Zarezervovat

Navštivte Dánsko

Naše trajekty do Dánska vyplouvající ze Švédska představují nejlepší způsob, jak zahájit vaše dánské dobrodružství.

Dánsko se rozkládá převážně na Jutském poloostrově a táhne se severovýchodním směrem od středu kontinentální západní Evropy. Na východ od tohoto poloostrova leží souostroví tvořené více než 400 ostrovy. Jutský poloostrov tvoří více než dvě třetiny celkové rozlohy země, jejímž nejsevernějším bodem je Severojutský ostrov. Rozlohou je sice Dánsko malé, ale pokud jde o kulturu, kulinářství a pobřeží, je to bezpochyby velká země. Navštívit můžete zábavní park Tivoli, Malou mořskou vílu a Legoland. Tyto pamětihodnosti lákají návštěvníky již mnoho let. Dánský design, architektura a nová severská kuchyně ukotvily Dánsko pevně na mapě světa.


 panoramatický výhled na Kodaň
Kodaň

Kodaň, hlavní město Dánska, je jedním z nejzajímavějších skandinávských metropolí. Nachází se uprostřed velmi dynamického evropského regionu zvaného Öresund. Patří k nejstarším hlavním městům Evropy a je výlučně napojena na dánskou královskou rodinou, protože Dánsko je nejstarší monarchií na světě!

Ve městě najdete obrovské množství fascinujících architektonických památek, parků, vybraných restaurací a dalších lákadel. Kodaň byla díky své kvalitě života, udržitelnosti a dalším aspektům několika organizacemi nominována na nejlepší evropské město. Stejně jako ostatní evropská města má Kodaň úžasnou kontinentální atmosféru.

Bez váhání lze doporučit návštěvu klasických pamětihodností, k nimž patří zábavní park Tivoli a kodaňská zoologická zahrada.

 zblízka miniminální město vyrobené z Lego
Původní LEGOLAND®

Legoland® Billund je původní park Legoland® a byl otevřen 7. června 1968. Byl vybudován vedle původní továrny společnosti Lego. Legoland® je s více než 2 miliony návštěvníků ročně největší turistickou atrakcí Dánska mimo Kodaň.

Nabízí zmenšeniny světově proslulých budov, možnost stát se kovbojem na Divokém západě, proklatým pirátem, princeznou v pohádkovém zámku a spoustu dalšího. Je to vysněná destinace pro děti v každém věku. Tento kouzelný svět LEGO® však uchvátil každého, kdo ho navštívil, dospělé nevyjímaje! Z celkových 55 hlavních atrakcí parku byla polovina upravena pro děti s výškou pod jeden metr. A nezapomeňte, že vstupné na všechny atrakce je již v ceně vstupenky, s výjimkou dopravního hřiště.

Pokud se do Legolandu® vydáte s rodinou, můžete si pobyt prodloužit v úžasných hotelech a ubytovacích zařízeních inspirovaných LEGO®. Rezervovat je lze přímo v parku.


 Zahrady Tivoliu v centru Kodaně
Zábavní park Tivoli

Výlet do Dánska by nebyl úplný bez návštěvy kodaňského zábavního parku a okrasné zahrady Tivoli.

Park byl otevřen v roce 1843 a jedná se o druhý nejstarší zábavní park na světě po parku Dyrehavsbakken v nedalekém Klampenborgu, což je také v Dánsku!

Jednou z hlavních atrakcí je dřevěná horská dráha Rutschebanen, neboli Bjergbanen (což doslova znamená „horská dráha“), jak jí říkají místní. Byla postavena v roce 1914 a jde o jednu z nejstarších dřevěných horských drah na světě.

Za svůj úspěch vděčí park Tivoli hlavně skutečnosti, že nabízí něco pro všechny, mladé i staré. Má krásnou scenérii tvořenou historickými budovami, exotickou architekturou i bujnou zahradní zelení.

V noci je park osvětlen tisíci barevných světel, což mu dodává skutečně jedinečnou pohádkovou atmosféru.


 Maják s výhledem na Skagen v Dánsku
Skagen

Skagen však nestojí za to navštívit jen kvůli dlouhým letním dnům a překrásnému pobřeží. Město je plné života a po celý rok se v něm pořádají zábavné události.

Můžete si zatančit na nejstarším hudebním festivalu v Dánsku zvaném Skagen Festival, navštívit inspirativní místní muzeum historie Lokalsamlingen Skagen nebo hloubat u maleb světově proslulých malířů, jako jsou Michael a Anna Ancher a P. S. Krøyer ve skagenském muzeu.

Písečné naplavenině Grenen se říká „spojení moří“. Nachází se v samém cípu Dánska ohraničeném zálivem Ålbæk Bugt. Je to malebná oblast charakteristická nízkými, žlutými domky se střechou z červených tašek postavenými na nesčetných plážích. Tato jedinečná krajina vznikla drsným procesem rozšiřování pouští v 18. a 19. století.

Reef Hotel Frederikshavn
Park The Reef Frederikshavn

Akvapark
The Reef je jedinečný dobrodružný akvapark vhodný pro rodiny. Nachází se v našem hotelu ve Frederikshavnu v docházkové vzdálenosti od trajektového terminálu společnosti Stena Line. Užijete si v něm vzrušující bazény s vlnami, vodní skluzavky, hudbu a teplý větřík vanoucí mezi palmami v tropickém rajském prostředí s teplotou 32 °C! Můžete tady plavat, šplhat a potápět se za pokladem nebo si jen tak užívat relax ve vyhřívaných vířivkách.

Hotel
Hotel The Reef má 210 světlých pokojů vyzdobených ve skandinávském stylu s všudypřítomnými dřevěnými podlahami. Všechny pokoje jsou plně vybaveny a nabízí soukromou sprchu a toaletu, telefon, televizi, pracovní stůl, bezplatnou Wi-Fi a ručník pro každého hosta. Pokud máte velkou rodinu a chcete bydlet vedle sebe, je třeba během rezervace uvést, že preferujete stejný typ pokoje.