Wexford

Nádherný Wexford!

 

Technicky není Wexford velkoměstem, ale hlavním městem hrabství Wexford – často bývá nazývá Slunečným jihovýchodem Irska, protože je tu více hodin slunečního svitu než kdekoliv jinde v zemi. To je jen jeden z důvodů, proč bylo město v roce 2020 nejlepší irskou volbou pro dovolenkové pobyty. A pokud to schvalují místní, je to dost dobré i pro nás. Jděte s davem a vydejte se do Wexfordu – je tu spoustu místa pro každého!

 

Wexford má nejen nejlepší počasí, ale také má nejlepší místa, kde si jej můžete užít! 250 km pobřeží Wexfordu nabízí sedm pláží oceněných modrou vlajkou, včetně pláže Ballinesker, kde Steven Speilberg natáčel film Zachraňte vojína Ryana. Také zde najdete 13 pláží, které získaly ocenění Green Coast, a dvě přístaviště v Kilmore Quay a v New Rossu. Pláž Curraloe je nejdelší pláží v celé zemi, ostrovy Saltee Islands jsou v létě domovem kolonie papuchalků (také milují slunce!) a poloostrov Hook je oblíbený u milovníků vodních sportů. Nachází se zde také působivý maják – průvodce Lonely Planet ho popisuje jako „...pradědečka všech majáků“ a prohlásil jej za maják č. 1 na Zemi.

 

Stejně bohatá je i nabídka zajímavostí ve vnitrozemí. Ať už jste nadšeným zahradníkem, nebo jen dokážete ocenit dobře upravený trávník, stezka Wexford Garden Trail je skutečným potěšením pro oko a nabízí více než 20 úžasných míst, včetně hradu a zahrad Johnstown Castle & Gardens a arboreta Johna F. Kennedyho.

 

Pokud vás zajímá irská historie, jejích 9 000 let najdete v National Heritage Parku ve Ferrycarrigu. Na více než 35 akrech můžete objevovat prehistorická osídlení, kruhové pevnosti, vypálené valy Fulacht Fiadh, osídlené umělé ostrůvky na jezerech a vikingské domy, a zažít tak přesně to, jak Irsko vypadalo za časů našich předků. Loď Dunbrody z období hladomoru a Národní centrum povstání z roku 1798 (National 1798 Rebellion Centre) jsou také magnety pro amatérské historiky, kteří mají zájem dozvědět se co nejvíce o rozmanité historii Irska.

 

Dobré počasí také znamená, že je Wexford známý svými šťavnatými jahodami – můžete si nějaké natrhat podél silnice, navštívit některou z místních rodinných farem nebo, pokud na to máte čas, navštívit každoroční Jahodový festival.

 

Až se konečně dostanete do města Wexford (no, je toho tady spousta k vidění!), můžete prozkoumat hradby starého města a středověké uličky a zažít vřelou irskou pohostinnost – budete potřebovat nějaké osvěžení a místní restaurace a bary využívají místní plodiny, které jsou výjimečné. Okres je také známý svou zmrzlinou a místním pivem.

 

Nejpřekvapivější na Wexfordu je, že je domovem národní opery. Operní festival ve Wexfordu je pak přední světovou akcí, která přitahuje publikum z tuzemska i ze zahraničí. Můžete si sem také zajít na komedii, kabaret, cirkus, taneční vystoupení, film, divadlo, hudební představení i loutkové divadlo – takže, pusťte se do Wexfordu! Je to destinace, která má co nabídnout po celý rok.

Nádherný Wexford!

 

Technicky není Wexford velkoměstem, ale hlavním městem hrabství Wexford – často bývá nazývá Slunečným jihovýchodem Irska, protože je tu více hodin slunečního svitu než kdekoliv jinde v zemi. To je jen jeden z důvodů, proč bylo město v roce 2020...

Číst více Číst méně

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Irska

Od 169.00€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Obrázek ubytování

Crown Quarter

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Irska

Od 169.00€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Prozkoumat více destinací

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.