Mohu cestovat, když jsem těhotná?

Žádná omezení pro cestování těhotných žen na našich plavbách neplatí, s výjimkou tras Rosslare – Cherbourg a Harwich – Hoek van Holland (viz níže). Cestující by si však měli být vědomi, že je jejich odpovědností zajistit, aby byli způsobilí k cestování.

 

Může to mít vliv na plnění cestovního pojištění, proto by se těhotná cestující měla obrátit na svou pojišťovnu a zjistit si pojistné podmínky.

 

Za určitých specifických okolností si vyhrazujeme právo odmítnout vám přístup na naše trajekty nebo požadovat lékařské potvrzení bez ohledu na fázi vašeho těhotenství.

 

Na trase Rosslare – Cherbourg mohou těhotné ženy do 28. týdne cestovat bez omezení. Ženy ve 28.–31. týdnu těhotenství musí předložit lékařské potvrzení potvrzující, že jsou způsobilé k cestování. Ženy od 32. týdne těhotenství nemají na této trase povoleno cestovat.

 

Na trase Harwich – Hoek van Holland mohou těhotné ženy cestovat pouze do 36. týdne těhotenství. Pokud čekáte více než jedno dítě, můžete cestovat pouze do 34. týdne těhotenství. Před cestou doporučujeme konzultaci u praktického lékaře a sjednání cestovního pojištění.