Kiel

Vydejte se do Kielu na německém pobřeží Baltského moře a hlavního města Šlesvicka-Holštýnska, protože toto krásné námořní město stojí za návštěvu. 

 

Do Kielu se můžete dostat trajektem z Göteborgu a do města vstoupíte přímo z našeho terminálu. Toto moderní město je známé svým přístavem, živou studentskou scénou, uvolněným životním stylem a městskou atmosférou. Součástí městského panoramatu je Gorch Fock, tréninková loď, která je hvězdou mezinárodních jachtařských akcí, stejně jako obrovské trajekty kotvící v přístavišti Skandinavienkai. Kiel je skutečně námořním centrem severu.

 

Projděte se po ulicích, nakupujte v nákupních centrech vše od módy až po vynikající německé pochoutky a dopřejte si zaslouženou přestávku v některé z mnoha kaváren.  Kolem proslulé nákupní ulice Dänische Strasse a pěší zóny Holstenstrasse si můžete naplno užít živost Kielu.  Když cestujete trajektem se Stena Line, můžete navštívit Bordershop, ale také CITTI Markt, obří supermarket v Kielu nabízející vše – uzeniny, ryby, ovoce a zeleninu i sýr, ale taky více než 2 000 druhů vína a piva. Další oblíbenou destinací pro všechny zákazníky je CITTI-Park. Kromě četných kaváren a restaurací zde najdete přes 80 značkových obchodů.  Pro rodiny, které rády nakupují, představuje outletové centrum McArthurGlen v Neumünsteru místo, kde najdou značkové oblečení za zvýhodněné ceny. Nachází se mezi městy Kiel a Hamburk.

 

Až Kiel navštívíte, ochutnejte místní šunku uzenou na bukovém dřevě (Holsteiner Katenschinken), která se udí za studena až 8 týdnů. Podává se s bílým chřestem, máslovými bramborami a holandskou omáčkou. Při návštěvě Kielu nezapomeňte ochutnat také rybí sendvič – je to místní a jedinečná specialita.  Zamiřte do tradičního pivovaru Kieler Brauerei am Alten Markt, který se nachází v samém centru starého města, a vyzkoušejte jeho domácí piva v historickém prostředí vhodném i pro rodiny.  Feinheimisch ve Šlesvicku-Holštýnsku je aktivní síť místních výrobců potravin, restauratérů, pekáren, udíren ryb a farem, které nabízejí kvalitní místní potraviny. V oblasti najdete také mnoho skvělých jablečných sadů, které je nejlepší navštívit na podzim.

 

Pokud cestujete s dětmi, v okolí Kielu najdete spoustu aktivit, které zabaví celou rodinu. Navštivte Weissenhäuser Strand, subtropický ráj ke koupání a rekreační středisko přímo u Baltského moře.  Vodu neradi?  Pak se severně od Lübecku, přímo u moře, nachází Hansapark, zábavní a zážitkový park s velkým množstvím atrakcí a aktivit pro všechny věkové kategorie. Miniatur Wunderland, kde najdete největší model železnice na světě a miniaturní trajekty, lodě a letadla, je nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu.  V Gettorf zoo můžete pozorovat lemury, opice a další exotické druhy. V ptačí hale zpívají papoušci rodu ara a kakadu, dvojzoborožci nosorožčí a holubi korunkatí. Mezi kaktusy a palmami v tropickém domě je těžké uvěřit, že jste v Německu. V Golf- und Landclub Gut Uhlenhorst nedaleko od Kielu si můžete zahrát golf v malebném prostředí s nádherným výhledem na moře.  18jamkové i 9jamkové hřiště je v provozu celoročně.

 

Věděli jste, že Kiel je hostitelským městem šlesvicko-holštýnského hudebního festivalu, jednoho z největších světových festivalů klasické hudby? Kielský hrad, kielské fjordy, budova opery, a dokonce i loděnice Howaldt se během festivalu promění v pohádkové scény.  Ve starém městě se ve středověkém kostele Sv. Nikolaje konají i koncerty klasické hudby.  Na břehu Kielského fjordu se nachází Námořní muzeum, kde v bývalé aukční síni najdete vystavené modely lodí a námořní přístroje. Výletní lodě kotví v terminálu Ostseekai v přístavu Germania.

 

Už se těšíte, až prozkoumáte toto skvělé město?

Vydejte se do Kielu na německém pobřeží Baltského moře a hlavního města Šlesvicka-Holštýnska, protože toto krásné námořní město stojí za návštěvu. 

 

Do Kielu se můžete dostat trajektem z Göteborgu a do města vstoupíte přímo z našeho terminálu. Toto moderní město je známé svým...

Číst více Číst méně

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Německa

Od 208 € jednosměrně, auto, řidič a kajuta

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Německa

Od 208 € jednosměrně, auto, řidič a kajuta

Prozkoumat více destinací

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.