Cork

Vítejte v Corku!

 

Cork je druhé největší irské město a námořní ráj, který se nachází na východě největšího irského hrabství. Přitahuje po mnoho let návštěvníky z celého světa, a propůjčuje celému místu mezinárodní příchuť – s výrazným irským přízvukem! Hrabství Cork má také 1 000 km dlouhé pobřeží, které se rozkládá jak podél trasy Wild Atlantic Way, tak podél oblasti zvané Ireland’s Ancient East, tedy starobylý irský východ. Ať už vás vaše auto zaveze kamkoliv, je toho tady spousta k vidění a nudit se rozhodně nebudete...

 

Cork, někdy přezdívaný gastronomickým hlavním městem Irska, je známý svými trhy, z nichž nejznámější je English Market – Rick Stein jej ohodnotí jako nejlepší svého druhu ve Velké Británii a Irsku. Tento výstřední starý trh stojí v srdci města, a je oázou čerstvých produktů a vynikajícím místem pro snídani nebo oběd. Samozřejmě existují i další trhy: Coal Quay Market, Douglas Farmers’ Market nebo další trh v Mahon Point. Všechny nabízejí superčerstvé ovoce a zeleninu a gurmánské dobroty. Jejich milovníci budou ve svém živlu.

 

Pokud hledáte něco zcela odlišného, bleší trh Mother Jones je pokladnicí starého oblečení, nábytku, knih, domácího vybavení a řemeslných výrobků. Často zde také hraje hudba nebo se koná zábavní program.

 

Město Cork se nejlépe poznává pěšky, případně si můžete pronajmout městské kolo. Na jih od řeky stojí pevnost Elizabeth Fort – můžete si projít hradby, prohlédnout si ohromná děla a vychutnat si výhledy na město z bastionů.  Na západě lehce za městem najdete také Cork Gaol. Tato budova, která vypadá spíš jako hrad, byla v 19. století využívána jako vězení. Dnes zde realistické voskové figuríny společně s audiovizuálním obsahem přibližují sociální dějiny a životní styl tehdejší doby – program je vysoce ceněn návštěvníky všech věkových skupin a národností.  

 

Když cestujete do Corku s dětmi, je to ještě větší zábava. Celé město i jeho okolí nabízí spoustu aktivit – nedaleko najdete přírodní park Fota Island Wildlife Park, který budou děti MILOVAT. Jedná se o jednu z nejlepších rodinných atrakcí v Irsku, která je špičkou v oblasti ochrany přírody. K některým zvířatům, která se volně pohybují na ploše kolem 100 akrů, se můžete přiblížit velmi blízko.

 

A pouhých 20 minut jízdy na severozápad od Corku se nachází proslulý hrad Blarney Castle & Gardens, jeden z nejkrásnějších hradů v Irsku, který při road tripu jednoduše nesmíte vynechat. Jedná se o jeden z největších irských pokladů, a to nejen proto, že se zde nachází kámen Blarney Stone, jinak známý jako legendární Kámen výřečnosti. Státníci z celého světa, legendy světa literatury i filmové hvězdy – ti všichni políbili kámen Blarney Stone, takže nějaké kouzlo přece musí mít!

 

Vydejte se ještě trochu dál na pobřeží Atlantiku u Corku a projedete okouzlujícími přímořskými vesničkami a městy. Jedním z nich je Kinsale, který představuje krásnou zastávku na procházku s kávou nebo zmrzlinou. Pořiďte zde spoustu snímků! Nebo se vydejte na jihozápad od Corku, nastupte na malebný trajekt ve vesnici Passage East, který přepravuje i automobily, a brzy se ocitnete ve městě Cobh, posledním přístavu, který navštívil Titanic na své první a poslední osudové cestě. Navštivte muzeum Titanic Experience a dozvíte se více.

Vítejte v Corku!

 

Cork je druhé největší irské město a námořní ráj, který se nachází na východě největšího irského hrabství. Přitahuje po mnoho let návštěvníky z celého světa, a propůjčuje celému místu mezinárodní příchuť – s výrazným irským přízvukem! Hrabství Cork má také...

Číst více Číst méně

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Irska

Od 169.00€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Obrázek ubytování

The Address Cork

Obrázek ubytování

Leonardo Hotel Cork

Obrázek ubytování

Clayton Hotel Cork City

Obrázek ubytování

Creedons Traditional Welcome Accommodation

Obrázek ubytování

Maldron Hotel Shandon Cork

Obrázek ubytování

The Kingsley

Obrázek ubytování

Hayfield Manor

Obrázek ubytování

Ashley Hotel

Obrázek ubytování

The Montenotte Hotel

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Irska

Od 169.00€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Prozkoumat více destinací

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.