Přátelé v kavárně ve Švédsku pijí kávu

Ty nejlepší zážitky spojené s jídlem a pitím v Göteborgu

Projezte se jedním z nejtajnějších evropských klenotů pro všechny milovníky jídla

 

Inovativní kuchaři využívají sezónní ingredience, aby vytvořili kulinářská mistrovská díla. Útulné kavárny nabízí úžasné pečivo. Báječná mezinárodní kuchyně. A ty nejčerstvější mořské plody, jaké ochutnáte. Göteborg je kulinářská destinace jako žádná jiná, a jeden ze skrytých klenotů evropské gastronomické scény. 

 

V Göteborgu si každý mlsný jazýček najde to své. Navíc je tu toho tolik co dělat a město je velmi přívětivé pro procházky, takže se v těch nejlepších restauracích v Göteborgu můžete pořádně najíst a zároveň necítit pocit viny. Tento průvodce představí vše špičkových restaurací přes naprosto povinné pouliční jídlo až po tradiční skandinávskou kuchyni, zkrátka celou úžasnou gastro scénu Göteborgu.

Najděte si čas na Fika

Tradice s názvem „fika“ označuje rychlou pauzu na kávu, něco na zub a konverzaci s přáteli. Ve zkratce je to dokonalý způsob, jak se zastavit a užívat si čas v Göteborgu. Při procházce oblíbeným pěším koridorem Haga najdete několik kaváren, kde si můžete rychlou fika dopřát, přičemž nejpopulárnější je Café Husaren – domov hojně fotografovaných obrovských kanelbullar (skořicových šneků). V Da Matteo si můžete dát trochu víc hip fika v kavárně na Magasinsgatan i ve dvou dalších lokalitách, zatímco konzervativnější osoby mohou raději zvolit návštěvu Ahlströms Konditori. Zdejší venkovní nádvoří je oblíbené již více než století. 

Švédská pekárna, kanelbullar (skořicové rolky)
Jedno z nejlepších míst v Evropě pro ochutnávání mořských plodů

Díky poloze u moře, rušným rybím trhům a bohatým znalostem vynalézavých kuchařů je Göteborg jedním z nejlepších míst v Evropě, kde si můžete vychutnat mořské plody. Na moderní a mezinárodní jídla s krevetami, rybou, humrem, raky, mušlemi a mnoho dalšího narazíte v celém městě. Pro jedinečný švédský zážitek spojený s chutnáváním mořských plodů vyzkoušejte Sjöbaren v Haga nebo nábřežní Sjömagasinet a ochutnejte tu úlovek dne připravený na skandinávský způsob. 

Talíř s čerstvými mořskými plody s humrem, mušlemi a ústřicemi na mramorovém stole.
Užijte si skvělé jídlo

Kuchaři v Göteborgu zvládají vše od mezinárodních kuchyní po mikro gastronomické inovace, takže s každým dalším pokrmem zjistíte, že je tohle destinace, do které se vyplatí vyrazit za jídlem. Město je domovem několika restaurací z Michelinského průvodce. Zmíníme například SK Mat & Människor, kde si pochutnáte na moderní skandinávské kuchyni, lokálně zaměřenou gastronomickou destinaci Project a sezónní restauraci Bhoga. Všechny z nich stojí za návštěvu. Pro zážitek spojený s celebritou šéfkuchaře, místním hrdinou Marcusem Samuelssonem, se zastavte do Norda. Zdejší gastronomie představuje jedinečné pojetí skandinávských klasik, včetně zvěřiny a speciality v podobě luxusní halv. 

Vytříbená a elegantní kuchyně – skvělé stravování a gurmánská prezentace
Aby si pochutnaly i děti

Göteborg je známý tím, že tu panuje přátelské prostředí pro rodiny, což se týká i možností venkovního stravování. Většina restaurací nabízí dětské menu, ale některé z nich se opravdu snaží ratolestem dopřát skvělý zážitek. Moon Thai díky palmovým listům, neonovým světlům a interiéru připomínajícímu bludiště přenese strávníky do barevných ulic Thajska. Moreno Pizza ve čtvrti Majorna nabízí spoustu prostoru a možnost pochutnat si na výborné pizze v přestavěném kině. Řetězec restaurací Pinchos byl založený v Göteborgu a nabízí nejrůznější chuťovky i drobné jídlo vhodné i pro děti. To vše v restauracích umístěných po celém městě, které se svým vzhledem podobají cirkusu.

Rodina s dětmi v restauraci
Ochutnejte světové chutě na tržnicích

Chcete ochutnat nejlepší chutě Göteborgu, aniž byste museli běhat po celém městě? Vydejte se na tržnici! V proslulé Stora Saluhallen najdete historii i spoustu dobrot. Najdete tu řezníky, prodejce ryb, a mnoho dalších vedle stánků, které podávají jídla ve stylu Skandinávie, Itálie, Vietnamu a tak dále. V centru stojí restaurace Saluhall Briggen a nabízí širokou škálu rychlého občerstvení (vřele doporučujeme falafel a pizzu na dřevě). A velmi moderní Lindholmen Street Food Market je přehlídkou měnícího se výběru food trucků, kde si za poslechu živé hudby dáte opravdu inovativní jídlo a místní pivo. 

Hala tržnice. Autentická tržnice plná života a spousty chutných lahůdek.
Na čepu je pivovarnická scéna

Pivovarnická scéna Göteborgu představuje spojení starosvětské tradice s moderní hravostí a její inovace probíhají již po staletí… její pověst se navíc neustále zlepšuje. Chcete-li ochutnat pivo z Göteborgu, navštivte místní výčepy Poppels, Dugges Pils nebo Majornas Bryggeri. Nebo zkuste Brewer’s Beer Bar, kde si ke skvělému výběru mezinárodních a švédských piv můžete dát kváskovou pizzu. 

Detailní pohled na spoustu pivních výčepů v baru
Odzátkujte skvělou vinařskou scénu

Co vás uklidní víc než sklenice vína v příjemném prostředí? Göteborg je domovem mnoha skvělých vinných zážitků pro všechny chuťové pohárky. Hledáte klidné místo, kde si dáte skleničku? Vyzkoušejte Bar La Lune nebo Bar Cento. Je libo něco akčnějšího? V trendy Vinbaren a bublinkovém Champagnebaren to žije. Nebo zamiřte do věhlasné SOMM, restaurace se zaměřením na víno, která je trochu schovaná ve sklepení Lorensbergu. Tamější pečlivě vybraná vína se krásně snoubí se skandinávským jídlem zaměřeným na lokální ingredience za dostupnou cenu. 

Detailní záběr barmana, který do sklenice nalévá červené víno. Koncept pohostinství, nápojů a vína.
Nechte si umíchat koktejl

Kulinární inovace v Göteborgu nabízí něco víc než jen dobré jídlo. To své si tu najdou také milovníci koktejlů, kteří hledají inovativní mixologii. Dejte si divoké a inovativní koktejly v retro-futuristickém Steampunk Bar nebo klasiky zase ve Stranger, podniku inspirovaném prohibičními bary. Koktejl s výhledem si zase dopřejte ve Skanshof neboHenriksberg. Bez ohledu na vaše chuťové buňky si určitě v některém baru najdete svůj oblíbený drink. 

Přátelé si dávají koktejl
Dopřejte si veganskou i vegetariánskou hostinu

Göteborg má pověst zeleného města, což platí i pro místní restaurace. Ve většině z nich jsou běžné dostupné vegetariánská a veganská jídla, a nejsou to žádné doplňkové záležitosti. Vyloženě veganské a vegetariánské restaurace najdete všude. Do oblíbené Blackbird (kam mohou i pejsci) v Stigberget zkrátka musíte vyrazit kvůli místním kreativním veganským pokrmům (a špičkovým koktejlům). Julie’s Café v Majorna zase zaručí, aby si i vegani mohli dát fika. Nabízí tu totiž francouzské pečivo bez živočišných produktů (určitě si dejte domácí veganský sýr). Najít v Göteborgu skvělé vegetariánské nebo veganské jídlo není problém. Ale vybrat si z tolika skvělých možností, to už může být náročné.

Dva lidé si dávají veganský oběd

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.