Stavanger

Kde se staré setkává s novým

 

Stavanger je se svými zářivě zbarvenými nábřežními, ulicemi i klidnými procházkami podél vody zkrátka nezapomenutelný. Nachází se na úžasném poloostrově obklopeném Severním mořem, a třebaže není tak známý jako Oslo, je čtvrtým největším městem Norska a stojí za to, abyste jej zařadili do svých cestovních plánů.

 

Stavanger prozkoumávejte pěšky, abyste lépe poznali krásu a historii města. Obdivujte krásu gotické katedrály Stavanger, která je nejstarší v Norsku, a projděte se po Gamle Stavanger, nejstarší části města se 173 dřevěnými budovami z 18. století.

 

Určitě si udělejte čas na prohlídku uličky Øvre Holmegate plné života. Tato pěší zóna, které se lokálně říká „Fargegata“ (Ulice barev), je díky svým svérázným obchodům a budovám se zářivými barvami středobodem života. Ulici lemují kavárny a restaurace, které podávají nejrůznější lahůdky a možná i ty nejčerstvější mořské plody, jaké v životě ochutnáte.

 

S průmyslovou historií regionu se seznámíte v norském muzeu konzervování potravin nebo norském muzeu ropy. Ještě dál v čase se přesunete v archeologickém muzeu, kde se nachází památky z pravěku. V rámci starodávných tradic také navštivte památník Meče ve skále, kde bojoval v roce 872 král Harald Harfagre za sjednocení Norska do jednoho království.

 

Norsko je známé pro krásu své přírody a Stavanger a jeho okolí tento předpoklad skutečně naplňují. Lysefjorden je 40 kilometrů dlouhý fjord, který nabízí vzrušující dobrodružství s majestátními horami a nádhernými vyhlídkami. Vydejte se na procházku podél mostu nebo se pohodlně usaďte a odpočiňte si při uklidňující plavbě lodí, při níž si užijete výhledy na vodopády a (snad) uvidíte spoustu mořských živočichů.

 

Mezi mnohé přírodní divy této oblasti patří ohromná skála Preikestolen (Kazatelna). Filmoví nadšenci ve skalním bloku, tyčícím se 604 m nad Lysefjordem, tohle místo jistě poznají z nervy drásající scény z Mission Impossible – Fallout. Dostat se na vrchol znamená jen středně náročnou procházku. Pro milovníky vzrušení je nedaleko Kjerag, balvan vklíněný mezi dvě hory, na který se můžete posadit v závratné výšce 1000 m nad Lysefjordem. 
 

Hledáte něco trochu klidnějšího? Pláž Sola je jedno z nejoblíbenějších pobřeží v regionu. Místní zlaté písky a studená voda jsou ideální pro ty, kdo mají rádi sporty využívající kombinaci větru a vody, ale také velkolepé západy slunce. Mezi další pláže, které byste si neměli nechat ujít, patří Jærstrendene: tyto několik kilometrů dlouhé pruhy norského ráje jsou kombinací písečných a oblázkových pláží s morénovým skalnatým pobřežím. 
 

Tak už sbalte auto a vydejte se do Stavangeru na výlet plný dobrodružství. Tohle je místo, o kterém se vám bude ještě dlouho zdát.  

Kde se staré setkává s novým

 

Stavanger je se svými zářivě zbarvenými nábřežními, ulicemi i klidnými procházkami podél vody zkrátka nezapomenutelný. Nachází se na úžasném poloostrově obklopeném Severním mořem, a třebaže není tak známý jako Oslo, je čtvrtým největším městem Norska...

Číst více Číst méně

Cestujte přes Göteborg a Trelleborg

Navštivte Stavanger

Od 91.11€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Obrázek ubytování

Comfort Hotel Square

Obrázek ubytování

Frogner House - Sirkus Renaa

Obrázek ubytování

Thon Hotel Maritim

Obrázek ubytování

Scandic Royal Stavanger

Obrázek ubytování

Scandic Stavanger Park

Obrázek ubytování

Thon Partner Stavanger Forum Hotel

Obrázek ubytování

Hotel Victoria

Obrázek ubytování

Clarion Collection Hotel Skagen Brygge

Obrázek ubytování

Clarion Hotel Stavanger

Obrázek ubytování

Clarion Hotel Energy

Obrázek ubytování

Frogner House - Lagårdsveien 115

Obrázek ubytování

Apartment With two Bedrooms and Parking in the City of Stavanger

Obrázek ubytování

Frogner House - Langgata 4

Cestujte přes Göteborg a Trelleborg

Navštivte Stavanger

Od 91.11€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Prozkoumat více destinací

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.