Zarezervovat

Aktivity ve Švédsku

Švédskému království se přezdívá země desetitisíce jezer. Tato země však nenabízí pouze odpočinek v přírodě. Mezi oblíbené aktivity ve Švédsku patří např.

 


 Rozptýlené na švédském pobřeží jsou nádherné tradiční rybářské vesnice
Skvělým Zážitkem

Návštěva muzeí, především pak známého Skansenu v metropoli Stockholm, nebo prohlídka množství unikátních architektonických památek. Jižní Švédsko pak nabízí potápění v rámci vrakových expedic.

 

Skvělým zážitkem je i projížďka na lodi mezi ostrovy, na nichž se tato země rozkládá, či piknik v některém ze slavných národních parků, jakým je např. Známý Ekoparken, Baltské moře, Botnický záliv a nespočet průzračných jezer a řek vytvářejí také skvělé podmínky pro rybolov. 

Švédsko je skvělým místem k cestě do pokud máte vášeň pro pěší turistiku.
Turistika v Horách

Tam je fantastický řadu outdoorových sportů k dispozici ve Švédsku.

 

Díky Skandinávskému pohoří s nejvyšší horou Kebnekaise mohou zase výletníci provozovat horskou turistiku či lyžovat.

 

Ale pozor, pokud se vydáte do Švédska za cestováním, vybavte se do chladnějšího a vlhčího počasí, než jste zvyklí u nás, neboť zejména na horách se počasí může změnit z hodiny na hodinu.

Vyjet na západním pobřeží a vidět to všechno krásné země má nabídnout
Rybolov ve Švédsku


Každý vášnivý rybář by měl zkusit rybolov ve Švédsku a využít nabídky společnosti Stena Line. 


Nechte se pohodlně a spolehlivě dopravit do Švédska – do země s více než 90 tisíci jezery a nedotčenou přírodou. Baltské moře, Botnický záliv, zvlněné hřebeny ledovcového původu a nepředstavitelně velké množství průzračných jezer přitahují např. štiky obecné, okouny říční, lososy atlantské, pstruhy, lipany, sledě či makrely. Ve Švédsku se nachází mnoho rybářských revírů, přičemž k nejznámějším patří Nedre Dalalven, Hälle, Byälven, Lake Runn či jezero Mjörn. 


Nutno připomenout, že pro rybaření v tamních oblastech si rybáři musí sehnat povolenku, která je však velice snadno dostupná.