Oslo

Oslo – hlavní město plné života!

 

Hlavní město Norska, do kterého dorazíte po malebné jízdě z našeho přístavu v Göteborgu, je živé, energické a obklopené neskutečnou krásou. Najdete tu gastronomickou scénu světové úrovně, mimořádnou historii a zároveň okouzlující krajinu, která vás zaručeně nadchne. 

 

Oslo, to je domov bohatých přírodních krás, ať už preferujete městské parky, husté lesy nebo souostroví, které vypadá jako ze snu. Středobodem Osla je fjord, do jehož zálivů se můžete vydat v rámci vyhlídkové plavby nebo na kajaku. Právě fjord je také centrem populární městské kultury saunování. Ve městě najdete menší, ale oblíbené pláže, a návštěva ostrovů nabízí jedinečný a nezapomenutelný způsob, jak fjordy poznat.

 

Toto město je přátelské vůči chodcům a procházet jej pěšky je důležité, abyste poznali místní jedinečné oblasti. Aker Brygge byla původně průmyslová čtvrť, ale nyní je to centrum restaurací, měst, umění a nočního života. Tjuvholmen je zase vzkvétající umělecká čtvrť a do velmi trendy Grünerløkky zase vyrazte za skvělými bary, restauracemi a butiky. Každá čtvrť v Oslu má svou jedinečnou osobnost, kterou stojí za to poznat.

 

Výsledkem zařazení Osla na seznam měst světové úrovně je také kulinářská scéna světové úrovně, kde pouliční občerstvení, trhy s mořskými plody a vytříbené restaurace koexistují s bezpočtem kiosků prodávajících pølse – norskou variaci hot dogu. Haly plné jídla, jako jsou Mathallen, VippaBarcode Street Food přitahují turisty i místní obyvatele kombinací místního piva, mezinárodní kuchyně a norských chutí. Mezi ty patří třeba raspeballer (tradiční bramborové knedlíky), morušový džem nebo čerstvé mořské plody. Z Osla nemůžete odjet, pokud nevyzkoušíte „brunost“, hnědý kozí sýr, který výborně chutná na vafli. Nezapomeňte také říct „skål“, až budete ochutnávat místní lihoviny, například aquavit.

 

Oslo vás také nadchne, pokud rádi navštěvujete muzea. O norské popové hudbě se dozvíte v Popsenteret, na známý skok na lyžích se zase můžete podívat v Holmenkollen Ski Museum. Ve Fram Museum objevíte historii nejpevnější dřevěné lodě, která kdy byla postavena, a cestovat v čase do minulosti můžete v Norsk Folkemuseum, místě „živé historie“, kde ožívají století norských tradic. Obojí najdete na ostrově muzeí Bygdøy , kde se nachází i Norsk Maritimt MuseumKon-Tiki-Museum.

 

Žádná prohlídka Osla se neobejde bez návštěvy Munchova muzea, které se nedávno přestěhovalo do nádherné budovy na nábřeží. Najdete v něm 13 podlaží plných umění od norského umělce Edvarda Muncha a dalších. V muzeu se nachází několik verzí Munchova nejznámějšího obrazu Výkřik. Další Munchovy práce včetně Madonny a původní verze Výkřiku jsou vystaveny v Národním muzeu, kde najdete největší sbírku umění, architektury a designu. 

 

Fanoušci architektury si při objevování Osla a jeho kombinace tradičního norského designu s moderním stylem přijdou na své. Bjørvika Barcode v centru Osla tvoří 12 úzkých výškových budov s různou výškou i šířkou, které dohromady připomínají čárový kód. Norská národní opera a balet se nachází vedle přístavu a těm, kdo vyjdou schody na střechu, nabízí panoramatický výhled na fjordy. Pro trochu klidu a ticha se vydejte do Deichman Bjørvik, otevřené v roce 2020. Díky svému jedinečnému designu byla jmenována jednou z nejkrásnějších knihoven na světě.

 

Umění v Oslu se neomezuje pouze na muzea a architekturu, protože samotné město je plné veřejného umění. Při toulkách ulicemi tak máte pocit, jako byste se procházeli venkovní galerií. Skvělým příkladem je rozlehlý Frogner Park, kde se nachází největší park se sochami na světě, Vigeland Park. Kromě mnoha veřejných soch a nástěnných maleb tu objevíte bezpočet uměleckých pokladů ukrytých po celém městě.

 

Ať už jste na letní dovolené nebo zimním lyžařském zájezdu v Skimore Oslo, tohle město vás jistě ohromí při každé návštěvě.

Oslo – hlavní město plné života!

 

Hlavní město Norska, do kterého dorazíte po malebné jízdě z našeho přístavu v Göteborgu, je živé, energické a obklopené neskutečnou krásou. Najdete tu gastronomickou scénu světové úrovně, mimořádnou historii a zároveň okouzlující krajinu, která vás zaručeně...

Číst více Číst méně

Cestujte přes města Göteborg, Halmstad, Trelleborg, Karlskrona a Nynäshamn

Navštivte Oslo

Od 80.11€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Obrázek ubytování

First Hotel Millennium

Obrázek ubytování

Clarion Hotel The Hub

Obrázek ubytování

Anker Hotel

Obrázek ubytování

Scandic Byporten

Obrázek ubytování

Clarion Collection Hotel Bastion

Obrázek ubytování

Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo

Obrázek ubytování

Scandic Victoria

Obrázek ubytování

Karl Johan Hotel

Obrázek ubytování

Grand Hotel Oslo

Obrázek ubytování

P-hotels Oslo

Obrázek ubytování

Radisson Blu Scandinavia Hotel, Oslo

Obrázek ubytování

Comfort Hotel Grand Central

Obrázek ubytování

Comfort Hotel Xpress Central Station

Obrázek ubytování

Comfort Hotel Xpress Youngstorget

Obrázek ubytování

Anker Apartment – Grünerløkka

Obrázek ubytování

Hotel Continental

Obrázek ubytování

Thon Hotel Spectrum

Obrázek ubytování

Thon Hotel Rosenkrantz

Obrázek ubytování

Thon Hotel Opera

Obrázek ubytování

Thon Hotel Cecil

Cestujte přes města Göteborg, Halmstad, Trelleborg, Karlskrona a Nynäshamn

Navštivte Oslo

Od 80.11€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Prozkoumat více destinací

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.