Děti v parku

Nejlepší aktivity pro rodinu v Göteborgu

Göteborg přinese radost všem věkovým skupinám!

 

Pouze v druhém největším městě Skandinávie se může rodina proházet mezi opicemi ve vědeckém centru, projet se na horské dráze nebo vjet autobusem přímo do oceánu, a to vše stihnout za jedno dopoledne. Díky rozsáhlým venkovním prostorům, desítkám hřišť, příjemným restauracím a bezpočtu míst, které můžete objevovat, představuje Göteborg jednu z nejlepších destinací pro rodiny a městskou dovolenou v Evropě.

 

Pro malé děti (a dospělé, co tak trochu dětmi zůstali) je objevování tohoto přátelského města vyloženě radost. Přinášíme pár nejlepších rodinných aktivit, událostí a destinací ve městě.

Header
Objevujte lesy v Slottsskogen
Body

Obrovské hřiště Plikta, bezplatná zoo s losy, tučňáky a spoustou dalšího, to vše budete s radostí objevovat v Slottsskogen. Zelené prostranství s rozlohou 137 hektarů je největším klenotem v tolik zbožňovaném systému parků v Göteborgu a zároveň dokonalý způsob, jak si dopřát čas v přírodě, aniž byste vytáhli paty z města. Kromě příjemné sítě dostupných lesních tras tu najdete bludiště, různá hřiště a mezi nimi také minigolf, pikniková místa, ohniště, úchvatné panoramatické výhledy a samozřejmě několik kiosků s hot dogy, zmrzlinou a vaflemi.

Image
„Plikta“ je oblíbené hřiště, které se nachází v městském parku Slottsskogen.
Image caption
Copyright: Superstudio D&D / Göteborg & Co
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Dopřejte si svou dávku adrenalinu v Lisebergu
Body

Liseberg v roce 2023 oslaví 100 let fungování. Největší zábavní park v celé Skandinávii zajisté potěší návštěvníky všech věkových kategorií, protože tu najdou do nebe se tyčící horské dráhy, atrakce pro děti a zároveň skvělé možnosti stravování, karnevalové hry a koncerty. Ať už jste dorazili, abyste rozproudili svůj adrenalin, nebo si jen chcete užít v Kaninlandet proslulé vystoupení králíků, žádná návštěva parku nesmí skončit, aniž byste se svezli na ruském kole Liseberg Wheel. Nabízí totiž nesrovnatelné výhledy na Göteborg. Bonusem je, že během Halloweenu se park promění na strašidelnou zábavu, a pak se před vánočními svátky transformuje v jeden z nejlepších vánočních trhů ve Skandinávii. 

Image
Barevný vstup do zábavního parku Liseberg v Göteborgu
Image caption
Copyright: Peter Kvarnström / Göteborg & Co
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Hurá do divočiny v Universeum
Body

Tropický deštný prales s opicemi v srdci Skandinávie? V horních patrech výškové budovy plavou žraloci a rejnoci? Ve vědeckém muzeu Universeum je možné všechno. Vaše rodina se bude skvěle bavit, zatímco se bude procházet divokou přírodou ve vícepodlažním vnitřním pralese a sledovat tropické ryby, jak plavou v akváriu. Při tom si ani neuvědomíte, kolik jste se toho vlastně dozvěděli! Ve vědeckém muzeu světové úrovně najdete také expozice věnované zdraví, cestování do vesmíru, technologiím a spoustě dalších témat, takže se jedná o jeden z nejzábavnějších vzdělávacích zážitků ve městě.

Image
Šťastná rodina poblíž akvária v oceanáriu. Společné trávení času
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Objevte pravěk v Göteborgs Naturhistoriska Museum
Body

Přírodovědné muzeum Naturhistoriska Museum Göteborg se nachází na příhodném místě na kopci nad Slottsskogen a najdete v něm krásně zachovalá zvířata, která mapují vývoj planety v období 3,8 milionu let. Nachází se tu zkamenělé kostry dinosaurů, vycpaní ptáci a další obyvatelé oceánů, savan a hor po celém světě. Muzeum je také domovem jednoho z nejznámějších obyvatel Göteborgu: 16metrového, zcela zachovalého velrybího mláděte. Místní legendu ale nenaplňuje – v jeho žaludku nenajdete kavárnu. Replika na nedalekém hřišti Plikta má však v břiše stolek pro rychlé fika – švédskou svačinu. 

Image
Spokojená matka a dcera v muzeu zkoumají expozice z minulých století
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Škola hrou v Alfons Åberg Kulturhus
Body

Interaktivní vzdělávací a herní centrum Alfons Åbergs Kulturhus se při svém vzniku inspirovalo nejznámější tvorbou oblíbené švédské autorky. Stejně jako postava (v některých zemích známá jako Alfie Atkins), po které je centrum Kulturhus pojmenované, se zaměřuje na hodnoty „laskavost, radost a zvědavost“. Prolínají se prostorem, kde existují společně se vzděláváním, vyprávěním příběhů, vystupováním a představivostí. Spojte návštěvu s procházkou po vedlejším areálu Trädgårdsföreningen (hledejte „tajné“ hřiště uprostřed) a budete mít dva skvělé kulturní zážitky v jednom!

Image
Alfons Åberg Kulturhus
Image caption
Copyright: Superstudio D&D / Göteborg & Co
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Zahrajte eso
Body

Göteborg je město plné menších i větších parků – po celém městě najdete miniaturní golfová hřiště, která nabízí dokonalé zpestření v podobě golfu a zmrzliny. Hřiště najdete přilepená na fotbalová hřiště v Heden Park, poblíž malého jezera v Slottskogen i na dalších místech. 

Image
Roztomilá dívka v předškolním věku hraje s rodinou mini golf. Šťastné batole se baví při venkovní aktivitě. Letní sport pro děti a dospělé, venku. Rodinná dovolená nebo rezort
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Ponořte se na palubě Ocean Bus
Body

Stejně jako většina vyhlídkových jízd, i vyhlídkový autobus Ocean Bus, připomínající svou barevností žraloka, projíždí většinu hlavních míst a památek v Göteborgu. Zrovna když si pomyslíte, že jste na další obyčejné vyhlídkové cestě autobusem, Ocean Bus zajede přímo do řeky Göta a promění se ve vyhlídku na lodi! Je to jedinečný způsob, jak si prohlédnout město z nejrůznějších úhlů a proměnit běžnou návštěvu památek v něco úchvatného.  

Image
Děti v autobusu
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Projížďka po kanálech plná Paddan
Body

Göteborg je slavný hned z několika důvodů, ale místní jsou hrdí zejména na historické kanály a kameňáky. S obojím se setkáte během Paddan tour, protože vás na téhle prohlídce kanálů a nábřeží provádí průvodce se zálibou ve slovních hříčkách a vtípcích. Strávit den an vodě je vždy radost. Paddan je skvělý způsob, jak mohou děti poznat trochu kultury, zároveň se celou dobu bavit a smát. 

Image
Pohled na kanál v centru Göteborgu, Švédsko
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Vyzkoušejte sjezdovky ve Skidome
Body

Chtěli byste zažít zimní říši divů kdykoli během roku? Ve Skidome vždy panuje zima a sníh tu čeká na lyžaře všech věkových kategorií. Díky svým dobře udržovaným sjezdovkám a malým kopcům představuje Skidome ideální místo, kde se můžete v létě zchladit nebo uniknout před zimním deštěm. Tenhle Alpám podobný zážitek je zkrátka pro každého. K dispozici je zapůjčení lyží a výuka lyžování, takže si tuhle jedinečnou atrakci můžete užít, i když s sebou nemáte vybavení.

Image
Skidome v Göteborgu
Image caption
Copyright: Dino Soldin / Göteborg & Co
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Oslavte 400. výročí města Göteborg
Body

Od 2. do 5. června ovládne čtvrť Frihamnen Jubileumsfirande Göteborg, kde vás zabaví živá hudba, tanec, výstavy a mnohem víc. Hudební vystoupení budou mít široký záběr, od popu po klasiku, a festival navštíví dokonce i královská rodina. Kromě toho si tu můžete dát celou řadu výborných dobrot, a tak bude Jubileumsfirande jednou z největších rodinných událostí tohoto léta. A co víc, celé je to zcela zdarma a dostupné všem věkovým kategoriím. Všechno nejlepší, Göteborgu! 

 

Pro kompletní seznam událostí vhodných pro rodiny souvisejících s oslavami 400. výročí Göteborg klikněte sem.

Image
Göteborg výročí 400 let
Image caption
Copyright: Happy Visuals / Göteborg & Co
Related article
Quick Facts
Facilities

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.