Zarezervovat

Švédsko autem

Mapa Švédska

Po prozkoumání mapy Švédska jistě zjistíte, že nejjednodušší spojení do země Vikingů je přes Polsko nebo Německo. Společnost Stena Line nabízí kromě cestování trajektem také vlakové spojení. Na sever do překrásného Švédska se tedy můžete vydat po moři nebo po vlakové trati. 

 


 Gothenburg má skvělou atmosféru, velmi uvolněnou s dobrými bary, obchody a restauracemi
Göteborgu

Pro motoristy je však mnohem jednodušší nalodit se se svým autem na trajekt a vydat se za svěžím mořským vzduchem do některého ze švédských přístavů.

 

Společností Stena Line se můžete nechat převézt na západní pobřeží do Göteborgu, druhého největšího města ve Švédsku, které je známé jako zelené město, neboť se v něm nachází mnoho parků.

 Plout z Lotyšska do Švédska na palubě jedné z našich trajektů, je to nejlepší způsob, jak cestovat v Baltském moři
Karlskrona

Na mapě Švédska jistě objevíte také jedno z pozoruhodných přístavních měst stojících za prozkoumání. Nese jméno Karlskrona. Je to výjimečné námořní město, které si svou podobu zachovává již od 17. století.

 

Město, jenž se díky své technické univerzitě v současné době zaměřuje zejména na informační technologie, můžete naleznout i na seznamu UNESCO. Je to jedno z nemnoha švédských měst nabízíjících v letních měsících příjemné teplé klima a díky jeho blízkosti k Baltickému moři je zde mnoho příležitostí nejen k plavání, ale i k plachtění. 

Abstraktní obraz interiéru kavárny se stolem, židlí a pultem.
Kavárnami

Karlskrona turisty láká jak historickými pamětihodnostmi, jakými jsou např. staré tvrze a pevnosti, tak i mnoha obchody a příjemnými kavárnami.

 

Prozkoumávání tohoto přátelského města rozhodně doporučujeme na kole nebo pěšky.

Trelleborg se nachází přímo na jižním cípu Švédska, je to skvělé místo, když na průzkum okolí založit sami.
Trelleborg

Dalším švédským městem, které stojí za zmínku je Trelleborg. Město na jižním cípu Švédska bylo původně osídlené Vikingy a je opředené bohatou historií. Nese jméno po staré pevnosti Vikingů, která ve městě stále stojí a která v dávných dobách sloužila k ochraně pobřeží.

 

Z Trellebogu se autem můžete vydat i do Smygehuk, nejjižnějšího cípu Švédska, který nabízí prohlídku těch nejmalebnějších rybářských vesniček. Zajížďka do této pozoruhodné oblasti rozhodně stojí za to, už kvůli možnosti ochutnání čerstvých ryb nebo kvůli voňavému přímořskému vzduchu, díky němuž načerpáte energii k dalším cestám.