Berlín

Hlavní město Německa patří k nejvíce strhujícím evropským městům.

 

Do města se snadno dostanete autem, když využijete trajekt z Göteborgu do Kielu nebo z Trelleborgu do Rostocku. Berlín nabízí půvab, kulturu, působivé památky, skvělé nákupy, prvotřídní restaurace a rušný noční život s módními bary a kluby.  Jeho puls je elektrizující! Je to ale také nejzelenější německé město se spoustou rozlehlých parků, lesů a jezer, které vám umožní uniknout rychlému tempu.

 

V Berlíně je mnoho skvělých památek, od Braniborské brány až po Berlínskou zeď. Ve městě také najdete mnoho neuvěřitelných muzeí, včetně muzea Haus am Checkpoint na místě Checkpointu Charlie, což byl jeden z nejznámějších hraničních přechodů mezi Západním a Východním Berlínem v letech 1945–1990. Muzeum vypráví o pokusech o útěk přes Berlínskou zeď a je fascinujícím místem k návštěvě. Milovníky muzeí jistě potěší také Muzejní ostrov, což je, jak název napovídá, ostrov uprostřed řeky Sprévy s pěti různými muzei, která můžete navštívit. Na železniční stanici Berlin Ostbahnhof na řece Sprévě zůstala část berlínské zdi. Na východní straně se nachází 160 obrazů od umělců z celého světa, kteří zobrazují své názory na politické změny v Německu – galerie je dlouhá 1 316 metrů a je skvělým místem k návštěvě.  Sestupte do staré podzemní sítě a zažijete Berlín jiným a vzrušujícím způsobem. Při prohlídce Berliner Unterwelten-Museum s průvodcem se podíváte do bunkrů, tunelů a krytů z druhé světové války – úžasné!  Alexanderplatz je známé a historicky významné náměstí ve čtvrti Mitte a uzel veřejné dopravy ve východní části centra Berlína. Zde také najdete slavnou berlínskou televizní věž – jednu z charakteristických budov města s neuvěřitelným výhledem na město.

 

Vydejte se do Berlína, města, které nikdy nespí, s mnoha vyhlášenými bary, kluby a restauracemi.  Návštěva působivých show ve Friedrichstadt-Palast je pro milovníky lesku a glamouru nutností – je to opravdu nezapomenutelný večer. Pokud vás láká klubová zábava, můžete strávit celou noc ve staré elektrárně Berghain!  Nakupování v Berlíně je skutečným zážitkem a v Kreuzbergu najdete vše od módních nákupních center až po neuvěřitelné vintage obchody. Na oblíbené nákupní ulici Kurfürstendamm najdete mnoho známých obchodů a jeden z největších obchodních domů v Evropě, KaDeWe – Kaufhaus des Westens. Nevynechejte také Alexu, Hackescher Markt, Friedrichstrasse a Boulevard Berlin.  Skvělým způsobem, jak strávit den, je výlet v neděli na bleší trh v Mauerparku. Zde najdete novou i vintage módu, vinylové desky, starožitnosti, gadgety z dávných dob a mnoho dalšího. 

 

Výlet do Berlína se neobejde bez návštěvy Berlínské filharmonie, která je bezpochyby jedním z nejlepších symfonických orchestrů na světě. V Berlíně se pravidelně konají koncerty a určitě si nenechte ujít bezplatné polední koncerty, které se konají ve vybraná úterý a na kterých vystupují noví i známí hudebníci. Pro milovníky zoologických zahrad stojí za návštěvu berlínská zoo. Tropical Islands v Krausnicku je největší zážitkový bazén v Evropě. Uvnitř obrovské kopule se nachází bílá písčitá pláž, deštný prales, umělé sluneční světlo, hřiště na plážový volejbal, vodopády, laguny, restaurace a panuje zde tropické horko. Zdejší návštěvu je ideální zkombinovat s výletem do Berlína. A nakonec – čokoláda!  Výlet do čokoládového světa Ritter Sport Bunte Schokowelt je snem každého milovníka čokolády. Vytvořte si vlastní čokoládu v dílně, kde najdete spoustu dobrot a jedinečných příchutí k ochutnání.

 

V Berlíně je živo! 

 

Hlavní město Německa patří k nejvíce strhujícím evropským městům.

 

Do města se snadno dostanete autem, když využijete trajekt z Göteborgu do Kielu nebo z Trelleborgu do Rostocku. Berlín nabízí půvab, kulturu, působivé památky, skvělé nákupy, prvotřídní restaurace a rušný noční život s módními bary...

Číst více Číst méně

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Německa

Od 49.00€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Obrázek ubytování

Park Inn by Radisson Berlin Alexanderplatz

Obrázek ubytování

abba Berlin hotel

Obrázek ubytování

Hotel Riu Plaza Berlin

Obrázek ubytování

Pullman Berlin Schweizerhof

Obrázek ubytování

Hotel Berlin, Berlin, a member of Radisson Individuals

Obrázek ubytování

H4 Hotel Berlin Alexanderplatz

Obrázek ubytování

Novum Hotel Aldea Berlin Centrum

Obrázek ubytování

Scandic Berlin Potsdamer Platz

Obrázek ubytování

Hotel AMANO Grand Central

Obrázek ubytování

Hampton By Hilton Berlin City Centre Alexanderplatz

Obrázek ubytování

ARCOTEL John F Berlin

Obrázek ubytování

Select Hotel Berlin Checkpoint Charlie

Obrázek ubytování

Select Hotel Berlin Gendarmenmarkt

Obrázek ubytování

The Westin Grand Berlin

Obrázek ubytování

H2 Hotel Berlin Alexanderplatz

Obrázek ubytování

Best Western Plus Plaza Berlin Kurfuerstendamm

Obrázek ubytování

Hotel am Steinplatz, Autograph Collection

Obrázek ubytování

Courtyard by Marriott Berlin City Center

Obrázek ubytování

Ameron Boutique Hotel Villa Abion Berlin

Obrázek ubytování

Quentin XL Potsdamer Platz Hotel

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Německa

Od 49.00€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Prozkoumat více destinací

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.