Zarezervovat

Eurovíkend ve Stockholmu


 Stockholm je skvělé město pro český lid k návštěvě.
stockholmu

Návštěvu Stockholmu, královské metropole Švédska, by si neměl nechat ujít žádný cestovatel. Proč tedy nezačít kratší cestovní pobyt po Evropě formou prodlouženého Eurovíkendu a dopravit se pohodlným a spolehlivým trajektem Stena Line právě do této zajímavé destinace?  Stockholm je město jako žádné jiné. Kde jinde se nachází tolik přírodních krás a zároveň kontrastů v podobě těžko uvěřitelných spojení jako je moderna a historie, malé město a metropole či dlouhé letní noci a krátké zimní dny?

 

 Zažít jedinečnou atmosféru Stockholmu
Benátky severu

Takzvané Benátky severu, jak se někdy Stockholmu říká, jsou hlavním a zároveň největším městem Švédska. Rozléhá se na 14 ostrovech na východním pobřeží mezi sladkovodním jezerem Mälaren a Baltským mořem. Je sídlem vlády, parlamentu i samotného krále. Na území o rozloze téměř 400 tisíc km² žije přes 800 tisíc obyvatel, kteří si díky velkému množství vodních toků užívají nepředstavitelně čistého ovzduší.

 

 Jestliže umění je vaše vášeň pak nebudete zklamáni, když navštívíte Stockholm s velkou řadou galerií a muzeí
Evropským městem kultury

V roce 1998 byl Stockholm pro nepřeberné množství galerií, obrazáren, muzeí, historických budov i novostaveb slavnostně nazván Evropským městem kultury. Nezapomenutelná je návštěva tamějšího Skansenu, prvního muzea pod širým nebem na světě, vybudovaného na ostrově Djurgården.

 

Blízko Skansenu se nachází stavba ze 13. století – překrásná katedrála Storkyrkan. V nejznámějším muzeu Vasa pak mohou návštěvníci obdivovat stejnojmennou válečnou loď, jež měla být chloubou švédského námořnictva.

 Úzké ulice ve čtvrti Gamla Stan ve Stockholmu.
Gamla Stan

Při procházce úzkými historickými uličkami v části Gamla Stan, kde se nachází i královský palác Drottningholm, mohou turisté zakusit atmosféru této metropole před 750 lety.

 

Ve Skepsseholmenu ocení milovníci umění především muzea architektury či moderního umění. Skvostem pak může být nazváno téměř 100 stanic metra vytesaných do skal, zdobených díly umělců světového formátu. 

 

 Pro všechny milovníky nakupování tam, navštívit Stockholm s jeho fantastické butiků, nákupních center a malé nezávislé obchody
nákupním

Na své si zde přijdou i milovníci suvenýrů. Ty se totiž dají snadno nakoupit na náměstí Sergelstorg v moderním nákupním centru, ale i v menších obchůdcích se švédským křišťálem. Je zde také situováno několik zajímavých restaurací, včetně ledového baru, jejichž návštěva je nezapomenutelná.

 

Za ochutnávku určitě stojí tradiční mořské plody nebo masové kuličky v Sally’s restaurant či v podniku Sodermalm.

 

 Stockholm má úžasné kanály, kde si návštěvníci mohou vzít krásné dlouhé procházky, když je dobré počasí
Městským Parkem

Z přírodních krás je ve Stockholmu k obdivu mnoho ostrovů, mezi kterými se návštěvníci tohoto města plaví na loďkách. Toto velkolepé město se pyšní i prvním národním městským parkem na světě, Ekoparken, ktery by jistě neměl chybět v itineráři zádného eurourovíkendu ve Stockholmu a který přímo vybízí k pikniku v uklidňující zeleni.

 

Na kole si pak návštěvníci mohou projet menší, ale úchvatný park Hagaparken.