Zarezervovat

Nejoblíbenější destinace ve Skandinávii, které stojí za to navštívit

Nasedněte na trajekt a navštivte nejlepší destinace ve Skandinávii

Skandinávské země jsou díky tisícům pobřežních ostrovů, vnitrozemským jezerům, nesmírným boreálním lesům a horským ledovcům, které můžete objevovat, vysněnou destinací každého outdoorového dobrodruha.


 molo na klidném jezeře při západu slunce
Švédsko

V létě se Švédsko často označuje jako „země půlnočního slunce“, protože tam slunce téměř nezapadá. Díky dlouhým dnům máte spoustu času na objevování nekonečné švédské divočiny, která se pyšní přirozenými borovicovými a březovými lesy vinoucími se, kam až oko dohlédne, jezery s křišťálově čistou vodou a zasněženými vrcholky na severu. Tomu všemu Švédsko vděčí za pravděpodobně nejčistší vzduch v Evropě.

Je to ideální destinace pro vaše dobrodružné vnitřní já – když v zimě napadne sníh, celá země ožívá řadou zimních sportů od turistiky se sněžnicemi a běžkování až po jízdu s psím spřežením a na sněžném skútru.

 Královští vojáci v Kodani
Dánsko

Nejdřív se zastavte v Kodani, jednom z nejúžasnějších měst celé Skandinávie, které je kompaktní, energické, různorodé a liberální. Má tedy vše, co můžete od moderního evropského hlavního města chtít. Kodaň je obklopena mořem a rozdělena řadou jezer. Na pobřeží to žije pohodovým životem, který vás uchvátí.

Dánsko v celém světě proslulo tím, že dokáže přinášet zcela mimořádné kulinářské zážitky. Má totiž víc michelinských hvězd než zbytek skandinávských zemí dohromady. Jako by na tomto pobřeží vybrané stolování vynalezli.

 letecký panoramatický výhled na Rigu v Lotyšsku s přední věží kostela
Lotyšska

Liepāja
Mezi Baltským mořem a břehy jezera Liepāja se krásně vyjímá stejnojmenné město, které má bohatou uměleckou i kulturní historii. Po celý rok se v něm pořádá spousta událostí, mezi něž lze zařadit výstavy místních umělců, vystoupení mezinárodně uznávaných umělců, koncerty klasické hudby a velké plážové festivaly.


Norsko

Působivá, izolovaná, tajemná, odlehlá, vzdálená těm, co ji neznají – to je jen několik přívlastků, kterými lze popsat tuto neskutečnou zemi. Je to pozoruhodné s ohledem na to, jak blízko je zeměpisně samému srdci Evropy. Většina lidí zná jen hlavní město Oslo a slavné fjordy. Stojí však za to poznat tuto zemi mnohem víc.

Nejlepším způsobem, jak poznat mohutné břehy Atlantského oceánu, inspirující fjordy a velkolepé horské výjevy, je procestovat Norsko autem. Tuto nádhernou zemi můžete projet po spoustě vzrušujících tras, přičemž do ní můžete připlout na palubě trajektu společnosti Stena Line.

 Hory na ostrovech na severu v Norsku