Dublin

V dublinském Fair City...

 

Dublin je město s velkým srdcem – přijetí je skutečně vřelé. Dublin dobře známe – plavíme se do něj každý den z Holyheadu, za kultovními komíny elektrárny Poolbeg a červeným majákem, které se dívají na moře z Velké jižní stěny.

 

Proč nezačít svou návštěvu na jedné z nejoblíbenějších turistických atrakcí Irska – Guinness Storehouse, kde se dozvíte neuvěřitelný příběh světoznámého tmavého piva. Absolvujte kompletní prohlídku a než se nadějete, ocitnete se v sedmém patře v baru Gravity s panoramatickým výhledem na Dublin a okolí a přitom si vychutnáte bezplatnou pintu „černého moku“.

 

Když cestujete do Dublinu, nezapomeňte si prohlédnout jedno z nejnovějších a nejoblíbenějších muzeí města – EPIC, které je epické nejen názvem, ale i svou kvalitou. Irské muzeum emigrace bylo po dobu tří let po sobě oceněno světovou cenou World Travel Awards jako nejlepší evropská turistické atrakce. Každý je tak trochu Irčan (že?) a tak je to něco, co by mělo zajímat každého návštěvníka.

 

Věnujte čas prozkoumání univerzity Trinity College a jejího úžasného areálu Georgian Quarter. K dispozici jsou prohlídky vedené studenty a v budově staré knihovny najdete nejsvětější relikvii světa, Knihu z Kellsu. Je to kulturní artefakt, který si nesmíte nechat ujít, ale protože se každý týden zobrazí pouze jedna stránka, museli byste se tu zdržet sedm dlouhých let, abyste je viděli všechny! Stáhněte si bezplatnou audio prohlídku pro svou předem rezervovanou návštěvu a zjistěte vše o tomto neuvěřitelném rukopisu za zlomek času. 

 

O něco dále na jih, ale stále ještě ve čtvrti Georgian Quarter, najdete náměstí Merrion Square – malou oázu v rušném městě. Dejte si kávu, najděte si místo k odpočinku a nechte se inspirovat naklánějící se sochou Oscara Wilda. V neděli si můžete prohlédnout neuvěřitelné moderní umění kolem zábradlí v parku. 

 

Christ Church, jedna ze dvou dublinských katedrál, je již téměř 1 000 let cílem poutníků. Jedná se o jednu z nejstarších budov ve městě, která je domovem krypty z 12. století, a pokud návštěvu správně načasujete, můžete zde dokonce vyslechnout koncert. 

 

Pokud si chcete pořádně užít ruch města, vydejte se na Grafton Street. Jedna z nejnavštěvovanějších ulic v Irsku je plná prodejců a samozřejmě i pouličních umělců! Jedná se o hlavní ulici Dublinu, kde najdete všechny známé značky spolu s některými místními oblíbenými podniky – Bewley’s Café je tu již téměř 100 let. Snídani můžeme bez obav doporučit!

 

Na severní straně města leží Phoenix Park, největší uzavřený městský park v Evropě a místo, kde najdete vše od rezidence amerického velvyslance po pravidelná utkání póla. Nachází se zde také Dublinská zoo, jedna z nejstarších a nejoblíbenějších zoologických zahrad na světě a nejoblíbenější rodinná atrakce Irska.

 

Pokud máte auto nebo máte rádi procházky malebnou krajinou, nemůžete si nechat ujít pohoří Wicklow Mountains. Nachází se na hranicích Dublinu a je vaší branou do Wicklow, zahrady Irska. To vše je zárukou neuvěřitelné dovolené při cestě autem do Irska. 

V dublinském Fair City...

 

Dublin je město s velkým srdcem – přijetí je skutečně vřelé. Dublin dobře známe – plavíme se do něj každý den z Holyheadu, za kultovními komíny elektrárny Poolbeg a červeným majákem, které se dívají na moře z Velké jižní stěny...

Číst více Číst méně

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Irska

Od 169.00€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Obrázek ubytování

The Address Connolly Hotel

Obrázek ubytování

Leonardo Hotel Dublin Parnell Street - Formerly Jurys Inn

Obrázek ubytování

Leonardo Hotel Dublin Christchurch

Obrázek ubytování

The Spencer Hotel

Obrázek ubytování

Point A Hotel Dublin Parnell Street

Obrázek ubytování

Arlington Hotel O'Connell Bridge

Obrázek ubytování

The Trinity City Hotel

Obrázek ubytování

Beresford Hotel

Obrázek ubytování

Staycity Aparthotels, Dublin, City Quay

Obrázek ubytování

Temple Bar Inn

Obrázek ubytování

Wren Urban Nest

Obrázek ubytování

Fitzsimons

Obrázek ubytování

Staycity Aparthotels, Dublin, Mark Street

Obrázek ubytování

The Grafton (ex. Grafton Capital)

Obrázek ubytování

Hard Rock Hotel Dublin

Obrázek ubytování

The Morgan Hotel

Obrázek ubytování

Hampton by Hilton Dublin City Centre

Obrázek ubytování

Staycity Aparthotels, Dublin, City Centre

Obrázek ubytování

The Chancery Hotel

Obrázek ubytování

Wellington Temple Bar

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Irska

Od 169.00€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Prozkoumat více destinací

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.