Kiel

Vydejte se do Kielu na německém pobřeží Baltského moře a hlavního města Šlesvicka-Holštýnska, protože toto krásné námořní město stojí za návštěvu. 

 

Do Kielu se můžete dostat trajektem z Göteborgu a do města vstoupíte přímo z našeho terminálu. Toto moderní město je známé svým přístavem, živou studentskou scénou, uvolněným životním stylem a městskou atmosférou. Součástí městského panoramatu je Gorch Fock, tréninková loď, která je hvězdou mezinárodních jachtařských akcí, stejně jako obrovské trajekty kotvící v přístavišti Skandinavienkai. Kiel je skutečně námořním centrem severu.

 

Projděte se po ulicích, nakupujte v nákupních centrech vše od módy až po vynikající německé pochoutky a dopřejte si zaslouženou přestávku v některé z mnoha kaváren. Kolem proslulé nákupní ulice Dänische Strasse a pěší zóny Holstenstrasse si můžete naplno užít živost Kielu. Když cestujete trajektem se Stena Line, můžete navštívit Bordershop, ale také CITTI Markt, obří supermarket v Kielu nabízející vše – uzeniny, ryby, ovoce a zeleninu i sýr, ale taky více než 2 000 druhů vína a piva. Další oblíbenou destinací pro všechny zákazníky je CITTI-Park. Kromě četných kaváren a restaurací zde najdete přes 80 značkových obchodů. Pro rodiny, které rády nakupují, představuje outletové centrum McArthurGlen v Neumünsteru místo, kde najdou značkové oblečení za zvýhodněné ceny. Nachází se mezi městy Kiel a Hamburk.

 

Až Kiel navštívíte, ochutnejte místní šunku uzenou na bukovém dřevě (Holsteiner Katenschinken), která se udí za studena až 8 týdnů. Podává se s bílým chřestem, máslovými bramborami a holandskou omáčkou. Při návštěvě Kielu nezapomeňte ochutnat také rybí sendvič – je to místní a jedinečná specialita. Zamiřte do tradičního pivovaru Kieler Brauerei am Alten Markt, který se nachází v samém centru starého města, a vyzkoušejte jeho domácí piva v historickém prostředí vhodném i pro rodiny. Feinheimisch ve Šlesvicku-Holštýnsku je aktivní síť místních výrobců potravin, restauratérů, pekáren, udíren ryb a farem, které nabízejí kvalitní místní potraviny. V oblasti najdete také mnoho skvělých jablečných sadů, které je nejlepší navštívit na podzim.

 

Pokud cestujete s dětmi, v okolí Kielu najdete spoustu aktivit, které zabaví celou rodinu. Navštivte Weissenhäuser Strand, subtropický ráj ke koupání a rekreační středisko přímo u Baltského moře. Vodu neradi? Pak se severně od Lübecku, přímo u moře, nachází Hansapark, zábavní a zážitkový park s velkým množstvím atrakcí a aktivit pro všechny věkové kategorie. Miniatur Wunderland, kde najdete největší model železnice na světě a miniaturní trajekty, lodě a letadla, je nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu. V Gettorf zoo můžete pozorovat lemury, opice a další exotické druhy. V ptačí hale zpívají papoušci rodu ara a kakadu, dvojzoborožci nosorožčí a holubi korunkatí. Mezi kaktusy a palmami v tropickém domě je těžké uvěřit, že jste v Německu. V Golf- und Landclub Gut Uhlenhorst nedaleko od Kielu si můžete zahrát golf v malebném prostředí s nádherným výhledem na moře. 18jamkové i 9jamkové hřiště je v provozu celoročně.

 

Věděli jste, že Kiel je hostitelským městem šlesvicko-holštýnského hudebního festivalu, jednoho z největších světových festivalů klasické hudby? Kielský hrad, kielské fjordy, budova opery, a dokonce i loděnice Howaldt se během festivalu promění v pohádkové scény. Ve starém městě se ve středověkém kostele Sv. Nikolaje konají i koncerty klasické hudby. Na břehu Kielského fjordu se nachází Námořní muzeum, kde v bývalé aukční síni najdete vystavené modely lodí a námořní přístroje. Výletní lodě kotví v terminálu Ostseekai v přístavu Germania.

 

Už se těšíte, až prozkoumáte toto skvělé město?

Vydejte se do Kielu na německém pobřeží Baltského moře a hlavního města Šlesvicka-Holštýnska, protože toto krásné námořní město stojí za návštěvu. 

 

Do Kielu se můžete dostat trajektem z Göteborgu a do města vstoupíte přímo z našeho terminálu. Toto moderní město je známé svým...

Číst více Číst méně

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Německa

Od 194 € jednosměrně, auto, řidič a kajuta

Obrázek ubytování

InterCityHotel Kiel

Obrázek ubytování

Hotel Astor Kiel by Campanile

Obrázek ubytování

Atlantic Hotel Kiel

Obrázek ubytování

unique by ATLANTIC Hotels Kiel

Obrázek ubytování

Hotel Berliner Hof

Obrázek ubytování

INA Hotel Consul

Obrázek ubytování

Aparthotel Adagio Access Kiel

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Německa

Od 194 € jednosměrně, auto, řidič a kajuta

Prozkoumat více destinací

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.