Zarezervovat

Počasí v Irsku

Nepředvídatelné, proměnlivé a převážně mokré

Jaké je počasí v Irsku? Na to je velice jednoduchá odpověď. Je nepředvídatelné, proměnlivé a převážně mokré. Zní to docela ostře, ale celkově vzato, je mnohem více pravděpodobné, že bude pršet nebo mírně poprchávat s občasnými mlhami, než aby bylo sucho. A mnohem více pravděpodobněji bude zataženo, než slunečno.


 Když jdete na západním pobřeží Irska nikdy nebudete daleko od mocné síle Atlantického oceánu
Atlantickém Oceánu

Podnebí je přímořské s poměrně teplou zimou a chladnějším létem a irské počasí se dá popsat jako notoricky proměnlivé. To je způsobené polohou v Atlantickém Oceánu a blízkostí Golfského proudu.

 

Teploty v Irsku se v lednu pohybují kolem 5ºC . V nižších oblastech není dostatečně zima na to aby sněžilo, ale na horách je sníh poměrně častý a vyskytuje se mnohdy i několik týdnů. Teploty během noci mohou klesnout až pod bod mrazu, řeky a jezera zamrzají, ale toto se stává rok od roku stále více a více zřídka.

 Irsko nyní se může pochlubit fantastický Wild Atlantic způsob, 2600kms krásné, hrůza inspirující přirozené pobřežní krásy
Překrásně smaragdově zelená

V Irsku je typické mrholení, které se nedá nazývat přímo deštěm, ale víceméně neustálým mžením. Všechny stinné stránky mají však i své pozitiva.

 

Pokud by v Irsku tolik nepršelo a nebylo tam po celý rok tak mokro, nebyla by tato země tak překrásně smaragdově zelená. Je to cena, která se platí za tak krásnou zelenou přírodu.

 Pravidlo v Irsku je to, že když prší na západním pobřeží, východní pobřeží bude suchý a totéž v opačném směru. Jediným problémem je, že prší každý den na západním pobřeží
Irské klima

Letní počasí v Irsku dosahuje 15ºC v červenci, ale někdy mohou teploty skutečně dosáhnout až 30ºC. Lehké deště jsou velice časté a během července a srpna je hodně vlhko s častými bouřkami.

 

Poloha Irska má ohromný vliv na počasí, neboť oceán ve velké míře ovlivňuje průměrné teploty, které se během léta a zimy změní pouze o 10ºC. Irské klima je mnohem stálejší než klima na evropském kontinentu.

 ujistěte se, že balení dobré ponožky, nepromokavé oblečení a dobrou dvojici pohorek pro vaši příští návštěvu Emerald Isle
Na horách

Velmi vlhké oblasti se nacházejí na vysočinách a na horách. Sligo, Galway, Donegal a Kerry patří mezi oblasti s nejvyšší vlhkostí. Východní oblasti patří k těm sušším, zejména v nížinách. Na jihu země je tepleji, naproti tomu na severu a ve vnitrozemí daleko od pobřeží je spíše chladněji díky vlivu oceánu.

 

Pokud se tedy chystáte navštívit tuto vlhkou, ale krásnou zemi, přibalte si pláštěnku a holinky, ať si můžete vaše cestování náležitě vychutnat a ať vás irské počasí ničím nepřekvapí.