Belfast

Belfast volá!

 

Belfast, další z našich domovských měst, skutečně milujeme! V posledních letech se město přeměnilo z průmyslového centra na moderní evropské město. Když cestujete do Belfastu, uvidíte, že toto město dělá vše s jedinečným přízvukem a přátelským úsměvem, který vše posouvá na vyšší úroveň. Nikde nenajdete vřelejší nebo energičtější uvítání. Na to bychom si vsadili!

 

Váš taxikář, obsluha v restauraci, barman nebo sousedé u vedlejšího stolu pro vás mají příběh. Rádi vám poskytnou tipy, které ani v průvodci nenajdete, takže se nebojte zeptat! Řadu takových osob najdete na víkendovém trhu St. George's Market, kde najdete jedny z nejčerstvějších místních potravin: ryby z pobřeží, brambory z Comberu a teplé jídlo z celého regionu a okolí. Určitě vyzkoušejte ulsterské hranolky!

 

St. George's Market se nachází jen kousek pěšky od radnice a hlavní nákupní oblasti kolem náměstí Donegall Place. Vydejte se odtud na severovýchod a navštivte čtvrť Cathedral Quarter, která je plná skvělých barů a míst, kde se můžete najíst – je to místo, kde město v noci ožívá. Na dlážděných třídách i podél výstředních uliček najdete luxusní i neformální restaurace, historické hospody a zbrusu nové bary, stejně jako neuvěřitelné pouliční umění, které může směle konkurovat i metropolitnímu uměleckému centru The MAC.

 

Pokud jdete pěšky, přejeďte řeku u sochy velké ryby The Big Fish (není ji těžké najít!) a dostanete se do oblasti Belfastu, která zažívá opravdový rozmach: Titanic Quarter a Maritime Mile jsou příjemnou procházkou a dovedou vás přímo k ikonické světové turistické atrakci, Titanic Belfast. Právě tady byl před mnoha lety Titanic navržen, postaven a spuštěn na hladinu. A tento architektonický div s fasádou z hliníkových panelů je místem, na které je radost pohledět ještě předtím, než si vychutnáte zážitek z devíti informativních a interaktivních galerií.

 

Ulsterské muzeum a botanické zahrady mají své pevné místo mezi oblíbenými atrakcemi pro rodiny s dětmi – obojí najdete ve čtvrti Queen’s Quarter pojmenované po slavné univerzitě. Studují zde studenti z celého světa, díky čemuž je tato součást města mezinárodním centrem s eklektickou směsicí obchodů a míst, kde se můžete dobře najíst.

 

Belfast nabízí spoustu příležitostí k procházkám a také možnost projížďky vyhlídkovým autobusem. Jedná se o skvělé způsoby, jak poznat bohatou historii tohoto malého, ale mocného města. Belfast leží mezi kopci, ze kterých si můžete prohlédnout celé město, od jeřábů Samson a Goliath a zátoky Belfast Lough, až po pohoří Mournes, město Carlingford a přes moře až na ostrov Man. 

 

Belfast a Severní Irsko jsou samozřejmě po celém světě známé jako „domov Hry o trůny“. Pokud seriál znáte, určitě to víte – a určitě se sem budete chtít vydat! Hra o trůny, jeden z nejpopulárnějších fantasy seriálů všech dob, se natáčel na 25 místech v Severním Irsku. Každé z nich bylo vybráno pro svou drsnou krajinu, historickou architekturu a dechberoucí scenérie. Vše od venkovské krajiny přes lesy až po pobřeží je z Belfastu snadno dostupné.   

Belfast volá!

 

Belfast, další z našich domovských měst, skutečně milujeme! V posledních letech se město přeměnilo z průmyslového centra na moderní evropské město. Když cestujete do Belfastu, uvidíte, že toto město dělá vše s jedinečným přízvukem a přátelským úsměvem, který vše posouvá na vyšší...

Číst více Číst méně

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Irska

Od 165.00€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Obrázek ubytování

Leonardo Hotel Belfast

Obrázek ubytování

ETAP Belfast

Obrázek ubytování

Travelodge Belfast Central

Obrázek ubytování

Ramada by Wyndham Belfast City Centre

Obrázek ubytování

Hampton by Hilton Belfast City Centre

Obrázek ubytování

Maldron Hotel Belfast City

Obrázek ubytování

Hilton Belfast hotel

Obrázek ubytování

ibis Belfast City Centre

Obrázek ubytování

The Gasworks Hotel (formerly Radisson Belfast)

Obrázek ubytování

Gregory by the Warren Collection

Obrázek ubytování

Titanic Hotel Belfast

Obrázek ubytování

Queens University Belfast - Elms Village - Hostel

Obrázek ubytování

The Harrison

Obrázek ubytování

The 1852 - Self Check-in

Obrázek ubytování

Regency House

Obrázek ubytování

room2 Belfast Hometel

Obrázek ubytování

Stunning 2-bed Apartment in Belfast,close to City

Obrázek ubytování

Malmaison Belfast

Obrázek ubytování

Homely wee House

Obrázek ubytování

2-bed Apartment in Belfast Near City Centre

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Irska

Od 165.00€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Prozkoumat více destinací

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.