Nastupte na trajekt do Německa a cesta může začít!

Německo – země pro každé roční období.

 

Německo je bezpochyby velmocí EU. Jak by řekla jedna z jeho mnoha luxusních automobilových značek, zemi pohání „vorsprung durch technik“, což v překladu znamená „pokrok díky technologiím“. Tato rozmanitá země však nabízí mnohem víc – dvě tisíciletí historie, mnoho předních světových měst k prozkoumání a krajinu, která v každém ročním období nabízí něco pro každého: objevíte zde horké prameny, největší evropskou pláž a jedno z nejúžasnějších lyžování v Evropě.

 

Kulturní nadšenci uspokojí svou touhu po umění v metropolích Mnichov, Frankfurt a Hamburk. Milovníci přírody si zase mohou užít aktivní dobrodružství v přírodě v bavorských Alpách, Černém lese nebo v Rýnském údolí.

 

Kromě špičkových automobilů má Německo i několik dalších významných exportních artiklů. Jedním z nich je Oktoberfest a tento lidový festival nyní nejspíš probíhá i v některém z měst ve vašem okolí. Pokud ale chcete zažít pravé pivo, jídlo a zábavu, musíte se vydat do Mnichova. Mnichov, hlavní město bavorského regionu, vítá na Oktoberfestu, který začíná v září a trvá až 18 dní, až šest milionů návštěvníků. Pokud Německo navštívíte v jakoukoli jinou dobu, můžete si festival připomenout návštěvou podniku Hofbräuhaus am Platzl. Tento nejslavnější hostinec na světě byl otevřen v roce 1589, veřejnosti byl zpřístupněn v roce 1828 a nyní je otevřen 365 dní v roce. Ochutnejte vepřové koleno a spláchněte ho pivem Hofbräu – je to tradice!

 

Další německou tradicí, která nabyla globálního významu, jsou dnes již všudypřítomné vánoční trhy. Německé vánoční trhy, které inspirovaly podobné akce ve Spojeném království a v Evropě, si zachovávají originalitu a jsou zkrátka nejlepší. Lipský trh se datuje od roku 1458, takže je nejen jedním z nejstarších v Německu, ale také jedním z největších: v šesti oblastech si můžete prohlédnout 250 stánků – a za pozornost určitě stojí saský vánoční smrk, který může být vysoký více než 20 metrů. V Braunschweigu na náměstí kolem katedrály svatého Blažeje najdete 150 řemeslníků a prodejců a jejich osvětlených stánků: to je ideální kulisa k prohlížení kulinářských specialit, řemeslných výrobků a k horké čokoládě. Nemůže to být svátečnější!

 

Mezi hlavní turistické cíle patří samozřejmě hlavní město Berlín, kde se nachází Braniborská brána, německá turistická atrakce číslo 1. Je to jedna z mála zbývajících částí Berlínské zdi, která je v současné době národním symbolem míru a jednoty. Velkolepá, impozantní a Instagramem proslavená dominanta je 26 metrů vysoká, má 12 dórských sloupů a Kvadrigu, čtyřspřeží vezoucí bohyni vítězství.

 

Kromě městských oblastí je Německo plné historických měst a vesnic, lesů a hor. V Německu se nachází neuvěřitelných 20 000 hradů a zámků, včetně Neuschwansteinu, který byl předlohou pro Disneyho hrad, jenž je vidět v každých titulcích jeho filmů. Jednou z nejnavštěvovanějších horských oblastí v Evropě je Černý les a kromě toho, že je rájem pro pěší turisty, se zde můžete svézt po železnici nebo projet po Černohorské panoramatické cestě: stačí si vzít mapu a usednout za volant!

 

Do Německa vedou tři naše trasy. do Rostocku z Trelleborgu ve Švédsku, do Kielu z Göteborgu ve Švédsku a do Travemünde z Liepāji v Lotyšsku – to je dobré vědět, pokud plánujete cestu po Evropě! Na každé trase nabízíme pohodlné kajuty v různých cenových kategoriích, které poskytují vše, co potřebujete k odpočinku a osvěžení před cestou.

Německo – země pro každé roční období.

 

Německo je bezpochyby velmocí EU. Jak by řekla jedna z jeho mnoha luxusních automobilových značek, zemi pohání „vorsprung durch technik“, což v překladu znamená „pokrok díky technologiím“. Tato rozmanitá země však nabízí mnohem víc...

Číst více Číst méně

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Německa

Od 99 € jednosměrně, auto, řidič a sedadlo

Umístění přístavů

Map showing the routes to and from Germany
Map showing the routes to and from Germany
Map showing the routes to and from Germany

Přístav Kiel se nachází na německém pobřeží Baltského moře a snadno se do něj dostanete po dálnici A7 a dalšími hlavními trasami. Veřejné dopravní spojení je dobré, přičemž hlavní vlakové a autobusové nádraží je vzdáleno jen 10 minut chůze od terminálu.

Přístav v Rostocku na německém pobřeží Baltského moře se nachází na konci dálnice A19 a příjezd autem je velmi dobře značený. Pro pěší cestující jsou k dispozici také pravidelné autobusové spoje.

Přístav Travemünde je součástí slavného a historického hanzovního města Lübeck a nachází se v Lübecké zátoce na březích řeky Trave, přibližně 20 km od centra města. Přístav je od dálnice A1 dobře značen.

Vybrané destinace

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Německa

Od 99 € jednosměrně, auto, řidič a sedadlo

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.