Zarezervovat

Navštivte Švédsko

Zažijte polární záři, souostroví s hlubokým mořem, módu, která dokáže zabít, design a jídlo

Naše trajekty do Švédska vyplouvající z Německa, Dánska a Lotyšska představují nejsnazší a nejpřímější způsob, jak zahájit vaše švédské dobrodružství. Vydejte se na divoký sever na procházku po vylidněné pláži, objeďte na plachetnici krásné švédské ostrovy nebo vyrazte tábořit do odlehlého horského údolí, daleko od šílených davů. Možná se líp cítíte mezi lidmi při objevování ulic města. Pak je toho pro vás hodně k vidění ve třech největších švédských metropolích – Stockholmu, Göteborgu a Malmö – v nichž je jen namátkou řada muzeí, uměleckých galerií, trhů a restaurací.


 maypole na slunovratu ve Švédsku
Léto ve Švédsku

V létě se Švédsko často označuje jako „země půlnočního slunce“, protože tam slunce téměř nezapadá. Díky dlouhým dnům máte spoustu času na objevování nekonečné švédské divočiny, která se pyšní přirozenými borovicovými a březovými lesy vinoucími se, kam až oko dohlédne, jezery s křišťálově čistou vodou a zasněženými vrcholky na severu. Tomu všemu Švédsko vděčí za pravděpodobně nejčistší vzduch v Evropě.

 řeka v lese v podzimním čase
Podzim ve Švédsku

Švédsko je pokladnicí historie a kultury, od ledových plání na severu až po ostrovy ve Stockholmu. Na podzim změní listy svou barvu na duhovou a vzduch je ostrý, čistý a svěží. Země Vikingů patří k nejkrásnějším místům na naší planetě.

 Krásné zářivě malované budovy v Gamla Stan, Stockholm Old Town.
Stockholm

Návštěva hlavního města Švédska je povinností každého turisty, který zamíří do Skandinávie.

Uvítá vás překrásnou architekturou, prvotřídními kulturními památkami, kulinářskou scénou plnou života a skvělou atmosférou!

Písmena pravopisu Göteborgu na zdi budovy
Göteborg

Göteborg leží v mělké zátoce na západním pobřeží Švédska a může se pochlubit bohatou námořní historií.

Je známý svými kanály, které se podobají těm holandským, širokými ulicemi lemovanými alejemi stromů a úzkými uličkami, v nichž se nachází bezpočet kaváren a obchůdků.

 Budova Turning Torso v Malmö je slavná ikona
Malmö

Visit Sweden’s third biggest city, the vibrant Malmö.

Located in the south of Sweden this innovative city brings you everything from 14 century history to modern dining experiences and an exciting night life.

 jasně červený dům v zasněžené zimní krajině
Zima ve Švédsku

Je to ideální destinace pro vaše dobrodružné vnitřní já – když v zimě napadne sníh, celá země ožívá řadou zimních sportů od turistiky se sněžnicemi a běžkování až po jízdu s psím spřežením a na sněžném skútru.

pár se smíchem čtení mapy
Cestování po Švédsku

Do Švédska se můžete vydat autem, vlakem či autobusem a navštívit některý z tisíců pobřežních ostrovů, vnitrozemská jezera, přirozené lesy a vzdálené, divoké hory. Nebo si třeba můžete dopřát kulturní zážitky v Malmö, Göteborgu a Stockholmu, třech největších švédských městech, která vás jistě nezklamou!