Rostock

Krásný Rostock je živé přístavní město s duší i osobností.

 

Snadno se tam dostanete trajektem společnosti Stena Line z Trelleborgu do Rostocku. Vezměte si auto, vydejte se do Rostocku a prozkoumejte vše, co severní Německo nabízí. Rostock v sobě spojuje atmosféru velkoměsta s úžasnou hanzovní architekturou, vynikající kulturní scénou, moderní gastronomií a skvělými nákupy, takže je ideální destinací pro krátký odpočinek nebo delší dovolenou. Nachází se zde nejstarší univerzita v severní Evropě, středověké kostely, muzea, městské brány, tradiční mořské lázně a mnoho dalšího.

 

V okolí čtvrti Kröpeliner-Tor-Vorstadt najdete mnoho restaurací, barů a kaváren – je to skvělé místo, kde si můžete dát drink nebo si pochutnat na večeři. Rostock je úžasné město pro nákupy – od Doberander Plats po Neuen Markt a od Universitetsplatsen po přístav s pěšími ulicemi, jako je Kröperliner Strasse. Ve Starém městě navštivte středověký kostel Panny Marie a prohlédněte si orloj, který pochází z roku 1472. Udělejte si výlet do Warnemünde s tradičními mořskými lázněmi, barevnými stánky, malými obchůdky a oblíbenými kavárnami s restauracemi. V klidu se projděte po mole v obci Graal-Müritz a vychutnejte si výhled na Baltské moře. Večer molo často využívají místní rybáři a přes den můžete naskočit na trajekt a prozkoumat Baltské moře ještě o něco více. V červenci se každoročně koná festival Seebrückenfest, při němž se otevření mola oslavuje ohňostrojem.

 

V rostocké botanické zahradě se nachází arboretum, nádherné alpské zahrady a japonská zahrada.

 

Pro rodiny s dětmi je Karls Erlebnis Dorf rustikální zážitkový park s motokárami, dětskou zoo a hřištěm a farmářským obchodem.  Dětem se tu bude líbit. Na úžasném farmářském trhu se prodává domácí jahodová marmeláda, čerstvě upečený chléb, bytové dekorace a mnoho dalšího. V zoologické zahradě v Rostocku můžete vidět téměř 1 700 zvířat z více než 250 různých druhů z celého světa. 

 

Rostock na vás čeká! 

Krásný Rostock je živé přístavní město s duší i osobností.

 

Snadno se tam dostanete trajektem společnosti Stena Line z Trelleborgu do Rostocku. Vezměte si auto, vydejte se do Rostocku a prozkoumejte vše, co severní Německo nabízí. Rostock v sobě spojuje atmosféru velkoměsta s úžasnou hanzovní...

Číst více Číst méně

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Německa

Od 49.00€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Německa

Od 49.00€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Prozkoumat více destinací

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.