Trondheim

Z města do přírody

 

Trondheim ve středním Norsku se nachází na stejnojmenném fjordu přibližně 6 hodin severně od Osla a čeká vás tu historie, dobrodružství a šarm tohoto města. Díky četným možnostem zážitků a nádherné krajině je to ideální destinace pro víkendový výlet nebo rodinnou dovolenou. 

 

V Trondheimu se spojuje 1000 let historie s jedinečnou moderní atmosférou. V tomhle městě také najdete nejseverněji postavenou gotickou katedrálu na světě, Nidaros, a také historickou pevnost Kristiansten. Ta byla postavena po velkém požáru města v roce 1681 a oceníte na ní úžasné výhledy. A pokud se vám zamlouvá tak trochu královský zážitek, navštivte Stiftsgården. Majestátní sály této královské rezidence jsou v letních měsících otevřeny pro veřejnost.

 

Z moderního spektra je oblíbeným místem pro setkávání módní čtvrť Bakklandet. Můžete se tu procházet dlážděnými ulicemi nebo si půjčit kolo. Tohle je také domov prvního cyklistického výtahu na světě: „Trampe“ vynáší lidi (a jejich kola) po strmém svahu od nedalekého ikonického Staroměstského mostu k historické pevnosti. 

 

Náměstí města Trondheim Torg je rušné místo plné restaurací a obchodů, které je obzvlášť kouzelné, když se promění ve vánoční trhy. Nedaleko centra města se nachází nákupní centrum Solsiden s oblíbenými módními značkami a bohatým výběrem restaurací.

 

Dnes je Trondheim známé jako jedno z nejlepších míst, kde můžete vyzkoušet chutě Norska. Městu se přezdívá „Domov severských chutí“, a tak je hlavním cílem milovníků jídla, zejména díky inovativním kuchařům a zaměření se na regionální, sezónní suroviny, a to v celém městě. Pro milovníky piva nabízí pivovary Hammerhead, Austmann a E.C. Dahls skvělé možnosti, jak se formou ochutnávání seznámit s norskou pivovarnickou tradicí.

 

Trondheim samozřejmě není jen město plné zábavy, ale taky vstupní brána k úžasné norské přírodě prostoupené fjordy a spoustou dalšího. Navštivte Ilabekken, koridor modrozelené barvy, který spojuje město s přírodní rezervací Bymarka. Tahle turistická trasa začíná blízko centra města a končí u Theisendammen, jednoho z nejoblíbenějších jezer na koupání v Trondheimu.

 

Chcete vypustit svého vnitřního bojovníka? Vyzkoušejte pětidenní zážitek s názvem Go Viking. Tady zjistíte, jak přežít v přírodě, a naučíte se připravovat a vařit jídlo na otevřeném ohni. Pokud toužíte po kratší, ale náročné túře, podívejte se na Gråkallen. Ideálně se hodí pro rodiny a na vrcholu vás čekají skvělé výhledy na Trondheim. A pokud budete mít štěstí a navštívíte to tu v zimních měsících, můžete spatřit i polární záři.

 

V Trondheimu vše moderní žije v harmonii se starodávným a vás přivítá okouzlující příroda ve spojení s živým městem. Takhle zažijete Norsko, o jakém se vám ani nesnilo. 

Z města do přírody

 

Trondheim ve středním Norsku se nachází na stejnojmenném fjordu přibližně 6 hodin severně od Osla a čeká vás tu historie, dobrodružství a šarm tohoto města. Díky četným možnostem zážitků a nádherné krajině je to ideální destinace pro...

Číst více Číst méně

Cestujte přes Göteborg a Trelleborg

Navštivte Trondheim

Od 91.11€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Obrázek ubytování

Britannia Hotel

Obrázek ubytování

Clarion Hotel Trondheim

Obrázek ubytování

Scandic Nidelven

Obrázek ubytování

Scandic Bakklandet

Obrázek ubytování

Comfort Hotel Trondheim

Obrázek ubytování

Quality Hotel Augustin

Obrázek ubytování

Quality Hotel Prinsen

Obrázek ubytování

Chesterfield Hotel

Obrázek ubytování

Comfort Hotel Park

Obrázek ubytování

Clarion Collection Hotel Grand Olav

Obrázek ubytování

Scandic Solsiden

Cestujte přes Göteborg a Trelleborg

Navštivte Trondheim

Od 91.11€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Prozkoumat více destinací

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.