Zarezervovat

Dokumenty Potřebné pro Cestování

Cestování s dopravou Stena Line


Dokumenty nutné k cestování se společností Stena Line

Jaké dokumenty potřebuji k cestě do Švédska a zpět?

Na trasách Stena Line na kontinent a zpět
Na trasách mezi Německem a Švédskem, Polskem a Švédskem, Lotyšskem a Švédskem a Německem a Lotyšskem jsou k odbavení schváleny níže uvedené doklady totožnosti.
  • Cestovní pas se strojově čitelným kódem
  • Občanský průkaz vydaný podle standardu EU se strojově čitelným kódem nebo čipem, vydaný státním úřadem v rámci EU/EHP

Tato nařízení platí pro všechny cestující včetně dětí.


Na trasách Stena Line mezi severskými zeměmi

Na trasách mezi Dánskem a Švédskem, jsou k odbavení a cestování občanů pocházejících ze zemí EU/EHP schváleny níže uvedené doklady totožnosti. Pro cestující ze zemí mimo EU/EHP je jediným platným dokumentem cestovní pas a toto nařízení platí také pro děti.

  • Platný cestovní pas se strojově čitelnou oblastí,
  • občanský průkaz vydaný podle standardu EU se strojově čitelným kódem nebo čipem, vydaný státním úřadem v rámci EU/EHP.

Toto pravidlo platí pro všechny cestující s výjimkou dětí mladších 16 let, které cestují s jedním či oběma rodiči a které mohou cestovat na doklad totožnosti svých rodičů.

Chcete-li získat informace ohledně organizovaných skupinových výletů pro mladé (např. školních tříd, mládežnických sdružení nebo mládežnických sportovních týmů, které potřebují cestovat mezi Švédskem a Dánskem), obraťte se na naše oddělení pro cestování skupin. (Švédsko: +46 770 57 57 00, Dánsko: +45 96 200 200).

Výše uvedená pravidla jsou obecná pravidla společnosti Stena Line pro cestování našimi trajekty do Švédska a Norska a zpět. Je povinností cestujícího ověřit si před cestou požadované typy dokumentů.

Cestování do Velké Británie a Irska

Při cestě do Velké Británie je nutné předložit platný cestovní pas nebo doklad totožnosti. Pokud jste občanem ze země mimo EU, ujistěte se, že máte všechny příslušné dokumenty a víza, která k cestě potřebujete.  Pokud nebudete mít dokumentaci v pořádku, může vám být při příjezdu zakázán vstup na území daného státu. 


Aktuální informace najdete na webových stránkách UK Visas and Immigration, kde je uveden přehled zemí, jejichž občané musí při vstupu do Velké Británie předložit vízum.