Navštivte více míst a stihněte více věcí díky trajektu do Irska!

Tam, kde na vás čeká vřelé přivítání...

 

Prohlédněte si při cestě do Irska jeden z nejcennějších klenotů Evropy, známý jako „Smaragdový ostrov“. Země plná historie a legend. Ať už si zde chcete užít život jakkoliv, Irsko má pro každého něco. Objevte rušná kosmopolitní města Dublin a Galway a zjistěte více o jedněch z nejvlivnějších postav literárního a hudebního světa, zatímco si budete užívat slavnou irskou pohostinnost.

 

Dublin, hlavní město Irska, je Mekkou aktivit a kultury. Objevte slavnou oblast Temple Bar, která je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací ve městě. Tato oblast je plná krásných obchodů, kaváren a tradičních barů a pro všechny návštěvníky je bezpochyby nezbytným cílem.

 

Dejte si pintu černého piva a užijte si prohlídku světově proslulé atrakce Guinness Storehouse. Objevte historii Guinnessu, než si vychutnáte pintu v Gravity Baru s 360° výhledem na město. Tvrdí se, že Guinness chutná na irské půdě ještě lépe. A co takhle posunout zážitek ještě o něco dál a vychutnat si pintu s vlastním selfie na vršku pěny? Tedy to bude parádní vzpomínka!

 

Milovníci literatury se mohou vydat do Trinity College v Dublinu a prohlédnout si slavnou Knihu z Kellsu. Tento rukopis z 9. století, který dokumentuje čtyři evangelia života Ježíše Krista, je největším irským kulturním pokladem a nejslavnějším středověkým rukopisem na světě. V rámci expozice se také můžete podívat do místnosti zvané Long Room, která je jednou z nejkrásnějších knihoven na světě – a domovem 200 000 nejstarších knih v Trinity College!

 

Nechte ruch Dublinu daleko za sebou a vydejte se na venkov, kde můžete objevovat zelená irská pole táhnoucí se kilometry daleko. Udělejte si úžasné vzpomínky na hrabství Clare a vychutnejte si dechberoucí výhledy na Moherské útesy, osvěžující kapky moře na přímořské cestě Wild Atlantic Way a výhledy na Aranské ostrovy. 

 

Hoďte si korunou, protože jednou z věcí, kterých má Irsko přebytek, jsou hrady. Vydejte se na majestátní King John’s Castle v Limericku nebo na hrad Kilkenny, nebo vyzkoušejte sokolnictví na hradě Ashford a létejte se sokolem jako profesionál! Navštivte hrad Blarney a polibte kámen Blarney Stone, který vás obdaruje „darem výřečnosti“ – mohl by se hodit!

 

Navštivte Belfast v Severním Irsku a poznejte historii nejslavnější lodi na světě při návštěvě muzea Titanic Belfast, nebo nasedněte do černého taxíku a projeďte se po městě, než ukojíte svůj hlad lahodným jídlem v jedné z mnoha zdejších restaurací.  A co takhle sbalit věci do auta, vydat se na epický roadtrip podél pobřeží Causeway Coast a počítat místa, která poznáte ze seriálu Hra o trůny? Nebo pokud máte odvahu, můžete zkusit přejít po lanovém mostě Carrick-A-Rede ve výšce 30 metrů nad skalami, což opravdu není pro slabé povahy! 

 

Irsko je nejen plné kultury, historie a krásných památek, které si můžete prohlédnout, ale čeká vás i řada gastronomických zážitků. Ať už máte chuť na cokoli, je zde spousta restaurací a kaváren, které uspokojí vaše chuťové pohárky.

 

A to nakupování! Od řetězců na hlavních třídách až po nezávislé butiky – najdete zde spoustu klenotů, ze kterých můžete vybírat. Nebo si našetřete kapesné a využijte skvělé slevy v outletovém centru Kildare Village, které je plné značkových kousků za fantastické ceny. 

 

Navštivte Irsko, které je ideální zemí pro návštěvu kdykoli během roku, a zažijte nezapomenutelnou dovolenou plnou vzpomínek a spousty nových míst, která můžete poznat.

Tam, kde na vás čeká vřelé přivítání...

 

Prohlédněte si při cestě do Irska jeden z nejcennějších klenotů Evropy, známý jako „Smaragdový ostrov“. Země plná historie a legend. Ať už si zde chcete užít život jakkoliv, Irsko má pro každého něco. Objevte...

Číst více Číst méně

Vyberte si z 5 tras

Užijte si výlet do Irska

Od 149 € jednosměrně, auto a řidič

Umístění přístavů

Mapa zobrazující trasy a přístavy do a z Irska
Mapa zobrazující trasy a přístavy do a z Irska
Mapa zobrazující trasy a přístavy do a z Irska
Mapa zobrazující trasy a přístavy do a z Irska

Přístav Belfast (VT4) se nachází na příhodném místě v blízkosti dálniční sítě u dálničního sjezdu 1 z dálnice M2, která nabízí snadný přístup do centra Belfastu a ostatních částí Irska.

Přístav Belfast (VT2) se nachází na příhodném místě v blízkosti dálniční sítě u dálničního sjezdu 1 z dálnice M2 (kruhový objezd Fortwilliam), takže se snadno dostanete do všech částí Irska.

Dublinský přístav je účelově postavené zařízení pro supertrajekty Stena Line. Trajektový terminál společnosti Stena Line v Dublinu se nachází 6 km (4 míle) východně od centra Dublinu. Všechny hlavní silnice vedoucí do přístavu jsou dobře značeny, takže s příjezdem k terminálu nebudete mít problém.

Terminál Rosslare Europort se nachází na konci silnice N25 v přístavu Rosslare a je zřetelně označen na všech příjezdových silnicích vedoucích do přístavu. Přístav leží 20 minut od města Wexford, 1 hodinu 20 minut od Waterfordu, 1 hodinu 45 minut od Kilkenny, 2 hodiny 15 minut od Dublinu a 3 hodiny od Corku.

 

Rosslare je malá vesnice se supermarketem, bankou, hotely, penziony, hospodami a restauracemi.

Vybrané destinace

Vyberte si z 5 tras

Užijte si výlet do Irska

Od 149 € jednosměrně, auto a řidič

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.