Mecklenburg-Vorpommern

Pohádkové dobrodružství

 

Meklenbursko-Přední Pomořansko je spolková země na severovýchodě Německa, která se rozkládá u Baltského moře. Díky svému nádhernému pobřeží je Meklenbursko-Přední Pomořansko jednou z předních německých turistických destinací. Když k tomu přidáte vynikající jídlo, kulturu a úchvatnou krajinu, čeká vás dobrodružství plné zážitků.

 

Poznejte rozsáhlou a fascinující historii Meklenburska-Předního Pomořanska při návštěvě některého z mnoha muzeí, která nabízejí poznatky z historie, techniky a přírodních věd. Ve skanzenu Klockenhagen se přeneste do minulosti a poznejte život na statku od 17. do počátku 20. století. Strávíte den prohlídkou 46 akvárií muzea OZEANEUM Stralsund a setkáte se se samicí žraloka písečného „Niki“, než se vydáte na střešní terasu a uvidíte tučňáky Humboldtovy. 

 

Na samostatném ostrově objevte zázračné muzeum zámku Schwerin. Tento zámek se nachází uprostřed jezer a zahrad a vypadá jako z pohádky s nádhernými tanečními sály. Navštivte muzeum a prohlédněte si přepychové pokoje, zbraně, jemný porcelán a stříbro z vévodské éry.

 

Ať už dáváte přednost stravování v restauracích, v kavárnách nebo jen tak na ulici, v Meklenbursku-Předním Pomořansku naleznete plno lahodných chutí, které uspokojí vaše chuťové pohárky. A pokud jste milovníci pokrmů z ryb, pak si zde jistě přijdete na své! Nechte se hýčkat rybami uzenými na bukovém dříví, smaženými na másle nebo vařenými v křupavém pivním těstíčku. 

 

Rakytník řešetlákový obsahuje sedmkrát více vitamínu C než ostatní citrusy. O tomto mocném „citronu severu“ se můžete dozvědět více na plantáži Sanddorn Storchennest a cestou si pořídit chutné suvenýry. Jejich marmeláda je opravdová lahoda!

 

Jedním ze způsobů, jak prozkoumat Meklenbursko-Přední Pomořansko, je jízda na kole, oblast totiž skýtá množství stezek nejrůznějších úrovní pro všechny věkové kategorie. Můžete vyrazit vlastním tempem nebo objevovat malebné vesničky a krajinu s průvodcem. Pokud dáváte přednost turistice, můžete navštívit několik dechberoucích památek, například vyvýšenou pobřežní trasu v národním parku Jasmund. Křídově bílé pobřeží Rujány představuje opravdovou podívanou, kterou by si neměl nechat ujít žádný návštěvník ostrova. Na samém konci budete odměněni fantastickým výhledem na křídové pobřeží a Baltské moře.

 

Vydejte se po různých stezkách v národním parku Müritz a projděte si udržované lesní i polní cesty. Pokud dáváte přednost vodě, vydejte se na plavbu po Müritzu, největším vnitrozemském jezeře v Německu. Pro milovníky klidu je zde spousta vodáckých oblastí k prozkoumání. Ve vnitrozemí Meklenburska-Předního Pomořanska najdete jezera Sternberg, jezerní oblast Feldberg, pobřeží Mecklenburgu s malými jezery a řeky Warnow a Peene.

 

Pokud doufáte, že se vám podaří strávit nějaký čas na odpališti, pak máte štěstí – můžete si zahrát na některém ze skvělých golfových hřišť pro začátečníky i pokročilé. Golfhotel Serrahn je obklopen krásnými jezery a zelenými loukami a je ideálním místem pro vaši hru! 

 

Všichni milovníci ptáků by měli vidět tanec jeřábů. Dvakrát ročně se tito majestátní ptáci shromažďují ve vodách Boddenu a v jezerech Meklenburska-Předního Pomořanska, kde svým pářícím rituálem zvaným „tanec jeřábů“ vytvářejí dechberoucí podívanou.

 

Ať už chcete dny trávit jakkoli, zarezervujte si výlet do Meklenburska-Předního Pomořanska a ponořte se do úžasné přírody nebo adrenalinových aktivit předtím, než si vychutnáte místní chutné jídlo a nápoje.

Pohádkové dobrodružství

 

Meklenbursko-Přední Pomořansko je spolková země na severovýchodě Německa, která se rozkládá u Baltského moře. Díky svému nádhernému pobřeží je Meklenbursko-Přední Pomořansko jednou z předních německých turistických destinací. Když k tomu přidáte vynikající jídlo, kulturu a úchvatnou krajinu, čeká vás dobrodružství plné...

Číst více Číst méně

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Německa

Od 79.00€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Německa

Od 79.00€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Prozkoumat více destinací

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.