bílým pískem a spoustu turistických tras. Öland je skvělé místo pro letní dovolenou. A konečně Växjö v srdci Smålandu, kterému se říká „malá metropole“. Je to právě kulinářská scéna Växjö, která díky několika restauracím uvedeným ve White Guide – předním skandinávském průvodci restauracemi, opravdu vyniká. Växjö bylo také vyhlášeno gastronomickým hlavním městem roku!  Myslíme si, že se vám bude líbit, co zde zažijete.

 

Småland – je tak švédský, jak jen to jde!

„Opravdové Švédsko“ – tak zní oficiální slogan oblasti Småland na jihovýchodě Švédska, která je velmi bohatá na kulturu, velkolepé lesy a jezera, malebné červené chaty a známá pro svou silnou vášeň pro místní a organicky vyráběné potraviny.

 

Je to také místo, kde vznikla...

Číst více Číst méně

Vyberte si trasu...

Vyrazte do Smålandu

Od 80.11€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Vyberte si trasu...

Vyrazte do Smålandu

Od 80.11€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Prozkoumat více destinací

 • Göteborg

  Proslulý svými kanály, širokými bulváry stíněnými stromy, kavárnami a skvělými nákupy – v Göteborgu si užijete spoustu dobrodružství!

 • Stockholm

  Říká se mu „Kráska na vodě“ a není divu – Stockholm je úžasné a živé město, kde je toho tolik k prozkoumání!

 • Sälen

  Sälen je rájem lyžařů i úžasnou celoroční destinací s krásnou přírodou, jezery a stezkami.

 • Åre

  Åre je proslulé skvělými lyžařskými sjezdovkami, obchody, restauracemi a bary a má skutečně velkoměstskou atmosféru.

 • Halland

  Krásný Halland na západním pobřeží Švédska se může pochlubit skvělými a různorodými jídly, úchvatnou krajinou a ještě lepším golfem!

 • Öland

  Švédský letní ostrovní ráj! Neobvyklá destinace, plná přirozené a jedinečné krásy.

 • Glasriket

  Ve švédské skleněné říši je toho tolik k vidění! Nachází se zde Kosta Boda, přírodní rezervace, klidná jezera a lesy. 

 • Skåne

  Malý co do velikosti, velký co do přírodních krás. Skåne je rájem pro turisty, trekaře a milovníky přírody.

 • Värmland

  Ať už milujete vzrušující dobrodružství nebo klid a pohodu přírody, ve Värmlandu si přijdete na své!

 • Dalsland

  „Švédská jezerní provincie“ je ideální pro milovníky přírody díky dechberoucí scenérii a pohodové atmosféře.

 • Västervik

  Švédské město, kde se léto tráví nejlépe, je plné atrakcí, vynikajícího jídla a kultury a je výjimečným místem k návštěvě.

 • Vysoké pobřeží

  Vraťte se k přírodě při návštěvě pobřeží Höga kusten a užijte si nejlepší švédský venkovní život a rustikální kouzlo. 

 • Malmö

  Pobřežní město s přímořskou atmosférou, muzei k prozkoumání, eklektickými obchody a živou kulturní scénou.

 • Kalmar

  Vydejte se na cestu do minulosti v tomto krásném historickém městě.  Prozkoumejte zdejší hrad, dlážděné uličky a malebné staré město. 

 • Karlskrona

  Objevte bohatou historii a kulturní dědictví, stejně jako úchvatnou přírodní krásu tohoto souostroví. 

 • Idre Fjäll

  Okouzlující Idre Fjäll s krásnou přírodou, skvělými lyžařskými a turistickými trasami je ideální celoroční destinací.

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.