Zarezervovat

Navštivte Göteborg

Göteborg je druhé největší město Švédska a patří k nejpopulárnějším cílům ve Skandinávii. Rozhodně se vyplatí se tady zdržet.

Město má 400letou historii, a tak tu najdete starobylé stavby a uličky, ale zároveň je rušné jako každý přístav. Nabízí nesčetné množství prvotřídních restaurací a moderních kulturních stánků a k překrásnému souostroví u západního pobřeží Švédska je to odsud co by kamenem dohodil. Díky tomu všemu má Göteborg skutečně jedinečné kouzlo. 


Talíř lahodných čerstvých mušlí v omáčce s nasekanou petrželkou.
Feskekôrka

Göteborg leží na západním pobřeží Atlantského oceánu, a proto je známý i jako město mořských lahůdek. Pochutnat si na nich můžete v restauracích v námořnickém duchu, které jsou rozesety po celém městě. Kromě nich si rozhodně nesmíte nechat ujít rybí trh Feskekôrka.

 

Tato neobvyklá stavba je dílem architekta Victora von Gerefleta. Zvenčí připomíná kostel a uvnitř místní rybáři ve velkorysém prostoru nabízejí své nejčerstvější úlovky. Návštěva tržnice je opravdu nevšedním zážitkem. 

Zavřete z písmen ART na okně galerie umění.
Moderní umění

Nasedněte do jedné ze světle modrých tramvají, které Göteburg křižují, a vydejte se za moderním uměním. Sázkou na jistotu jsou galerie Röda Sten a muzeum Hasselblad Centre, po městě ale najdete spoustu dalších zajímavých výstav, kde narazíte na své oblíbence i nové talenty.

Gothenburg je velmi uvolněné město a většina oblastí je snadno přístupná rozsáhlým tramvajovým systémem.
Avenyn

Avenyn je nepochybně nejznámější göteborskou ulicí. Spojuje náměstí Kungsportsplatsen a Götaplatsen. Se svými restauracemi, bary a kavárnami je tepnou nočního života v Göteborgu. V horní části širokého bulváru se před muzeem umění tyčí socha boha moří Poseidona, která připomíná blízkost oceánu.

Hlavní nákupní oblasti v Göteborgu jsou Haga, kde najdete také globální řetězce obchodů a také domácí butiky na míru.
Nákupy

Připravte se na skandinávský nákupní maraton! Začít můžete v centru města, kde je spousta obchodů mezinárodních značek, obchodních domů a množství malých butiků. O švédské módě, svérázném stylu výzdoby interiéru a oblíbených dostupnějších značkách si můžete udělat představu ve třech paralelních ulicích Södra Larmgatan, Vallgatan a Kungsgatan.

 

Až si je projdete, zamiřte do čtvrti Haga, pěší zóny, kde v dlážděných uličkách lemovaných dvoupatrovými dřevěnými domy s obchůdky řemeslníků, hospůdkami a kavárnami snadno příjemně strávíte celé odpoledne.

Skalní výchoz s obydlím ve švédském souostroví.
Souostroví

Opusťte na chvíli ruch velkého města a vypravte se na dobrodružný výlet na ostrovy, které Göteborg obklopují. Vyjeďte si jedním z malých trajektů, jež ostrovy spojují s městem, a projděte si malebnou krajinu, půvabné vesničky a zapadlé pláže, které jsou pro západošvédské pobřeží tak typické.

 

Milujete plody moře a chcete si odnést nezapomenutelný zážitek? V tom případě se před zpáteční cestou určitě zastavte v restauraci Brännö Värdshus na ostrově Brännö. Její nabídka mořských specialit je vyhlášená. 

Přímo v srdci Göteborgu najdete nádhernou starou světovou zábavu s kolotočem.
Liseberg

Máte rádi lunaparky? Jestli ano, můžete hezký den zakončit v 90 let starém zábavním parku Lisenberg, kde na vás čeká více než 40 atrakcí. Chystáte se do Göteborgu v prosinci? V tom případě se v předvánočním Lisenbergu můžete těšit na nejrůznější vystoupení, trhy a miliony světýlek.