Zarezervovat

Alternativní Belfast

Jste v Belfastu poprvé?

Možná jste v Belfastu poprvé a hledáte něco netradičního. V tom případě máte spoustu zajímavých možností, jak strávit čas v tomto elegantním, kulturním městě. Bude to výlet, na který nezapomenete!


 Ilustrace panorama města Belfast
Prohlídka města na kole a pivovar Hilden

Možná si říkáte, že plán spojit prohlídku města na kole s návštěvou jednoho z nejstarších nezávislých irských pivovarů není dobrý nápad. Ve skutečnosti je to však vynikající a zdraví prospěšný způsob, jak si prohlédnout pamětihodnosti Belfastu, dát si lehký oběd a zažít půldenní výlet s pivní ochutnávkou!

Dostanete se z centra města, projedete kolem univerzitní čtvrti a podél kanálu řeky Lagan vedoucího přes četné městské parky včetně překrásného lesoparku Belvoir Forest Park. V pivovaru Hilden u městečka Lisburn vás čeká 45minutová prohlídka a pak zamíříte zpět do Belfastu. Je to ideální způsob, jak strávit odpoledne. Nezapomeňte se však připravit na nevyzpytatelné irské počasí!

Ulster Hall je koncertní sál a budova třídy A uvedená v Belfastu v Severním Irsku. Nachází se na ulici Bedford v centru města Belfast.
Objevte Ulster Hall

Ulster Hall patří již více než 150 let k nejpřednějším místům pro pořádání zábavních akcí na celém irském ostrově. Tato velmi vyzdvihovaná kulturní památka pojme 1000 sedících a 1850 stojících diváků. Hostila již hudební akce mnoha různých žánrů od klasické hudby až po rock, divadelní hry, stand-up výstupy, literární čtení a další události.

Při návštěvě koncertní síně se nezapomeňte podívat na varhany, které patří k nejcennějším na světě. Jsou dominantou téměř celé zadní části síně a jedná se o dar bohatého mecenáše Andrewa Mulhollanda ze 60. let 19. století. Můžete také zhlédnout fascinující výstavu historicky uznávaných maleb Belfastu, které visí na stěnách.

 Ilustrace Titanic potopení v chladné zimní noci.
Prohlídka čtvrti Titanic na segwayích

Jedná se o zajímavý a poměrně netradiční způsob návštěvy pamětihodností a důležitých míst v historické čtvrti Titanic, kde byla postavena nejznámější loď na světě. Na dvou kolech s motorem můžete absolvovat okouzlující výstavu s 9 galeriemi a prožít celý příběh Titanicu.

Jde o fascinující spojení interaktivních prvků, speciálních efektů a kompletní rekonstrukce, které přivádí k životu jeden z nejtragičtějších příběhů 20. století. Je to také vzrušující způsob, jak si projít loděnici Harland & Wolff a objevit pozadí Titanicu ve městě, kde to celé začalo.

 Zářivě zbarvená cihlová zeď.
Venkovní galerie nástěnných maleb u hospůdky Duke of York

Tato útulná malá hospůdka se ukrývá v úzkých dlážděných uličkách historické čtvrti Half Bap a nabízí úžasný mix zábavy, hudby a legrace. Naproti hlavnímu vchodu je řada pestrobarevných nástěnných maleb, které umožňují poutavým způsobem nahlédnout do kultury a tradic Severního Irska.

Vzdávají hold mnoha místním slavným tvářím, mezi nimiž je třeba boxer Barry McGuigan, světově proslulý fotbalista George Best a talentovaný hudebník Phil Coulter. Byla by škoda si sem nezajít na pivo, neposlechnout si nějakou písničku a nepokochat se uměleckými díly, která pokrývají stěny v uličce tohoto belfastského podniku.

 Bloková písmena nastavená na tiskovém lisu připravená k tisku.
Belfastská tiskařská dílna

Hluboko v kostelní čtvrti Belfastu můžete navštívit tiskařskou dílnu, ve které najdete všechny kreativní typy písma s uměleckým nádechem. Jsou zde díla nejlepších irských knihtiskařů a umělců.

Pokud jste ve městě na delší dobu, můžete se přímo tady naučit některým tiskařským technikám v různých kurzech, které zde probíhají. Pokud si chcete domů odnést krásné umělecké dílo, které byste mohli ukázat přátelům, v sazebnici jsou umělecké výtisky v různých cenových kategoriích. Vybere si tak každý!

 zblízka podrobnosti o tradiční doškovou střechou v severním irském venkově.
Muzeum Ulster Folk & Transport Museum

Zažijte Severní Irsko dob dávno minulých a podívejte se, jak tu lidé žili před více než 100 lety, v muzeu lidového umění a dopravních prostředků Ulster Folk and Transport Museum. Je to mezinárodně uznávané muzeum, které je považováno za jedno z nejlepších svého druhu na světě. Rozkládá se na ploše 170 akrů zelené zvlněné krajiny, která je pro Irsko typická, a nabízí výhled na zátoku Belfast Lough. Můžete se zde vydat na toulky minulostí a seznámit se se způsobem života a cestování v jednotlivých časových obdobích.

Poznáte některé typy lidí, kteří žili v této oblasti a obdělávali půdu, navštívíte kovárnu, vyzkoušíte si starodávný farmářský život, když budete krmit slepice, starat se o osly a krávy, a ochutnáte, co se připravuje v kuchyni na farmě. Pokud si chcete opravdu ušpinit ruce, můžete se zapojit do výroby svíček, přípravy másla nebo stříhání ovcí.