Århus

Aarhus – druhé dánské město leží na východním pobřeží Jutského poloostrova.

 

Je to asi 2 hodiny jízdy od Frederikshavnu a pouhých 45 minut od Djurs Sommerlandu. Aarhus je malý, ale mocný! Město s bohatou historií a skvělými památkami a zajímavostmi, které jsou od sebe snadno dostupné – z města na pláž nebo z přístavu do lesa se dostanete během chvilky! Århus je dynamické město, ve kterém se snoubí mladistvá energie s živou historií. Užijte si pohodové chvíle v útulných kavárnách, projděte se po módní Latinské čtvrti a prozkoumejte město, které to vše nabízí! Udělejte to jako Dánové a prozkoumejte Aarhus na kole.

 

Århus je přestavěná přístavní oblast. Najdete zde nejmodernější budovy, jako je Iceberg a kulturní centrum Dokk 1. Najdete zde také skryté bary, můžete si zaplavat v přístavních koupelích a zdarma se projet na zeleném kajaku. Århus je plný kulturních zážitků a co je ještě lepší – mnohé z nich jsou zcela zdarma. Všechna muzea v Århusu nabízejí vstup zdarma pro osoby mladší 18 let. Před návštěvou si nezapomeňte zakoupit kartu ÅrhusCard, díky které získáte volný vstup do památek, bezplatnou dopravu městským autobusem a místním vlakem Letbanen a také slevy ve vybraných obchodech. S kartou můžete také zdarma parkovat.

 

Milujete nakupování? Pokud ano, Århus si zamilujete, protože je označován za nejlepší nákupní město severského regionu! V Aarhusu najdete fantastické obchodní domy, jako je Salling (nenechte si ujít živý střešní bar) a Magasin, kde najdete vše, co se týká dánského designu a mezinárodních značek. V Bruuns Galleri je více než 90 obchodů, kaváren a kino. Oblast Frederiksbjerg je známá svým speciálním zbožím a designem místních řemeslníků. Godsbanen je shluk průmyslových budov v bývalém nákladovém nádraží a nyní je domovem kreativních podniků a prostor, včetně designérských firem, divadel a dílen – pokochejte se působivým výhledem z vrcholu.

 

Jídlo v Aarhusu je vynikající. Díky restauracím oceněným michelinskou hvězdičkou má Aarhus právem své místo na světové gastronomické scéně – mnoho kreativních gurmánských kuchařů ve městě ví, jak potěšit a vytvořit kulinářské zážitky, které si prostě vychutnáte. Aarhuský trh s pouličním jídlem je skvělým místem, kde si můžete vychutnat úžasné jídlo a setkat se s místními obyvateli.

 

Muzeum současného umění AroS je kultovní místo s díly Carstena Höllera, Billa Violy a Andyho Warhola. Nepřehlédnutelné je dílo dánsko-islandského umělce Olafura Eliassona „Vaše duhové panorama“ – 150 metrů dlouhý kruhový chodník, který se jako koruna tyčí nad střechou budovy. Jeho duhově zbarvené skleněné panely odměňují návštěvníky nádherným výhledem na město. Staroměstský skanzen je okouzlujícím místem k návštěvě. Je to jedna z největších atrakcí v zemi a místo, kde se můžete projít časem a nasát dánskou historii. Muzeum Moesgaard je nezbytnou zastávkou při každém výletu do Århusu. Chladná budova s vynikající sbírkou, která je kronikou počátků lidstva a lidské civilizace – zvláštním vrcholem je člověk z Grauballe, na světě nejzachovalejší „mumie z bažin“ z doby železné. V Århusu se nachází Muzeum žen, jedno z mála ženských muzeí na světě. Muzeum se zaměřuje na genderovou kulturu, genderovou problematiku, rovnost pohlaví, tělo a sexualitu. Vizí muzea je vyvolat zvědavost a dialog o významu genderu. K oblíbeným atrakcím v Århusu patří také návštěva Stenomuseet (Muzea kamene) a Přírodovědného muzea.

 

Asi 10 minut od centra Århusu leží hrad Marselisborg. Jeho krásné růžové zahrady jsou nádherným zážitkem. Nenechte se zmást, pokud z lesa uslyšíte křik, to si jen milovníci vzrušení užívají jízdu volným pádem z největší výšky na světě v zábavním parku Tivoli Friheden, umístěném v krásném lese!

 

Láká vás to? Aarhus čeká jen na vás!

Aarhus – druhé dánské město leží na východním pobřeží Jutského poloostrova.

 

Je to asi 2 hodiny jízdy od Frederikshavnu a pouhých 45 minut od Djurs Sommerlandu. Aarhus je malý, ale mocný! Město s bohatou historií a skvělými památkami a zajímavostmi, které jsou od sebe snadno...

Číst více Číst méně

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Dánska

Od 83.20€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Obrázek ubytování

Wakeup Aarhus

Obrázek ubytování

Radisson BLU Scandinavia Aarhus Hotel

Obrázek ubytování

Scandic Aarhus Vest

Obrázek ubytování

CABINN Aarhus Hotel

Obrázek ubytování

Scandic Aarhus City

Obrázek ubytování

Scandic The Mayor

Obrázek ubytování

Comwell Aarhus Dolce By Wyndham

Obrázek ubytování

Milling Hotel Ritz

Obrázek ubytování

Hotel Atlantic

Obrázek ubytování

Danhostel Aarhus City

Obrázek ubytování

SOFS Boutique Hotel

Obrázek ubytování

Hotel Royal

Obrázek ubytování

Hotel Oasia

Obrázek ubytování

Radisson Red Aarhus

Obrázek ubytování

Hotel Faber

Obrázek ubytování

Hotel Villa Provence

Obrázek ubytování

Guesthouse Sharon Suite

Obrázek ubytování

Aura Apartment Hotel

Obrázek ubytování

Daniel & Jacob's urban studios and boutique apartments

Obrázek ubytování

Scandic The Mayor

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Dánska

Od 83.20€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Prozkoumat více destinací

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.