Národní park Rebild Bakker

Krásná krajina s překvapivým americkým nádechem

 

Dánský poloostrov Jutland je plný úžasných míst v přírodě, a národní park Rebild Bakker je jedno z těch nejzajímavějších. Nachází se 25 km od Aalborgu a dostanete se sem autem nebo na kole. Přírodní rezervace o velikosti 77 hektarů se pyšní jedinečnou historií. 

 

Pozemek byl darován k veřejnému užívání v roce 1912 dánsko-americkými osadníky. V rámci této dohody se Rebild Bakker měl stát destinací oslavující jak dánskou, tak americkou kulturu. Nejznámějším faktem je, že tu je centrum festivalu Rebildfesten, což je jedna z největších amerických oslav Dne nezávislosti mimo USA. Každý rok, 4. července, se do Rebild Bakker sjede celá řada emigrantů i zvídavých Dánů.

 

Barvy místních vřesovišť se neomezují jen na červenou, bílou a modrou. Rebild Bakker zůstává krásný po celý rok, protože hýří tmavě zelenými barvami okolního lesa Rold, které přechází v zářivé vřesové květy a živé podzimní barvy. Najdete tu velkou síť turistických tras, takže se jedná o perfektní místo pro turisty a cyklisty s nejrůznější úrovní dovedností. A když přijde zima, stává se z oblasti také skvělá destinace pro běžkaře. 

 

Vydejte se na vrchol Sønderkol ve výšce 102 metrů nad mořem a kochejte se panoramatickým výhledem na potoky, divokou přírodu, kopce a údolí Rebild Bakker. Nebo prozkoumejte vápencový lom a podívejte se na park z podzemí. Naleznete zde jedinečné geologické zázraky této oblasti. A když dostanete hlad, navštivte zdejší historickou restauraci s nabídkou dobrého a tradičního jídla. Dopřejte si přestávku na kávu s lahodnými dánskými koláči, tedy příjemnou pauzu u něčeho dobrého.  
 

Oblast obklopující Rebild Bakker je plná skvělých destinací, které stojí za návštěvu. Najdete tu třeba majestátní les Rold Forest a v něm mnoho atrakcí. Jedním z nejnovějších taháků jen kousek autem od parku je Muzeum studené války REGAN Vest. Bývalý jaderný kryt ukrytý 60 metrů v podzemí lesa, tedy bunkr určený pro případ apokalypsy, nyní láká návštěvníky na cestu nejen hluboko pod povrch, ale také zpět v čase!

Krásná krajina s překvapivým americkým nádechem

 

Dánský poloostrov Jutland je plný úžasných míst v přírodě, a národní park Rebild Bakker je jedno z těch nejzajímavějších. Nachází se 25 km od Aalborgu a dostanete se sem autem nebo na kole. Přírodní rezervace o velikosti...

Číst více Číst méně

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Dánska

Od 80.11€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Obrázek ubytování

Comwell Rebild Bakker

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Dánska

Od 80.11€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Prozkoumat více destinací

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.