Lübeck

Lübeck v severním Německu je velmi staré hanzovní město, kterému se říkalo „královna hanzy“.

 

Středověká atmosféra, cihlová gotická architektura, historické a kulturní památky jsou dominantou města a dělají z něj skvělé místo k návštěvě. Do Lübecku se snadno dostanete, když pojedete trajektem z Göteborgu do Kielu nebo z Trelleborgu do Rostocku, a když si vezmete auto, můžete si prohlédnout Lübeck i další místa.

 

Staré město je obklopeno vodou, má sedm věží a pět kostelů a je opředeno více než tisíciletou historií. Holstentor, nejznámější památka města, je jednou ze čtyř původních městských bran Lübecku a byl postaven především jako symbol moci a bohatství města. V kostele Panny Marie se nachází nejvyšší cihlová klenba na světě a hned vedle ní stojí moderní MuK – hudební a kongresový sál a místo konání Šlesvicko-holštýnského hudebního festivalu. Lübecká radnice s neobvyklými zdmi a malými věžemi je pro Lübeck důležitou a reprezentativní budovou již od roku 1226. Lübeck je město známé svými nositeli Nobelovy ceny, z města pocházejí Willy Brandt, Günter Grass a Thomas Mann. V Evropském hanzovním muzeu se můžete prostřednictvím interaktivní výstavy dozvědět více o hanzovní historii a poté si vychutnat kávu v muzejní kavárně „Fräulein Brömse“. V muzeu Drägerhaus jsou vystavena umělecká díla známých osobností, například Edvarda Muncha, který v Lübecku žil na počátku 20. století. Muzeum sídlí v nádherné budově z 18. století, která patří k nejúchvatnějším v celém severním Německu. Obdivujte šest historických cihlových budov Salzspeicher na řece Horní Trave hned vedle Holstentoru. Domy byly postaveny v 16.–18. století a skladovala se v nich sůl, která se těžila nedaleko Lüneburgu a do Lübecku se dovážela po Stecknitzském kanálu.

 

Lübeck je po celém světě známý svým marcipánem. V kavárně Niederegger se můžete podívat, kde se marcipán vyrábí, a koupit si nějaký domů pro své přátele a rodinu. Když zůstanete u sladkého, budete vystaveni skutečnému pokušení při návštěvě bonbonárny Lübecker Bonbon Manufaktur, kde se všechny sladkosti vyrábějí ručně z přírodních surovin. Při cestě do Lübecku můžete nakupovat exkluzivně i levně! Na Hüxstrasse jsou obchody poměrně luxusní, ale pokud chcete navštívit klasické obchodní domy, vydejte se na Königstrasse, Holstenstrasse a Mühlenstrasse. Projděte se po dlážděných ulicích Fleischhauerstrasse a Wahmstrasse, zastavte se v některé z půvabných kaváren a restaurací a nasávejte atmosféru tohoto krásného místa. Lübeck je známý svou kulturou a historií, ale je také místem živé zábavy s mnoha tavernami, bary a nočními kluby, které ožívají při západu slunce.

 

Hledáte něco skutečně zábavného pro celou rodinu? Určitě si na svůj seznam zařaďte návštěvu Hansaparku. Tento námořní zábavní park v Sierksdorfu nedaleko Lübecku nabízí skvělé atrakce a dobrodružství pro celou rodinu. Museum für Puppentheater (Muzeum loutkového divadla) se skládá z pěti vzájemně propojených historických hrázděných domů a je zde vystavena jedna z největších světových sbírek loutek, kulis, rekvizit a plakátů ze tří století a z celého světa. 

 

Lübeck už na vás čeká!

Lübeck v severním Německu je velmi staré hanzovní město, kterému se říkalo „královna hanzy“.

 

Středověká atmosféra, cihlová gotická architektura, historické a kulturní památky jsou dominantou města a dělají z něj skvělé místo k návštěvě. Do Lübecku se snadno dostanete, když pojedete trajektem z Göteborgu do...

Číst více Číst méně

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Německa

Od 194 € jednosměrně, auto, řidič a kajuta

Obrázek ubytování

Atlantic Hotel Lübeck

Obrázek ubytování

Radisson BLU Senator Hotel

Obrázek ubytování

Park Inn by Radisson Lübeck

Obrázek ubytování

Mercure Hotel Luebeck City Center

Obrázek ubytování

B&B Hotel Lübeck

Obrázek ubytování

TOP CityLine Klassik Altstadt Hotel

Obrázek ubytování

Mercure Hotel Luebeck City Center

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Německa

Od 194 € jednosměrně, auto, řidič a kajuta

Prozkoumat více destinací

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.