Trajektem do Norska na výlet se vším všudy!

Vítejte v zemi autoturistiky!

 

Víte, že cestování autem milujeme! Víme, že milujete výlety po cestách! A přestože celá Evropa, od Irska na západě až po Lotyšsko na východě, nabízí neuvěřitelné malebné cesty vedoucí všemi druhy terénu, Norsko lze jen těžko překonat, pokud jde o výlety, které můžete podniknout na dvou nebo čtyřech kolech... a všechny je tam pro vás mají zmapované.

 

V Norsku najdete nejméně 18 oceněných vyhlídkových tras, které vám můžeme doporučit. Jedná se o nejkrásnější silnice v zemi, které pokrývají celkem 2 136 km pobřeží a krajiny, pevninské a mořské scenérie, úžasná panoramata a dechberoucí výhledy. Norové jsou natolik ohleduplní, že podél cest vybudovali architektonické prvky, které maximalizují výhled ‒ plošiny, které vzdorují gravitaci, a mosty, které překlenují velkolepé vodopády. Když už mluvíme o vodopádech: komfortní zastávky jsou na velkolepé cestě velmi důležité, a proto si myslíme, že na vás zapůsobí i odpočívadla, z nichž mnohá jsou vybavena designovými vymoženostmi.

 

Umělecké instalace jsou úžasnou součástí výletů po cestách v Norsku ‒ zcela vás vtáhnou do přírody novým a osvěžujícím způsobem.

 

Naše oblíbená vyhlídková trasa – a také jedna z nejoblíbenějších tras National Geographic („jedna ze 101 nejlepších vyhlídkových cest na světě“) – je Kystriksveien. Tato 650 km dlouhá pobřežní trasa vede podél pobřeží Helgelandu se zajímavými zastávkami, jako je Pobřežní muzeum v Rørviku a norská geologická národní památka, Červený ostrov Leka. Jeďte z jihu na sever, začněte ve Steinkjeru v Trøndelagu a skončíte v Bodø, severně od polárního kruhu ‒ v zemi půlnočního slunce ‒ a v „hlavním“ miniměstě Nordlandu s kulturním centrem Kulturkvartalet Stormen, které stojí za návštěvu. Bodø je také Evropským hlavním městem kultury pro rok 2024, takže zrovna teď je vhodná doba na návštěvu!

 

Na této cestě také najdete Torghatten, nejslavnější norskou pamětihodnost: horu s dírou přímo uprostřed! Nebo souostroví Vega, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a tvoří jej 6 500 ostrovů s rybářskými vesnicemi s červeně natřenými domy.

 

Pokud plánujete při cestě do Norska vidět polární záři, mělo by být vaší destinací číslo 1 Tromsø. Samozřejmě, že nelze nikdy zaručit, že se polární záře objeví, ale pokud se dostanete do srdce oblasti výskytu polární záře kdykoli mezi zářím a dubnem, máte největší šanci. V Tromsø je také nejvíce barů a restaurací v přepočtu na obyvatele v zemi.

 

To je více než v OsluTromsø‒ i když víme, že toto hlavní město nabízí návštěvníkům neuvěřitelné přivítání. Toto moderní město 21. století se neustále vyvíjí ‒ což je patrné z měnícího se panoramatu ‒ a vždy je zde co nového objevovat. Je to město, které je blízko přírodě a má uvolněnou atmosféru. Nabádá vás ke spojení s přírodními živly ‒ les není nikdy daleko ‒ nebo si můžete zvýšit tepovou frekvenci při jízdě na ziplinu či na lyžích. A pokud jste o Oslu nikdy neuvažovali jako o gurmánské destinaci, zamyslete se znovu. Město zvyšuje svou úroveň, co se týče chutí a vůní, a na zbrusu novém jídelním lístku, který zahrnuje vše od pouličního jídla až po vynikající restaurace, je toho hodně k objevování.

 

Jak říkají v Norsku – Skål!

Vítejte v zemi autoturistiky!

 

Víte, že cestování autem milujeme! Víme, že milujete výlety po cestách! A přestože celá Evropa, od Irska na západě až po Lotyšsko na východě, nabízí neuvěřitelné malebné cesty vedoucí všemi druhy terénu, Norsko lze jen těžko překonat...

Číst více Číst méně

Vyberte si trasu přes Švédsko...

Užijte si výlet do Norska

Od 69 € jednosměrně, auto, řidič a sedadlo

Umístění přístavů

Map showing the routes to and from Sweden
Map showing the routes to and from Sweden

Společnost Stena Line má v Göteborgu k dispozici dva terminály, jeden ve směru na Kiel v Německu a druhý terminál slouží cestujícím, kteří míří do Dánska do Frederikshavnu. Terminál do Dánska se nachází dále na východě na řece Götě, poblíž obvodu Masthugget. Terminál je ze silnice E6 dobře značený a dostanete se k němu také tramvají.

 

Upozornění:  Nástup na palubu je u odjezdů mimo provozní dobu terminálu nebo u odjezdů na palubě Stena Vinga možný pouze ve vozidle. Nástup na palubu jako pěší cestující není u těchto odjezdů možný. 

Přístav Trelleborg je nejjižnějším přístavem ve Švédsku a je známý jako brána mezi Skandinávií a střední Evropou. Je snadno přístupný pěšky z centra Trelleborgu, případně autobusem, vlakem nebo autem.

Vybrané destinace

Vyberte si trasu přes Švédsko...

Užijte si výlet do Norska

Od 69 € jednosměrně, auto, řidič a sedadlo

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.