Ostrov, Göteborg

Nejlepší venkovní zážitky v Göteborgu

Zjistěte, proč je Göteborg známý jako jedno z nejzelenějších měst v Evropě!

 

Göteborgu se často říká, že je to jedno z nejzelenějších měst v Evropě, a je poměrně jasné proč. Hustě zalesněné parky, křišťálově čistá jezera, přírodní rezervace a pláže, tohle město prostě žije v harmonii s přírodou. Každá čtvrť i park je důkazem jedinečné krásy západního Švédska.

 

Není divu, že Göteborg je magnetem pro cyklisty, turisty, fotografy přírody i vodáky. Göteborg je ideálním místem, pokud se chcete vydat do přírody a zároveň si dopřát jídlo, kulturu a aktivity spojené s pobytem ve velkém městě. Přinášíme pár skvělých způsobů, jak si Göteborg při příští návštěvě skutečně užít.

Header
Prozkoumejte lesní říši ve Slottsskogen
Body

Slottsskogen je nejlepší navštívit, když chcete vyrazit do přírody, ale nechce se vám opouštět město. Tohle místo o rozloze 137 hektarů protkané rozsáhlou sítí tras pro túry i kolo, místy pro cvičení, hustým lesem a panoramatickými výhledy můžete prozkoumávat do nekonečna.  V zoo se vstupem zdarma můžete navštívit losy, tučňáky, kozy a poníky. Děti se tam vyřádí na obrovském hřišti Plikta. Doplňte energii u nejrůznějších kiosků nabízejících vše od gurmánské zmrzliny gelato po čerstvě připravované vafle. Nebo je libo opéct nad táborákem špekáčky? Slottsskogen je klenotem mezi parky Göteborgu a naprosto povinná destinace v každém ročním období.  

Image
Walpurgis (pálení čarodějnic) v městském parku Slottsskogen
Image caption
Copyright: Happy Visuals / Göteborg & Co
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Vyrazte prozkoumat okolní ostrovy
Body

Navštívit souostroví Göteborg je naprosto typickým švédským zážitkem. Na více než 20 ostrovech najdete desítky úžasných pláží, přívětivých komunit, jako jsou například Styrsö a Hönö, rozlehlé přírodní rezervace a mnoho dalšího. Do některých oblastí dojedete autem, do jiných se dostanete pouze trajektem. Ať už ostrovy navštívíte kvůli cestě lodí, potápění, procházkám, opalování, pozorování divoké zvěře, nebo jen proto, abyste si užili život na zázračném ostrově, kde čas plyne zdánlivě mnohem pomaleji – tohle souostroví musí navštívit každý. 

Image
Ostrov Fotö v souostroví Göteborg.
Image caption
Copyright: Happy Visuals / Göteborg & Co
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Procházejte se, jezděte na kole a plavte se v okolí Delsjön
Body

Do přírodní oblasti Delsjön se z centra města dostanete krátkou cestou tramvají nebo na kole, ale jakmile do rezervace vstoupíte, budete si připadat, jako byste cestovali v čase. Dvě jezera (Stora a Lilla Delsjön) obklopují turistické stezky, které vedou divokou přírodou, úchvatné útesy a husté lesy. Tohle místo je prostě úchvatné a také velmi zábavné. Místní populární pláž je v horkém počasí jedním z nejnavštěvovanějších míst v okolí, v rustikální kavárně zase potkáte přátelské kozy a dáte si výborný kanelbullar. Můžete si také pronajmout kánoi a pádlovat po jezeře, nebo se na procházku po okolí vydat pěšky. Na ostrovy se dostanete po pevninském mostě, takže si můžete dopřát piknik hezky v soukromí.  

Image
Muž jede v lese na kole
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Projeďte se loďkou po kanálech
Body

Chcete prozkoumat historické kanály Göteborgu? Když je teplé počasí, můžete si pronajmout elektrické loďky od společnosti Let’s Boat, nebo využít hodinových pronájmů kajaku nebo šlapadel. Ty kolem vody nabízí celá řada pronajímatelů. Nebo snad preferujete dopřát si čas na vodě ve společnosti špatných vtipů? Známé tour Paddan v sobě spojují typické kameňáky ve stylu Göteborgu s nejkomplexnějšími prohlídkami městského nábřeží.  

Image
Lidé na kajaku ve vodním příkopu blízko Drottningtorget v centru Göteborgu
Image caption
Copyright: Beatrice Törnros / Göteborg & Co
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Projděte se Göteborgs Botaniska Trädgård
Body

Jedna z největších a nejzelenějších zahrad v Evropě Göteborgs Botaniska Trädgård (Botanická zahrada Göteborg) vám poskytne klidné útočiště přímo uprostřed města. Díky nespočtu barevných květů, skalek a japonských zahrádek si na procházce v parku budete připadat opravdu jako v přírodě. Vydejte se na vyhlídku Håberget, kde se vám naskytne nádherný výhled na město, a pak prozkoumejte přírodní rezervaci a arboretum Änggårdsbergen, které se zahradou sousedí a je velmi příjemné na procházení. 

Image
Květy fialek v botanické zahradě v Göteborgu
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Vydejte se na pláž
Body

V létě, a pro odvážnější i v zimě, jsou pláže Göteborgu to nejlepší pro všechny, kdo se rádi koupou, opalují, chytají kraby nebo prostě objevují nová místa. Na západním pobřeží Švédska se nachází mnoho nádherných úseků písků i kamenných útesů, ale dokonalé pláže leží v Göteborgu na dosah. Stačí sem zajet tramvají, na kole nebo autobusem. Mezi oblíbená místa patří Fiskebäcksbadet, Billdalsbadet, Näset a Saltholmen, ale protože jste volní a rádi objevujete, klidně si najděte pobřežní ráj přesně dle svých představ. 

Image
Pohled zezadu na ženu se synem, jak za slunečného dne kráčí směrem k moři
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Projděte se největším parkem v Göteborgu
Body

Největší park v Göteborgu je Hisingsparken a kvůli Slottsskogen se na něj často zapomíná. Tento park, který se jmenuje podle ostrova, na kterém se nachází (Hisingen), si rozhodně oblíbí všichni chodci, cyklisté i milovníci zvířat. Díky dobře udržovaným trasám je prozkoumávaní mokřadů a hustě zalesněného parku hotová radost, protože máte pocit, že jste se zatoulali v divočině, aniž byste opustili město. Rustikální Kättilsröds 4H Gård je super místo, pokud se chcete zblízka podívat na koně, kozy, králíky, prasata a další hospodářská zvířata.  

Image
Pohled na jezero Johnson, oblíbený městský park v Raleigh, NC
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Vyražte na cestu!
Body

Göteborg není jen fantastické město plné outdoorových dobrodružství, je to také vstupní brána k poznání přírodních krás západního pobřeží Švédska a mnohem dál. Přijeďte autem a objevte úchvatná městečka a nádherné pláže, které se podél pobřeží nachází, nebo se vydejte do vnitrozemí do hustých lesů a mezi 100 000 jezer. Ano, právě proto je Švédsko splněným snem pro všechny milovníky přírody. Krajinu můžete navštívit také na cestě za dalším objevováním Norska. Hranice jsou vzdálené jen 3 hodiny cesty autem. Ať už hledáte jakýkoli zážitek v přírodě, Göteborg je bránou k dobrodružství, na které nikdy nezapomenete.

Image
Pohled zezadu na malou holčičku s rodinou, kteří jedou na výlet na kolech v přírodě, procházka.
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.