Bavorsko

Na zdraví v Bavorsku!

 

Bavorsko, oficiálně nazývané Svobodný stát Bavorsko, je region v jihozápadním Německu. Je bohaté na trhy, přírodu, vynikající jídlo a pití – je tu spousta možností, co dělat!

 

Bavorsko je známé po celém světě jako domov festivalu Oktoberfest. Největší pivní a putovní pouťový festival na světě se koná na největším výstavišti v Mnichově zvaném Theresienwiese. Během 16–18 dní si návštěvníci mohou užít zábavní atrakce, bavorské jídlo a pivo. Proč nevyužít zážitku naplno a neinvestovat do tradičních krojů, jako je například Dirnhl, což je halenka pod živůtkem se sukní s vysokým pasem a zástěrou.  Ukažte své nohy v Lederhosen, což jsou kožené kalhoty po kolena! Zajímavost o Oktoberfestu – je to jediný festival na světě, který má bleší cirkus a „skupinu“ asi 60 blech, které baví děti.

 

Vzhledem k tomu, že se jedná o největší pivní festival na světě, není překvapením, že se v Bavorsku nachází mnoho klášterních pivovarů, jejichž styl se liší od tradičního po moderní. Je jich tolik, že svůj korbel naplníte během chvilky! Opatství Weltenburg se nachází v Dunajské soutěsce a jeho založení se datuje do roku 600. Hvězdou pivovaru je Weltenburger Kloster Barock Dunkel a toto oceněné smetanové pivo získalo třikrát zlatou medaili na Světovém poháru piva v USA! Bavorský státní pivovar Weihenstephan ve Freisingu je známý tím, že je nejstarším dosud fungujícím pivovarem na světě a vaří 16 různých druhů piva.

 

Není lepší doba na prozkoumání Bavorska než o Vánocích, protože Bavorsko je proslulé svými velkolepými vánočními trhy. Kempten: dlouhá noc nákupů se koná první adventní sobotu na náměstí Hildegardplatz před bazilikou sv. Vavřince. Tento zážitek z nočního nakupování ozvláštňují plivači ohně a sborový zpěv. Dossenbergerhof ve starém městě Günzburgu se od 1. do 5. prosince promění ve vánoční vesničku. Vychutnejte si pódiová vystoupení umělců a hudebních skupin a zároveň si prohlédněte ručně vyráběné zboží. Nezapomeňte navštívit světoznámý Christkindlesmarkt se stánky plnými ručně vyráběného zboží, které se stane skvělou výplní punčoch. Až tam budete, ochutnejte norimberský perník (Lebkuchen) a norimberské červené pivo z domácího pivovaru Altstadthof.

 

Pokud rádi poznáváte přírodu, pak je pro vás Bavorsko to pravé. Co takhle projít se na sněžnicích Bavorským lesem nebo se vydat na běžky mezi vrcholy Großer Arber a Brotjacklriegel? Ať už máte rádi rychlý nebo pomalý pohyb, užijte si mnoho řek, které Bavorsko nabízí, naskočte na loď nebo raft, a pokud nemáte chuť namočit si nohy, můžete se projít po břehu řeky.

 

Erlangen je sice nejmenší bavorské město, ale o dobrodružství tu není nouze. Je známé jako německé „hlavní město komiksu“. Projděte se mnoha zahradami a objevte úžasné sochy a umění, které vás zastaví.

 

V bavorském hlavním městě Mnichově si prohlédněte Olympiapark, který byl vybudován pro letní olympijské hry v roce 1972. Čtvrť Gärtnerplatzviertel je rušná a žije vynikajícími restauracemi s německými pokrmy, jako je currywurst (dušené a smažené vepřové klobásy ochucené kari kečupem), a množstvím pop-up obchodů s módou, nábytkem a vinyly, které čekají na objevení.

 

Věděli jste, že BMW je přes 100 let staré? Navštivte Muzeum BMW a zjistěte vše o historii dynamické značky, která neustále inovuje radost z jízdy.

 

Ať už si život užíváte jakoukoli rychlostí, ať už jde o rušné festivaly, poznávání místního umění, ochutnávání řemeslného piva nebo objevování divoké přírody, Bavorsko nabízí něco pro každého. 

Na zdraví v Bavorsku!

 

Bavorsko, oficiálně nazývané Svobodný stát Bavorsko, je region v jihozápadním Německu. Je bohaté na trhy, přírodu, vynikající jídlo a pití – je tu spousta možností, co dělat!

 

Bavorsko je známé po celém světě jako domov festivalu Oktoberfest. Největší...

Číst více Číst méně

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Německa

Od 194 € jednosměrně, auto, řidič a kajuta

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Německa

Od 194 € jednosměrně, auto, řidič a kajuta

Prozkoumat více destinací

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.