Zarezervovat

Rybaření ve Švédsku

Rybolov ve Švédsku

Kam jinam si jet zarybařit než právě do země desetitisíců jezer s nedotčenou přírodou – do Švédska. Rybolov ve Švédsku je jistě nezapomenutelná zkušenost. Tato úchvatná země se nachází západně od Baltského moře a Botnického zálivu a na březích jejích řek a jezer je situováno nespočet domů, sloužících právě rybářům.


 Švédsko je místem prvotřídní lovit kvůli hojnosti jezer, řek a tisíce kilometrů pobřeží.
90 tisíc švédských jezer

Švédsko se dělí na tři hlavní oblasti – Götaland, Norrland a Svealand, a každá oblast se velmi liší s horami na severu a rovinaté krajině na jih.

 

A právě v poslední zmiňované části se nachází zvlněné hřebeny ledovcového původu a většina z více než 90 tisíc švédských jezer s hojným počtem různých druhů potenciálních rybářských úlovků.  

 

Je to snad ta nejideálnější lokalita pro rybolov ve Švédsku.

s horami na severu a rovinaté krajině na jih

 Při návštěvě ve Švédsku, proč ne pronajmout kánoe a vzít k vodě, aby si nádherný výhled
Rybářských Revírů

 Jedním z proslulých švédských rybářských revírů je Nedre Dalalven. Tato oblast je částí dolního toku řeky Dalalven, kde lze díky členitým vodním plochám, zátokám a říčním pramenům využít nejednu rybolovnou techniku. Rybáři se zde mohou těšit především na štiky, ale i bílé ryby, candáty a okouny. Mezi další významné revíry patří například Hälle, nacházející se u vzájemně propojených jezer Ranken a Hugn, kde se také loví především štiky. Velké množství ryb a ideální podmínky pro rybolov nalezneme i v oblasti Byälven, Lake Runn či u jezera Mjörn.

 Existuje mnoho malých, tradiční, malebné rybářské vesničky roztroušené po celé délce švédském pobřeží
švédských vodách

Mezi nespočet různých druhů ryb, které se ve Švédsku loví, patří především štika obecná a okoun říční, jež se kromě vysokohorských revírů vyskytují ve všech řekách a jezerech. Mezi další ryby ve švédských vodách patří například losos atlantský, který se loví především v řekách při tahu k trdlištím.

 

Pstruh obecný, americký duhový, siven alpský, obrovský, lipan podhorní, sleď obecný, makrela, lín, plotice, cejn či jelec patří mezi další atraktivní druhy ryb v tamějších vodách. K rybolovu mohou rybáři využít vícero technik – přívlačení, pilkrování ani muškaření nejsou výjimkou.

Velmi klidné vody odlehlé jezero ve středním Švédsku.
Vnitrozemských Jezer

Je nutné připomenout, že na většině jezer a řek si rybářští nadšenci musí obstarat povolenku, protože rybaření ve Švédsku není součástí švédského všeobecného práva užívání přírody. 

 

Až na oblasti pěti největších vnitrozemských jezer (Vänern, Vättern, Hjälmaren, Mälaren a Storsjön) a mořského pobřeží musejí mít rybářský lístek. S koupí povolenek však nejsou žádné problémy, turisté je objeví u benzinových stanic, v některých obchodech, nebo dokonce ve speciálních samoobslužných schránkách.