Navštivte více míst a stihněte více věcí díky trajektu do Irska!

Tam, kde na vás čeká vřelé přivítání...

 

Prohlédněte si při cestě do Irska jeden z nejcennějších klenotů Evropy, známý jako „Smaragdový ostrov“. Země plná historie a legend. Ať už si zde chcete užít život jakkoliv, Irsko má pro každého něco. Objevte rušná kosmopolitní města Dublin a Galway a zjistěte více o jedněch z nejvlivnějších postav literárního a hudebního světa, zatímco si budete užívat slavnou irskou pohostinnost.

 

Dublin, hlavní město Irska, je Mekkou aktivit a kultury. Objevte slavnou oblast Temple Bar, která je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací ve městě. Tato oblast je plná krásných obchodů, kaváren a tradičních barů a pro všechny návštěvníky je bezpochyby nezbytným cílem.

 

Dejte si pintu černého piva a užijte si prohlídku světově proslulé atrakce Guinness Storehouse. Objevte historii Guinnessu, než si vychutnáte pintu v Gravity Baru s 360° výhledem na město. Tvrdí se, že Guinness chutná na irské půdě ještě lépe. A co takhle posunout zážitek ještě o něco dál a vychutnat si pintu s vlastním selfie na vršku pěny? Tedy to bude parádní vzpomínka!

 

Milovníci literatury se mohou vydat do Trinity College v Dublinu a prohlédnout si slavnou Knihu z Kellsu. Tento rukopis z 9. století, který dokumentuje čtyři evangelia života Ježíše Krista, je největším irským kulturním pokladem a nejslavnějším středověkým rukopisem na světě. V rámci expozice se také můžete podívat do místnosti zvané Long Room, která je jednou z nejkrásnějších knihoven na světě – a domovem 200 000 nejstarších knih v Trinity College!

 

Nechte ruch Dublinu daleko za sebou a vydejte se na venkov, kde můžete objevovat zelená irská pole táhnoucí se kilometry daleko. Udělejte si úžasné vzpomínky na hrabství Clare a vychutnejte si dechberoucí výhledy na Moherské útesy, osvěžující kapky moře na přímořské cestě Wild Atlantic Way a výhledy na Aranské ostrovy. 

 

Hoďte si korunou, protože jednou z věcí, kterých má Irsko přebytek, jsou hrady. Vydejte se na majestátní King John’s Castle v Limericku nebo na hrad Kilkenny, nebo vyzkoušejte sokolnictví na hradě Ashford a létejte se sokolem jako profesionál! Navštivte hrad Blarney a polibte kámen Blarney Stone, který vás obdaruje „darem výřečnosti“ – mohl by se hodit!

 

Navštivte Belfast v Severním Irsku a poznejte historii nejslavnější lodi na světě při návštěvě muzea Titanic Belfast, nebo nasedněte do černého taxíku a projeďte se po městě, než ukojíte svůj hlad lahodným jídlem v jedné z mnoha zdejších restaurací.  A co takhle sbalit věci do auta, vydat se na epický roadtrip podél pobřeží Causeway Coast a počítat místa, která poznáte ze seriálu Hra o trůny? Nebo pokud máte odvahu, můžete zkusit přejít po lanovém mostě Carrick-A-Rede ve výšce 30 metrů nad skalami, což opravdu není pro slabé povahy! 

 

Irsko je nejen plné kultury, historie a krásných památek, které si můžete prohlédnout, ale čeká vás i řada gastronomických zážitků. Ať už máte chuť na cokoli, je zde spousta restaurací a kaváren, které uspokojí vaše chuťové pohárky.

 

A to nakupování! Od řetězců na hlavních třídách až po nezávislé butiky – najdete zde spoustu klenotů, ze kterých můžete vybírat. Nebo si našetřete kapesné a využijte skvělé slevy v outletovém centru Kildare Village, které je plné značkových kousků za fantastické ceny. 

 

Navštivte Irsko, které je ideální zemí pro návštěvu kdykoli během roku, a zažijte nezapomenutelnou dovolenou plnou vzpomínek a spousty nových míst, která můžete poznat.

Tam, kde na vás čeká vřelé přivítání...

 

Prohlédněte si při cestě do Irska jeden z nejcennějších klenotů Evropy, známý jako „Smaragdový ostrov“. Země plná historie a legend. Ať už si zde chcete užít život jakkoliv, Irsko má pro každého něco. Objevte...

Číst více Číst méně

Vyberte si z 5 tras

Užijte si výlet do Irska

Od 259 € jednosměrně, auto, řidič a sedadlo

Umístění přístavů

Map showing the routes to and from Ireland
Map showing the routes to and from Ireland
Map showing the routes to and from Ireland
Map showing the routes to and from Ireland

Přístav Belfast (VT4) se nachází na příhodném místě v blízkosti dálniční sítě u dálničního sjezdu 1 z dálnice M2, která nabízí snadný přístup do centra Belfastu a ostatních částí Irska.

Přístav Belfast (VT2) se nachází na příhodném místě v blízkosti dálniční sítě u dálničního sjezdu 1 z dálnice M2 (kruhový objezd Fortwilliam), takže se snadno dostanete do všech částí Irska.

Dublinský přístav je účelově postavené zařízení pro supertrajekty Stena Line. Trajektový terminál společnosti Stena Line v Dublinu se nachází 6 km (4 míle) východně od centra Dublinu. Všechny hlavní silnice vedoucí do přístavu jsou dobře značeny, takže s příjezdem k terminálu nebudete mít problém.

Terminál Rosslare Europort se nachází na konci silnice N25 v přístavu Rosslare a je zřetelně označen na všech příjezdových silnicích vedoucích do přístavu. Přístav leží 20 minut od města Wexford, 1 hodinu 20 minut od Waterfordu, 1 hodinu 45 minut od Kilkenny, 2 hodiny 15 minut od Dublinu a 3 hodiny od Corku.

 

Rosslare je malá vesnice se supermarketem, bankou, hotely, penziony, hospodami a restauracemi.

Vybrané destinace

Vyberte si z 5 tras

Užijte si výlet do Irska

Od 259 € jednosměrně, auto, řidič a sedadlo

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.