Zarezervovat

Zajímavosti v Irsku

země touhy srdce

Historický, nádherný, rafinovaný a plný překvapení – to je Dublin, hlavní město Irska, které vás nakazí svým mladistvým duchem. I přes svou kosmopolitní atmosféru si Dublin stále zachovává vlastní tradice a pravé irské dědictví. Přesvědčte se o tom při zájezdu za zajímavostmi v Irsku.


 Vzniká mnoho golfových hřišť v Irsku, nejlépe je na západním pobřeží s krásným výhledem na hory a moře
sportovní nadšenci

V Dublinu si přijdou na své snad všichni sportovní nadšenci. Během celého roku zde mohou sledovat zápasy fotbalu, ragby, dostatek možností k tréninku mají ale například i hráči golfu.

 

Poloha Dublinu na břehu Irského moře a na úpatí rozeklaných Dublinských hor je okouzlující. Překrásně zelené okrajové části města rozkládající se na pobřeží nabízejí klidné prostředí, čímž ostře kontrastují s uspěchaností, se kterou se můžete setkat v centru města.

 Pro mnoho lidí, hospoda je hlavní atrakcí v Irsku. Zde najdete skvělou hudbu, jídlo a světově proslulé „craic“
Hospody Dublinu

Těm, kteří zavítají do Dublinu kvůli tradiční irské hudbě, by neměly uniknout hospody zvané Peadar Kearney’s nebo Kehoe’s. Čtvrť zvaná Temple bar nebo ulice Baggot, která nabízí celou míly hospod, jsou zase místa, která by rozhodně neměli opomenout milovníci tmavého irského piva.

 

Pokud byste se kromě konzumace chtěli něco dozvědět i o historii tohoto světoznámého moku, vydejte se do místního muzea Guinness Storehouse.

Přestože počasí nemusí být nejlepší, dostat se do venku je velmi zvláštní v Irsku. Strávit nějaký čas turistiku, chůzi a jízdu na horském kole
Aktivity v okolí Dublinu

Dublin je město určené také milovníkům starobylých hradů, katedrál a muzeí. Nesčetné množství aktivit, namátkou uveďme například historické procházky s průvodcem, je tady k dispozici zcela zdarma. Dublin je ale známý i jako město literatury a vyskytuje se na seznamu UNESCO. Literární tradice Dublinu se datuje tisíce let zpátky a seznámení s mnohými irskými spisovateli může nabídnout například Dublin Writers Museum, James Joyce Museum či The Shaw Birthplace.

 

Dublin je situovaný mezi pohořím a pobřežím a pouhých 20 minut cesty autem vám umožní opustit rušné velkoměsto a poznat půvabná pobřežní městečka či rybářské vesnice nabízející mnoho příležitostí k procházkám, túrám i k horské cyklistice.

 Návštěva Irska by měl obsahovat cestu kolem Burren na západním pobřeží
Okouzlující pobřeží a pohoří

Okouzlující pobřeží a pohoří vzdálené pouze několik minut autem poskytují sportovní vyžití rybářům, surfařům, kajakářům, cyklistům, ale i těm, kteří rádi poznávají krásy okolní krajiny po svých.

 

Úchvatné členité pobřeží se skrývá i za jmény Cliffs of Moher a Burren a najdete je na západě Irska. Nedaleko leží také Galway, nejrychleji rostoucí irské město s impozantní katedrálou St. Finbarr’s.

 

Vydejte se za poznáním irských zajímavostí se Stena Line a nechte se nalákat všemi aktivitami, které tato země svým návštěvníkům nabízí.