Frederikshavn

Fredrikshamn nebo Frederikshavn, jak se říká v Dánsku, je okouzlující přístavní město na severovýchodním pobřeží Jutského poloostrova v severním Dánsku.

 

Vydejte se autem z Göteborgu do Frederikshavnu a prozkoumejte město i trochu víc – Frederikshavn je ideálním výchozím bodem pro poznávání severního Jutska. Navštivte jednu z nejdelších pěších ulic v Dánsku, kde najdete stylové obchody, specializované prodejny a lahůdkářství, stejně jako velký výběr restaurací a barů – ochutnejte místní pivo v Jerry's nebo se vydejte na procházku po barech Frederikshavn Beerwalk. Strávit den můžete na pláži Palm Beach, zažít karibské dobrodružství u moře v hotelu The Reef & Resort, přiblížit se přírodě, navštívit botanickou zahradu Bangsbo a užít si spoustu zážitků na souši i na moři.

 

Doporučujeme začít výjezdem na Pikkerbakken – jedinečnou vyhlídkovou plošinu, odkud budete mít nerušený výhled na Frederikshavn, přístav a Hirsholmene s výhledem na Sæby i Skagen. Za příznivého počasí dohlédnete dokonce až do Läsö. Jižně od Pikkerbakken se nachází pevnost Bangsbo, zajeďte tam a zajděte si na prohlídku s průvodcem. Uvidíte děla a bunkry a dozvíte se o roli, kterou Frederikshavn hrál v různých válkách v průběhu historie. 

 

Žádný výlet do Frederikshavnu se neobejde bez návštěvy Palmové pláže (Palmestranden) – nejexotičtější dánské pláže s houpajícími se palmami a křídově bílým pískem. Nachází se severně od Frederikshavnu a je to skvělé místo, kde si můžete užít čas piknikem, sluněním a koupáním v mělkých vodách. Na zdejších kurtech si můžete dokonce zahrát plážový volejbal. Nezapomeňte si u stánku se zmrzlinou dát Guf, druh cukrové vaty! Pokud přijedete s dětmi, po pobytu na pláži se vydejte na výlet do zábavního parku Fun House Lekland, který se nachází hned vedle Palmestrandu – všechny hry a zábavné aktivity se jim budou líbit. Přístav Rønnerstrand, který se nachází severně od pláže Palm, je obklopen malebnými rybářskými domky a je oblíbený mezi námořníky a rybáři. Během pobytu se stavte v restauraci Penna´s a dopřejte si dánskou klasiku Stjerneskud. Další skvělou pláží, kde byste mohli strávit nějaký čas, je „Dánská poušť“ neboli Råbjerg Mile. Pláž leží pouhých 32 km severně od Frederikshavnu na cestě do Skagenu a nachází se na ní největší písečná duna v severní Evropě – výhled z jejího vrcholu je úchvatný.

 

Muzeum umění ve Frederikshavnu představuje dánské i mezinárodní umění a pořádá řadu výstav, které stojí za návštěvu. V muzeu se nachází více než 500 000 ex libris (uměleckých knižních značek), což je největší sbírka na světě. Děti mají vstup do všech muzeí ve Frederikshavnu zdarma! Další skvělou možností, jak strávit čas ve Frederikshavnu, je rodinná farma v muzeu Sognefogedgården, které leží asi 3 km západně od Frederikshavnu. V tomto malém autentickém a živém muzeu se dozvíte mnoho zajímavého o starém zemědělském životě. Zámek Voergaard je krásný renesanční zámek v Dronninglundu. Asi 20 minut jízdy od Frederikshavnu se nachází hrad opředený historií a proslulý svou uměleckou sbírkou. Poznejte staré příběhy Ingeborg Skeelové a Stygge Krumpena a můžete navštívit i hladomornu.

 

Pokud vás láká poznávání přírody, Frederikshavn vás nezklame. Je zde mnoho skvělých cyklistických a turistických tras, a pokud se zastavíte v turistické kanceláři na konci mostu Stena ve Frederikshavnu, můžete si vyzvednout mapy, které vám pomohou najít cestu. Härvejen je 500 km dlouhá cyklostezka, která vede z Frederikshavnu do Padborgu u německých hranic. Aby byla trasa „jednodušší“, je rozdělena na etapy, takže můžete absolvovat jednu etapu po druhé – je to odpověď Frederikshavnu na španělské Camino! Pokud rádi rybaříte, zastavte se na den na Nodre Mole. Toto dlouhé molo je oblíbeným rybářským místem, kde můžete strávit den chytáním mořských pstruhů, tresek, sleďů a makrel, a přitom pozorovat připlouvající a odplouvající trajekty. Pokud je vaší vášní golf, proč si nezahrát v golfovém klubu Frederikshavn? Krásné hřiště je obklopené jezery a potoky s mnoha náročnými a vzrušujícími jamkami. Má skvělou restauraci, ProShop, tréninkovou plochu a také kryté cvičné odpaliště, nahrávací green a dvě cvičná jamkoviště.

 

Do půvabné rybářské vesničky Strandby jižně od Frederikshavnu se snadno dostanete na kole a je ideálním místem, kde si můžete pochutnat na čerstvě ulovených rybách a dánské zmrzlině. Najdete zde mnoho skvělých restaurací a moderní přístav, který si můžete užít. Výlet za jedinečnou přírodou, krajinou a klidem Hirsholmarny, souostroví tvořeného 8 ostrovy, z nichž jeden, Hirsholm, je obydlený, není promarněným dnem. Rezervujte si cestu na souostroví předem na webu seadog.dk nebo v turistické kanceláři.

 

Pokud hledáte skvělé místo pro pobyt ve Frederikshavnu, určitě si zamilujete karibské dobrodružství v hotelu The Reef Hotel & Resort. Hotel Reef nabízí karibský aquapark o rozloze 1 500 m2, kde si děti i dospělí mohou užít zábavu na skluzavce, pod vodopádem i ve venkovním bazénu a zároveň si užívat tropického tepla. Je to skvělé místo pro malé děti i dospělé!

 

Frederikshavn – tolik k vidění, tolik k dělání!

Fredrikshamn nebo Frederikshavn, jak se říká v Dánsku, je okouzlující přístavní město na severovýchodním pobřeží Jutského poloostrova v severním Dánsku.

 

Vydejte se autem z Göteborgu do Frederikshavnu a prozkoumejte město i trochu víc – Frederikshavn je ideálním výchozím bodem pro poznávání severního Jutska. Navštivte jednu...

Číst více Číst méně

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Dánska

Od 91.11€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Obrázek ubytování

The Reef Hotel & Resort Frederikshavn

Obrázek ubytování

Best Western Hotel Herman Bang

Obrázek ubytování

Hotel Frederikshavn

Obrázek ubytování

Jutlandia Hotel

Obrázek ubytování

Park Hotel Frederikshavn

Obrázek ubytování

Hotel Lisboa

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Dánska

Od 91.11€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Prozkoumat více destinací

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.