Šlesvicko-Holštýnsko

Šlesvicko-Holštýnsko – pravý sever

 

Šlesvicko-Holštýnsko je nejseverněji položenou německou spolkovou zemí, označovanou jako pravý sever Německa. Ať už toužíte po dovolené ve městě plném živé kultury a kulinářských zážitků nebo byste raději objevovali místní krásy mimo vyšlapané cesty, Šlesvicko-Holštýnsko je pro vás tím pravým místem.

 

Hlavní město Šlesvicka-Holštýnska Kiel má dlouhou historii v oblasti loďařství a námořních tradic, která je stále živá díky množství muzeí a výstav. Kielský průplav je nejrušnější umělou vodní cestou na světě spojující město se Severním mořem. Užijte si přímořskou atmosféru města a ještě předtím, než vyrazíte na nákupy, si ve svém nabitém programu vyhraďte chvíli na umělecká díla v kielské Městské galerii nabízející současné a regionální umění.

 

Městečko Mölln je proslavené svým bývalým obyvatelem a legendárním šprýmařem Enšpíglem. Stopy po této postavě najdete po celém městě a říká se, že pokud navštívíte Enšpíglovu fontánu na historickém tržišti, dotknete se jeho bronzového palce a rychle poklepete na špičku jeho boty, přinese vám to štěstí!

 

Pokud byste se rádi naučili vyrábět čokoládu, vyhraďte si čtyři hodiny svého času a zúčastněte se pralinkového workshopu v Möllnu, kde poznáte radost z vytváření a zdobení tohoto sladkého potěšení.

 

Prozkoumejte úzké a klikaté uličky Lübecku a objevte skrytá nádvoří města zapsaného na seznamu světového dědictví UNESCO. Za pozornost stojí Holštýnská brána, která je jednou z nejznámějších lübeckých památek. Tato gotická městská brána v průběhu let zdobila mnoho pohlednic, známek a dvoueurových mincí.

 

Jste připraveni na výzvu? Co takhle prohlídka města Lübeck a k tomu zábava při hledání pokladu? Navštivte pamětihodnosti, jako je most Puppenbrücke, lübecká katedrála nebo most zamilovaných, a po cestě sbírejte indicie. Závod začíná!

 

Nechejte hluk velkoměst za sebou a vydejte se na pláže a ostrovy Šlesvicka-Holštýnska. Užijte si klid a pohodu na wellness nebo lázeňském pobytu nebo se zkuste proletět s kitem a naskočte na windsurf. Oba sporty v posledních letech nabírají na popularitě a v regionu se otevírá stále více obchodů zaměřených na kitesurfing a winsurfing.

 

Severomořský ostrov Föhr leží v oblasti světového dědictví Waddenského moře. Je známý především pro své nádherné zahrady a thalassoterapii (léčba pomocí moře, vzduchu a vody). Pláž díky své rozmanité krajině od písčitých pláží až po svěží zeleň nabízí plno aktivit a zábavných událostí po celý rok a je tak ideální pro rušnou rodinnou dovolenou.

 

Stezka Stockenstiegtrail je turistům otevřena od června do září a umožňuje jim poznat poloostrov Eiderstedt. Od roku 1929 tato rozlehlá bažinatá oblast láká turisty k procházce po úzké dlážděné stezce a překonání několika mostů po cestě ke slavnému majáku Westerhever. Tento ikonický červenobílý maják se proslavil v 70. letech 20. století, kdy se objevil v reklamě na pivo Jever. Zúčastněte se prohlídky s průvodcem a po 157 schodech na vrchol majáku se nechejte hýčkat panoramatickým výhledem na poloostrov.

 

Jedním z nejoblíbenějších míst ve Šlesvicku-Holštýnsku je zámek Glücksburg. Tato majestátní budova leží přímo na hranici s Dánskem a je považována za jeden z nejvýznamnějších renesančních paláců v severním Německu. Můžete se zúčastnit prohlídky s průvodcem, kde se dozvíte zajímavé informace o bouřlivé historii této stavby, která sloužila jako sídlo vévodských rodů Šlesvicka-Holštýnska.

 

Gurmáni zde budou nadšeni, protože Šlesvicko-Holštýnsko je proslulé lahodnými chutěmi a zážitky! Ochutnejte regionální a sezónní „Feinheimisch“, jak jsou označovány „kvalitní lokální potraviny“ od místních restaurací a výrobců potravin.

 

Ve Šlesvicku-Holštýnsku na vás čeká dobrodružství plné legend, jídla a přírodních scenérií! 

Šlesvicko-Holštýnsko – pravý sever

 

Šlesvicko-Holštýnsko je nejseverněji položenou německou spolkovou zemí, označovanou jako pravý sever Německa. Ať už toužíte po dovolené ve městě plném živé kultury a kulinářských zážitků nebo byste raději objevovali místní krásy mimo vyšlapané cesty, Šlesvicko-Holštýnsko je...

Číst více Číst méně

Plavba do Německa

do Kielu

Od 194 € jednosměrně, auto, řidič a kajuta

Plavba do Německa

do Kielu

Od 194 € jednosměrně, auto, řidič a kajuta

Prozkoumat více destinací

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.